+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 6 Toplam 9 Sayfadan
BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8 ... SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu

Konu: BtkCam Development

billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    26
    Tecrübe Puanı
    964
    Şimdi Oscam Emuyu inceledim.

Evet DVB_api yi yeniden yazmışlar. extended_cw_api=2 yapınca standart DVB_API_CSA yerine PowerVU_CSA şeklinde çalışıyor.

Aslında tüm cihazlar için yapılması gereken iş bu... Fakat her farklı model cihazda bunu yapmak gerçekten uzun zaman isteyen bir iş. Nede olsa çoğu cihazda CSA default algo.

Her zamanki gibi Powervu_CSA, Cisco nun farklı olma arzusundan başka birşey değil.

Bunu ben her cihaz için yapacak vakit bulacağımı sanmıyorum. Zaten OsCam ekibi bu işin içinde.
    Ama onlara benim bahsettiğim cözümü yaparlarsa çok daha az zaman ile bu işi yapabilecekleri bilgisini verdim.
    Hatta bazı kodları dahi yolladım.

Ben kendi PC mi kullanarak bu method ile DVB-S kart ile yayınları açmak üzereyim.
    Bunu aslında başka amaç için yapmıştım. Ama bu amaç içinde gayet mantıklı. (yani dvr0 a ts paketleri yollayıp bunu SOFTWARE ile çözerek izleme)

Genelde bu sistemi ts paketlerini şifreli kayıt edip, daha sonra bruteforce ile dcw bulmak için kullanıyordum ama bu iş için de gayet kolay ve mantıklı.

Daha incelemeye devam...........
    Latest Btkcam Info @
    www.btksoft.com

Btkserver Configuration Generator
    www.btksoft.com/srvcfg

2. Likes 67sefa, Doppler, ViaHussun, nasre, audi06_19 liked this post
  3. The Following 13 Users Say Thank You to billytk06 For This Useful Post:

+ Show/Hide list of the thanked

67sefa (21-01-2017), atlas (22-01-2017), audi06_19 (22-01-2017), azimli (21-01-2017), Bilinmeyen (21-01-2017), cemocem (22-01-2017), dijitalxyz (26-01-2017), Gudu (22-01-2017), nasre (22-01-2017), rasho81 (21-01-2017), serkanguzel (21-01-2017), ViaHussun (21-01-2017), x 1 (22-01-2017)

rasho81 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye rasho81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    65
    Tecrübe Puanı
    52
    hocam aramiza tekradan hos geldiniz forum eski nesesini kazanacak gibi herkeze saygilar

5. The Following User Says Thank You to rasho81 For This Useful Post:

Gudu (22-01-2017)

67sefa is on a distinguished road 67sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    171
    Tecrübe Puanı
    49
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu çözüm şekli başarıya ulaşırsa, en çok türev cihaz( Vu+ Giga, Octagon v.s. ) kullananlar bu işe sevineceklerdir.
    hislerimize tercüman oldunuz ustam... vu+ giga mühendislerinin yapmadığı yapamadığını yapmış olursunuz ustam duacı oluruz...

7. Likes ViaHussun liked this post
  8. The Following 2 Users Say Thank You to 67sefa For This Useful Post:

Gudu (22-01-2017), ViaHussun (21-01-2017)

Doppler yararli uye Doppler yararli uye Doppler yararli uye Doppler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    122
    Tecrübe Puanı
    856
    Vallahi benim anladığım ustanın ts kayıt, PC, DVB sözlerinden 4:2:2 i çözecek hissine kapıldım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. The Following User Says Thank You to Doppler For This Useful Post:

Gudu (22-01-2017)

ÜSTÇAVUŞ
    ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    175
    Tecrübe Puanı
    209
    Alıntı billytk06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Hoşgeldiniz ustad
    2011 yılından bu yana Biss şifreleme ve feed huntercilik hobisi ile haşır neşirim
    Serkan ustad bizzat beni tanımaktadır

Uydu hobisi biraz daha eskiye dayanıyor

Bazı arkadaşlar büyük ihtimalle bu işi iyi yaptığımız için beni pek sevmiyorlar

Colibri sayesinde,onun sunduğu imkanlar dahilinde Biss üzerine çalışmalarıma devam ediyorum.

