PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sky Star 2 Çalışmıyor!...yunusbeen
06-02-2010, 11:12
Merhaba arkadaşlar Sky Star 2 Rev 2.8A kullanıyorum. windows 7 Home Pre yüklüydü sistemimde dün sürcü güncelelyim dedim ama sonra ne olduysa aygıt yöneticisinde TechiSat DVB-PC TV Star PCI kısmında sarı ünlem oluştu.Sürücüsünü kaldırdım Sky NET.sys ı silip tekrar sürücü yükledim yine düzelmedi.Win Xp yükledim bir türlü sürcü yükleyeemdim.Kartı söktüm tekrar geri taktım.Sürücü yüklemeyi denedim sürücüyü yüklerken pc dondu.Reset atmak zorunda kaldım bi kaç kez denedim ama yine durum aynı.Acil yarıdmlarınızı bekliyorum..

cemocem
06-02-2010, 12:44
win7 de sorunu olanlar bunu denesin belki faydası olur..olursa ne mutlu bana

Çözüm:

1-Aygıt yöneticisini açın, (yönetici haklarıyla)
2-SkyStar2 kartı bulun (Ağ bağdaştırıcıları veya Ses video oyun denetleyicileri altında olabilir).
3-Aygıt üzerinde fareyi sağ tıklayın ve “Devre dışı bırak” komutunu seçin.
4-Tekrar aygıt üzerinde fareyi sağ tıklayın ve “Kaldır” komutunu seçin. Açılan pencerede “Sürücü yazılımını da kaldır” bölümünü işaretleyin.
5-“C:\Windows\System32\drivers\” klasörü içindeki “SkyNET.sys” ve “SkyNetBDA.sys” dosyalarını silin (eğer varsa)
6-Yeniden Aygıt Yöneticisi ekranına dönün ve pencerenin üst kısmında yer alan “Donanım değişikliklerini tara” butonuna basın. Kısa bir ekran tazelenmesinin ardından SS2 kartınız otomatik olarak bulunup sürücü hatasız yüklenmiş olması gerekir. Otomatik yükleme olmadı ise aygıt üzerinde sağ tıklayıp “Sürücüyü güncelleştir” komutunu tıklayın ve konum olarak sürücünüzün yer aldığı klasörü gösterin.
7-Sürücü klasöründeki “Start.exe” dosyasını çalıştırın ve gerekli olabilecek Tecnisat yazılımlarının sorunsuz kurulduğunu göreceksiniz. Kurulum hata ile sonlandırılıyorsa birinci adımdan itibaren tekrar deneyin.
8-Kurulum tamamlandığında bilgisayarı yeniden başlatın.


Eğer hâlâ bir sorun mevcutsa

a) Kartın PCI slotunu değiştirip bilgisayarı güvenli mod (Safe Mod)’da başlatarak, birinci adımdan itibaren anlatılanları tekrarlayın.
b) Sorun devam ediyorsa kartınızın EOL kilidi devreye girmiş olabilir (küçük bir ihtimal). Bu durumda forumdan (ya da internetten) “SkyStar2_Repair.zip” dosyasını temin ederek gerekli talimatları uygulayın. Uygulama için “SkyStar2 EOL Kart Kilidinin Kaldırılması” şeklinde araştırma yapınız. (alıntıdır)

yunusbeen
07-02-2010, 22:23
Teşekkürler 2 pc de sky star 2 vardı :D değiştiridm ikiside sorunsuz çalışyor atık

neco60
20-02-2010, 16:41
teşekkürler cemocem,yaptığın alıntı sayesinde win7'de skystar2'yi çalıştırabildim.Ancak güvenli modda olunca kartı tanıtabildim.Öbür türlü kartı kesinlikle tanımadı.Çok sağol.