PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ss2 sinyal sorunu

Savaş78
26-04-2011, 16:16
İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık 4 yıldır evde bilgisayar kullanıyorum. Geçen hafta ilk defa kendim format attım. (Ntdlr hatasından dolayı) Format atana kadar sinyal seviyeleri %80,90 civarlarındaydı. Şimdi ise Türksat %40 civarlarında hotbird'de ise sinyal yok. Diseg ayarlarının hepsini denedim sonuç değişmedi. Ss2'nin son sürümünü yükledim. Program olarak Progdvb Powerinstall 7.7.3 kullanıyorum. Normal Progdvb sürümlerini bilgisayara kuramadım hata veriyorlar. SS2 driverı yüklerken uydu kablosunun takılı olması buna sebep olmuş olabilir mi? Lütfen biri yardım etsin. :((

ayhankiy
26-04-2011, 17:13
Arkadaşım buradan
http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_4.6.0_dvb_pc_tv_stars_6998.zip
en son yayınlanmış güncel driverı indir.
Daha sonra da Bilgisyarıma sağ tıkla donanım sekmesinde aygıt yöneticisi var
Aygıt yöneticisini açınca ss2 nin üzerine gel ve sürücü yazılımını güncelle deyip driverı güncelle

Bu arada işletim sisitemin nedir?

Savaş78
27-04-2011, 09:47
Arkadaşım buradan
http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_4.6.0_dvb_pc_tv_stars_6998.zip
en son yayınlanmış güncel driverı indir.
Daha sonra da Bilgisyarıma sağ tıkla donanım sekmesinde aygıt yöneticisi var
Aygıt yöneticisini açınca ss2 nin üzerine gel ve sürücü yazılımını güncelle deyip driverı güncelle

Bu arada işletim sisitemin nedir?

İlgine teşekkür ederim. Dün akşam SS2'yi kaldırıp son sürümüyle beraber tekrar kurdum. DVBViewer programıyla Türksattan 400 küsür, Hotbirden de 1500 civarı kanal buldum. Progdvb Powerinstall ile bunları bulamıyorum. Diseg ayarlarının her türlüsünü denedim. Ama olmuyor. Biraz daha uğraşacağım. Olmadı DVBWiewer ile yola devam edeceğim.

İşletim Sistemi : NVIDIA AMD Çift Çekirdek, HIS ATI 1 GB Ekran Kartı, 2 GB Ram.

ayhankiy
27-04-2011, 11:07
İlgine teşekkür ederim. Dün akşam SS2'yi kaldırıp son sürümüyle beraber tekrar kurdum. DVBViewer programıyla Türksattan 400 küsür, Hotbirden de 1500 civarı kanal buldum. Progdvb Powerinstall ile bunları bulamıyorum. Diseg ayarlarının her türlüsünü denedim. Ama olmuyor. Biraz daha uğraşacağım. Olmadı DVBWiewer ile yola devam edeceğim.

İşletim Sistemi : NVIDIA AMD Çift Çekirdek, HIS ATI 1 GB Ekran Kartı, 2 GB Ram.

Kardeş işletim sistemin derken windows 7 mi xp mi onu sordum.
Eğer illa ProgDvb kullanacam diyosan ayrı ama sana tavsiyem

http://www.dvbsat.org/forum/showthread.php?p=333854#post333854

Buradaki Programı kullanman direct show filter enhanced Video renderer seçersen harika görüntü alırsın ha bi de Kullanış olarak ProgDVB ye çok benzer.
Bende ilk başlarda ProgDVB kullanıyodum ama DvbDream ile tanışınca vazgeçtim ProgDVB den

Savaş78
27-04-2011, 12:21
Kardeş işletim sistemin derken windows 7 mi xp mi onu sordum.
Eğer illa ProgDvb kullanacam diyosan ayrı ama sana tavsiyem

http://www.dvbsat.org/forum/showthread.php?p=333854#post333854

Buradaki Programı kullanman direct show filter enhanced Video renderer seçersen harika görüntü alırsın ha bi de Kullanış olarak ProgDVB ye çok benzer.
Bende ilk başlarda ProgDVB kullanıyodum ama DvbDream ile tanışınca vazgeçtim ProgDVB den

Pardon kardeş. İşletim Sistemi : Xp Pro

ayhankiy
27-04-2011, 12:38
Eğer xp kullanıyosan enhanced video renderer filteri yoktur.
Sende WMR7 kullanırsın. Ama DvbDreamı bi dene derim

Savaş78
28-04-2011, 11:43
Eğer xp kullanıyosan enhanced video renderer filteri yoktur.
Sende WMR7 kullanırsın. Ama DvbDreamı bi dene derim

Dvbviewer programıda hoşuma gitti yalnız plunginleri nasıl kullanacağımı bilemedim. VPLUGı plugin dosyasına atıyorum bişey olduğu yok. Bunu nasıl yapacağım? Yardımcı olursan sevinirim. Senin tavsiyeni de deneyeceğim. Fazla Tv programı göz çıkarmaz. :) İlgin için tekrar teşekkür.

Bir de bu dvbdream programında maç veya spor programlarında şifreye giren kanalları seyredebilirmiyiz? (Ntv, Ntvspor ve TRT3 gibi)

ayhankiy
28-04-2011, 21:01
Dvbviewer programıda hoşuma gitti yalnız plunginleri nasıl kullanacağımı bilemedim. VPLUGı plugin dosyasına atıyorum bişey olduğu yok. Bunu nasıl yapacağım? Yardımcı olursan sevinirim. Senin tavsiyeni de deneyeceğim. Fazla Tv programı göz çıkarmaz. :) İlgin için tekrar teşekkür.

Bir de bu dvbdream programında maç veya spor programlarında şifreye giren kanalları seyredebilirmiyiz? (Ntv, Ntvspor ve TRT3 gibi)

Kardeş yerli platformların şifre çözümü hakkında bilgi vermek yasak. Kanunlara aykırı bişey aynı zamanda. Ama Bu kanallar Biss şifreleme sistemini kullanıyolar ve kanalları arayıp şifrelerini öğrenebilirsen vplug da dcw yazan yere şifreyi yazdığında izleyebilirsin.
Dvbviewer kullanmadım hiç o yüzden o konu hakkında yardımcı olamayacağım ama Dvbdream spesiyali kurarsan vplug otomatik olarka yükleniyor.

Savaş78
29-04-2011, 11:15
Kardeş yerli platformların şifre çözümü hakkında bilgi vermek yasak. Kanunlara aykırı bişey aynı zamanda. Ama Bu kanallar Biss şifreleme sistemini kullanıyolar ve kanalları arayıp şifrelerini öğrenebilirsen vplug da dcw yazan yere şifreyi yazdığında izleyebilirsin.
Dvbviewer kullanmadım hiç o yüzden o konu hakkında yardımcı olamayacağım ama Dvbdream spesiyali kurarsan vplug otomatik olarka yükleniyor.

Teşekkürler kardeş.