Türk dostum olarak büyüğüm Serkan ustadı örnek aldım
    Birçok konuda bana yardımcı oldu

Bu anlattığınız sistemi okudum
    Yazılım ile şifreli sistemi kısa sürede bir yayını gerçekten çözebiliyorsanız ne mutlu size

Böyle birşey olması bir Türk tarafından bulunması gurur verici

Size ufak bir ricam olacak
    Biss şifreli yayınlar sizin sisteminize benzer bir sistem ile çözülüyor

Kısa ya da uzun kayıtlar alınıp kayıt üzerinde crypt8 araştırması yapılarak yani kayıt üzerinde en çok tekrarlanan crypt8 değeri temin edilerek cw bulunuyor

Colibrinin CSA yazılımı ve büyük boyutlu adına RBT denen cw kütüphanesi ile cw bulunuyor

Ama bazı kayıtlardan gerekli cw yi verecek crypt8 çıkmıyor

Bu yayınları açabilmek adına bizlere yardımcı olursanız çok seviniriz

Tekrardan teşekkürler
    Kolaygelsin ustad

Saygılar
    Hürmetler

12. Likes 67sefa, nasre, Doppler, audi06_19 liked this post
  13. The Following 8 Users Say Thank You to ViaHussun For This Useful Post:

67sefa (22-01-2017), atlas (23-01-2017), audi06_19 (22-01-2017), dijitalxyz (26-01-2017), Gudu (22-01-2017), nasre (22-01-2017), TOYOTA1956 (12-08-2018), x 1 (22-01-2017)

Doppler yararli uye Doppler yararli uye Doppler yararli uye Doppler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    122
    Tecrübe Puanı
    856
    Alıntı ViaHussun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz ustad
    2011 yılından bu yana Biss şifreleme ve feed huntercilik hobisi ile haşır neşirim
    Serkan ustad bizzat beni tanımaktadır

Uydu hobisi biraz daha eskiye dayanıyor

Bazı arkadaşlar büyük ihtimalle bu işi iyi yaptığımız için beni pek sevmiyorlar

Colibri sayesinde,onun sunduğu imkanlar dahilinde Biss üzerine çalışmalarıma devam ediyorum.

Türk dostum olarak büyüğüm Serkan ustadı örnek aldım
    Birçok konuda bana yardımcı oldu

Bu anlattığınız sistemi okudum
    Yazılım ile şifreli sistemi kısa sürede bir yayını gerçekten çözebiliyorsanız ne mutlu size

Böyle birşey olması bir Türk tarafından bulunması gurur verici

Size ufak bir ricam olacak
    Biss şifreli yayınlar sizin sisteminize benzer bir sistem ile çözülüyor

Kısa ya da uzun kayıtlar alınıp kayıt üzerinde crypt8 araştırması yapılarak yani kayıt üzerinde en çok tekrarlanan crypt8 değeri temin edilerek cw bulunuyor

Colibrinin CSA yazılımı ve büyük boyutlu adına RBT denen cw kütüphanesi ile cw bulunuyor

Ama bazı kayıtlardan gerekli cw yi verecek crypt8 çıkmıyor

Bu yayınları açabilmek adına bizlere yardımcı olursanız çok seviniriz

Tekrardan teşekkürler
    Kolaygelsin ustad

Saygılar
    Hürmetler
    Evet bende biss konusunda ustanın yardımcı olabileceğini düşünüyorum, yalnız bu işler biraz gizli tutuluyor gibi, eski bir biss betatester olarak bilgileri paylaşmak lazım derim

