PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skystar express hd 2 Kumanda yardım

golge44
14-11-2013, 17:46
Öncelikle tüm forum ahalisine selamlar.2 gün önce skystar express hd 2 aldım.Kurulumu yaptım fakat kumanda hiç bir şekilde tepki vermiyor.Alıcı göz kartın üstüne jackla takılıyor.progdvb ve dvbviewer da denedim hiçbir şekilde kumandaya tepki yok.kumandanın çalıştığından eminim tel kamerasına tutunca kızıl ötesi sinyal veriyor ama sanırım alıcı göz sinyal almıyor.dvbviewerda learndan tuş tanıtmayıda denedim dediğim gibi kumandaya hiç tepki yok.Neden olabilir acaba şimdiden yardımlar için teşekkürler.

serkanguzel
14-11-2013, 17:49
winlırc ile uyumlu değil diye biliyorum.

Birde DVB arayüzlerde kullanılan diğeri var. Onun adı aklıma gelmedi şimdi... Onu da bir dene istersen.

golge44
14-11-2013, 18:00
Bir çok konuya baktım geneli en azından kart cd siyle gelen dvbviewer te ile çalıştırıyor sorunsuz diğer programlarda sorun çıkıyor.Bende cd ile gelen programdada tekpi vermiyor alıcı bozuk olma ihtimali var sanırım.

nexx45
15-11-2013, 03:34
Öncelikle tüm forum ahalisine selamlar.2 gün önce skystar express hd 2 aldım.Kurulumu yaptım fakat kumanda hiç bir şekilde tepki vermiyor.Alıcı göz kartın üstüne jackla takılıyor.progdvb ve dvbviewer da denedim hiçbir şekilde kumandaya tepki yok.kumandanın çalıştığından eminim tel kamerasına tutunca kızıl ötesi sinyal veriyor ama sanırım alıcı göz sinyal almıyor.dvbviewerda learndan tuş tanıtmayıda denedim dediğim gibi kumandaya hiç tepki yok.Neden olabilir acaba şimdiden yardımlar için teşekkürler.

jakın takıldığı soket bölümü tam otursun tv kartı montajına dikkat et eyer jak tam oturmazsa dediğin gibi çalışmama sorunları var

zurnaci
15-11-2013, 11:56
kartı nerden aldınınız acaba?

golge44
15-11-2013, 17:41
kartı kaya centerdan aldım jack ida sonuna kadar ittim içeri sonuç aynı bunun çalışıp çalışmadığını test etmenin bi yolu varmıdır.

golge44
17-11-2013, 23:59
Sanırım forumda böyle bir sorunla karşılaşan ve bilgi sahibi olan yok.

serkanguzel
18-11-2013, 09:46
winlırc ile uyumlu değil diye biliyorum.

Birde DVB arayüzlerde kullanılan diğeri var. Onun adı aklıma gelmedi şimdi... Onu da bir dene istersen.

Sanırım forumda böyle bir sorunla karşılaşan ve bilgi sahibi olan yok.

Alıntıdaki mesajımla size gerekli ipucunu vermiştim ama anlamadığınızı görüyorum.

Kartınızla birlikte gelen basit bir arayüz olmalı !? Yani CD'si ile gelen arayüzden bahsediyorum. O arayüzü kurup, kumandanın çalışıp çalışamdığından emin olunuz. Eğer kartın uzaktan kumandası çalışıyorsa, diğer arayüzlerde çalışmamasının nedeni, sizdeki kumanda gözünün sürücüsü, bazı uzaktan kumanda yamalarınca(örneğin winlirc) tanınmamış olması nedeniyledir.

Uzaktan kumanda yamalarında winlirc'a kısaca değinmem gerekirse; winlirc'te RS 232 üzerinden bağlanan kumanda gözü çalışırken, jak tabir edilen bağlantılar ile çalışmamaktadır.

Winlirc'ten başka, bir diğer uzaktan kumanda yaması vardı. Onun adını şimdi hatırlayamadım. Birde onunla denemekte yarar var.

Son olarakta; soruna çare ararken, ne kadar detay verirseniz, o ölçüde yardım görürsünüz. Yani hangi arayüz ve hangi kumanda yaması ile neyi nasıl yaptınız v.s.

Kolay gelsin.

golge44
18-11-2013, 17:33
Dediğim gibi çoğu kimse cd ile gelen DVBViewer TE2 ile kumandayı çalıştırmış ama bende cd ile gelen yazılımlada çalışmıyor.(DVBViewer TE2 de çalıştıranlar winlirc yada herhangi bir ek yazlım kullanmadan çalıştırabilmiş.)kumanda çalışıyor yazdigim gibi tel kamerasından bakınca sinyal veriyor.sanırım göz ile ilgili bi durum var.bende denerken kumanda için herhangi bi ek yazılım kurmadım.learndan komut atamaya çalışıncada tepki yok.