PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hd yayınlar

mahmuder
10-06-2010, 12:08
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır digital tv kartım var ama ilk defa hd yayınlarını izlemek istedim, ama açılna konular okadar eski ki verilen linkler olsun codecler olsun çok eski . sizlerden ricam sıfırdan bu işin kurulumunu aktif çalışan kodecleri tam olarak anlatır mısınız Malumunuz hd yayınlar çoğaldı ve trt dünya kupasını hd yayınlayacakmış(kendi sitesinde okudum) Selamlar

caldiran
10-06-2010, 18:33
Kodek olarak bir tane : HD pack
bir tane: Sd pack

program olarak: dvbdream 1.4c by rawdvb
veya
dvbviewer by zeromike
kurun

google da bu kelimeleri ararsanız bulursunuz

dvbviewerde hd kanal taramak için transedit by yadas ı arayıp bulun forumda enson versiyonu 3.5.4 galiba

Dvbdreamde veya dvbviewerde kanal taramadan önce kingofsattan tp listelerinizi güncelleyin.

Bu arada trt hd kanalı nds şifrelemesiyle şifrelenecek. Biss li olmadığı için hadusuz izlenmez. vplug çözmez.

hakaneli
10-06-2010, 18:44
arkadaşım bize tv kartının marka modelini ve bilgisayar konfigürasyonunu yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz (trthd)

mahmuder
11-06-2010, 09:52
arkadaşım bize tv kartının marka modelini ve bilgisayar konfigürasyonunu yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz (trthd)

Skyvision marka tv kartım var 5 yıl önce almıştım . Konfigirasyonum ise XP sp3 işetim sistemi,Amd X2 4200 işlemci ,3GB 1024 Kingstone ram, Nvidia 9600 GT 256 bit ekran kartı

cemocem
13-06-2010, 15:22
Skyvision marka tv kartım var 5 yıl önce almıştım . Konfigirasyonum ise XP sp3 işetim sistemi,Amd X2 4200 işlemci ,3GB 1024 Kingstone ram, Nvidia 9600 GT 256 bit ekran kartı

arkadaşım HD yayınlarını seyredebilmen için tv kartının HD yayınlarını desteklemesi lazım, senin kartın anladıgım kadarıyle desteklemiyor uygun kodek bile yüklesen HD yayın izleyemezsin kartının dvb s2 hd olmalı..saygılar..