15. Likes ViaHussun, nasre liked this post
  16. The Following 4 Users Say Thank You to Doppler For This Useful Post:

Gudu (22-01-2017), nasre (22-01-2017), SEVMEK46 (22-01-2017), ViaHussun (22-01-2017)

SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Thanked 4.127 Times in 629 Posts
    Tecrübe Puanı
    2459
    Duyan var gören var !?
    2023 NEWCAMD SERVER

18. The Following User Says Thank You to SEVMEK46 For This Useful Post:

Gudu (22-01-2017)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    122
    Tecrübe Puanı
    856
    Alıntı SEVMEK46´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Anlaşıldı

20. The Following User Says Thank You to Doppler For This Useful Post:

Gudu (28-01-2017)

nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    107
    Tecrübe Puanı
    196
    ustat hoş geldiniz sizden bir ricamız olacak son çıkan vu+ 4k uydu cihazları için eyer yapıla bilirse btc kamda povervuyu çalıştıra bilirsek bütün sorun olarak kalkacak test için elimdeki vu+solo4k da yapa bilirim tv kartlarında verdiğiniz btc kam ile bayağı iyi olmuştur saygılarımla

22. The Following User Says Thank You to nexx45 For This Useful Post:

Gudu (28-01-2017)

billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 geleceğin sohret adayi uye billytk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    26
    Tecrübe Puanı
    964
    Crypted TS içindeki CW bulunmasını ben ne amaçla kullanıyorum şöyle açıklayayım.

Mesela Bir Emu algo da X,Y,Z gibi değişkenler olsun. (Bu algo ister smart card iserse EMu algo olsun farketmez)

Örnek olarak Yayını açmak için

ECM verisi X-Seed ve Y-IV ile decrypt edilesin ve Daha sonra da Z ile Nano decypt yapılsın.

Genel de Algolarda Z ile yapılan key hariç tümü bilinmektedir. Çünkü Z devamlı değişen yada kart ile eşlenme bilgisi olabilir.

Ben genelde 1 ECM arasını kayıt (10sn) yapıp daha sonra CW sini buluyorum.

Sonra 2nci bir program ile de Z algoritmasını koşturup aynı CW yi bulmaya çalışıyorum.

Sonuçta Z bulunursa bu kanal EMU ile açılabilir gibi düşünebilirsiniz.

Tabii CW yi bulmak için benim de 3-5 gün beklediğim oluyor.

Ama bir algoyu anlamak ve çözmek için bu tip işler gerekli...

Yani CW yi bulmak aslında biss şifresi bulmak ile aynı, Tek fark biss şifresi tüm TS için aynı...

CW yi hızlı bulmak için elinizde çok iyi Bilgisayarlar olması gerekli... Yada buna özel cihazlar.

Bu iş için FPGA kullanmak veya Grafik kartı kullanmak en iyi performansı veren çözümler. Ama hala zor, zahmetli ve zaman isteyen bir iş.

Kimse benim CW yi 10 Sn de bulduğumu düşünmesin. Çünkü öyle bir durum yok

Ama şu var.. elimde bitCoin Mining için yapılmış 10 adet makina var. buda 80 adet grafik kartı demek.
    bu şekilde dahi 1 hafta da CW bulduğum oluyor.

işin özeti budur...

Ayrıca Artık Feed Transferleri AES 256 ile yapılıyor. yani mesela bir canlı yayın aracı merkeze feed olarak biss ile göndermiyor. Bilgilerinize..
    Latest Btkcam Info @
    www.btksoft.com

Btkserver Configuration Generator
    www.btksoft.com/srvcfg

24. Likes 67sefa, ViaHussun liked this post
  25. The Following 7 Users Say Thank You to billytk06 For This Useful Post:

67sefa (24-01-2017), atlas (24-01-2017), azimli (24-01-2017), dijitalxyz (26-01-2017), Gudu (28-01-2017), ViaHussun (24-01-2017), x 1 (24-01-2017)

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 6 Toplam 9 Sayfadan
BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks