PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skay Star 2 de bazı Kanalların sinyal olduğu halde çıkmaması sorunu

yemliha2
06-02-2011, 00:34
Arkadaşlar bende ss2 vardı,çift çanak (türksat ve hotbird) belli bir süre sorunsuz her 2 uyduyuda 4 diseqc le izledim.birgün uydulardan hotbird de kanallar çıkmaz oldu ve sorun başladı.internetten araştırdım ve diseqc sorun oluyor diye marka diseqc aldım,sorun çözülmedi farklı şekilde dahada büyüdü, bu sefer türksat ta da bazı kanalar çıkmaz oldu ve zamanla olanlarda gitti.böyle olunca yeni bir tv kartı almak gerekti (garanti olmadığı için ve internette bazı arkadaşlar tv kartının bobini gitmiştir bunu yapmaya servis 50 tl gb ücret istiyor diye yazmışlar sıfır bir tv kartı almak daha mantıklı geldiği için) aldımda,yeni tv kartımda bazı kanallarda 2 güniçinde yavaş yavaş kayboldu ve sonunda hepsi gitti,kafayı yemek üzereydim ki aklıma bir şey geldi!!! Diseqc le başlayan sorunum tv kartını yenilemeye kadar gitmişti ama sorun hala devam ediyordu….Ama buldum şimdi eski tv kartımda çalışıyor yeniyide satmayı düşünüyorum…Şimdi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak için yazıyorum neden kaynaklandığını..(Bu sorun herkeste aynıdır iddaam yok sadece yaşadıklarımı yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak,belki sizinkilerde düzelir.)
- ilk başa dönelim; 2 uydudan birinini (hotbird i ) çekmez olduğunda diseqc i yerinde söktüm ve diseqc i Uydunun Çanağının ayaklarına sıkıştırdım yani çanağın metellerine temas ettirdim diseqci (hatta bunu yaptıktan sonra diseqc te uydu kaplolarını değişirken afif elektrik çarpması oluyorudu ss2 nin bobinini bu bozmuştur diye yenisini almıştım) ama bozulmmış eski tv kartım.
- yeni tv kartımda da aynısı olunca diseqc i çanağın metallerine (ayaklarına) değmeyecek şekilde ayarladım, Birde baktım tv kartı 1 kaç gün sonra çalıştı kanalları izlemeye başladım, her şey normale döndü ama diseqc sorunum hala devam ediyor hotbird veya türksattan birini izlemek için diseqc ten uyduların kaplosunu değiştiriyorum ama olsun şimdilik idare ediyorum, büyük sorunu çözdüm ya rahatlıktan takmıyorum pek…
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar tv kartınızı servise yollamadan önce diseqc leriniz hiçbir şekilde uydu çanaklarınız metallerine ve metal olan ayaklarına temas etmesin,teması kestikten sonraki günlerde pc den kontrol edin çalışıp çalışmadığını ondan sonra servise yollayın…Arkadaşların sorununun çözümünde yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.Herkese mutlu günler…..
:)