PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bencillik Testi.

Yen@l
20-03-2006, 16:22
Bencillik Testi

Ne kadar bencilsiniz ?

Bencil kişiyi yalnız kendisi için bir şeyler yapan kişi olarak tanımlayalım.

Bencil olmayanı da yalnız kendisi için değil başkaları içinde bir şeyler yapan kişi olarak tanımlayalım.

Birde ben kendim için hiçbir şey yapmam , hep başkalarını mutlu etmek için yaşarım diyen kişiler vardır.

Tanımlarda anlaştıysak testimize devam edelim.Tanımlarada anlaşmadıysak bu sayfadan çıkabilirsiniz ,çünkü bu sayfada ortak payda kalmamıştır.

Bu tanımların altında Bencil olmayan bir kişi;

‘’Kendisi istemediği halde arkadaşı istediği için onun istediği yere giden kişidir.’’

AMAÇ : Amacı onu mutlu etmektir,kendine bir çıkarı yoktur.

SORU : Peki gitmezseniz ne olur ?

CEVAP : O üzülür, kırılır, mutsuz olur.

SORU : O mutsuz olursa size ne bundan ?

CEVAP : O mutsuz olursa bende üzülür, mutsuz olurum.

SORU : Kimmiş mutsuz olan üzülen ?

CEVAP : BEN

-Demek ki siz üzülmemek için bunu yapıyorsunuz, yani kendiniz için yapıyorsunuz !!!

Anlamayan veya doğru bulmayan varsa tekrar okusun, soruları yazsın, sonrada soruların altına cevapları versin.
Her konuya bu soruları uyarlayabilir kendinizi test edebilirsiniz.

Bencilsiniz !! Yüzde yüz bencilsiniz. Ne kadar bencilsiniz diye bir test yok, bencil olduğunuzu gösterecek testler var.

Hala bencil olmadıklarını iddia edenler varsa da onlara yapacak bir şey kalmadı.

Ne olduğunuzu, kim olduğunuzu biliniz, kendi isteklerinizi kendinizi kandırarak başkalarını mutlu etme gibi bir oyunla yaşamayın.

Hayallerle yaşayanlar gün gelip gerçeklerle karşılaşınca mutsuz olurlar.

Bir an önce gerçeğe dönün ve gerçeğinizi, sorumluluğu üstünüze alarak yaşayın.

Mutsuzsanız da düzeltin veya düzeltemiyorsanız, yolunu bilmiyorsanız yardım isteyin yardım edelim.

Gerçek yaşamlarla mutlu olun.

Saygılarımla