+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: Dark hddream türksat sorunu

ER genclik17 is on a distinguished road genclik17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    0

Dark hddream türksat sorunu

İyi forumlar.Ben dark hddream usb dvb s1/s2 dijital tv kartı aldım.bağlantılarını falanda yaptım.merkezi sistem var apartmanda oturuyorum çift çanak var.kanal taramada hep digitürk artık eutelsat uydusumudur nedir onu buluyor progdvb dvbviewer dvbdream hepsinle denedim sonuç aynı.dvb dreamda diseqc ayarlarından 1 e eutelsatı 2 ye türksatı atıyorum olmuyor 1 e türksatı 2 e eutelsatı atıyorum yine olmuyor bir türlü türksat kanallarını bulamıyor.bunu nasıl ayarlayabilirm.bilen birileri yardım edebilirse sevinirim.çok uşratırdı beni hala daha bir sonuç elde edemedim.

yardımlarınızı bekliyorum.

nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    107
    Tecrübe Puanı
    196
    aynı yere bir uydu cihazı takarmısın ve uydu cihazında dayzek ayarlrını çalıştırırmısın aynı dayzek ayarlarını tv kartına uygulanacak

ER genclik17 is on a distinguished road genclik17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    0
    nasıl yani aynı yere anlayamadım uydu cihazına bağlayığ lnb out çıkışındanda tv kartına bağlayayım anlayamadım.

nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    107
    Tecrübe Puanı
    196
    abim tv kartından lnbden gelen anten kablosunu sök bir adet uydu cihazı bul çalışan olsun bir tv ile uydu cihazını çalıştır aynı yerde tv kartından söktüğün anten kablosunu uydu cihazına tak çalıştır dayzek ayarlarını yap uydu cihazından aldığın dayzek ayarlarını tv kartına uygula bukadar

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    0
    uydu alıcım varda dayzek ayarlama kısmını bulamadım nextstar ye-5000xfta uydu alıcım var.yalnız birde tv kartım bda driver kullanıyor acaba diseqc değiştirmeye gücümü yetmiyor uydu alıcının 1 de eutelsat 2 de türksat var direk 1 i alıp 2 ye geçemiyor olabilir mi?

zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi geleceğin sohret adayi uye zombi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    20
    Tecrübe Puanı
    1186
    hangi DVB Playerı kullanıyorsun hangi diseq ayarından sinyal alıyorsan o ayarı yaparak tekrar dene ancak hangi dvb playerı kullandığını belirt mesela ilk önce ProgDvb ile ayarını yap derim ağırdır hantaldır ancak vazgeçilmezdir. Diseq ayarını 1.0 or 2.0 olarak seçip diseq ayarını yap kanal taratmadan önce güncel transponder indir DVB klasörü içindeki Taransponders klasörüne at sonra kanal tarat hadi kolay gelsin.

TEĞMEN
    cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat taninmis sohret sahibi uye cahidsat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    60
    Thanked 2.656 Times in 107 Posts
    Tecrübe Puanı
    908
    Konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama bende de aynı karttan var 3 uydulu (eutelsat , hotbird, türksat) merkezi sistem var. Dvb Dream ve progdvb de çeşitli diseqc ayarlarıyla deniyorum hotbird çıkıyor , diğerlerini bulamıyorum hiçbir şekilde. Merkezi sistem için bu 2 programdan birinde diseqc nasıl ayarlanır (3 çanak) kısaca anlatan olursa sevinirim.. Ya da ayarlamak için merkezi sisteme dair ne tür bilgileri öğrenmeliyim?

BAŞÇAVUŞ
    Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    563
    Tecrübe Puanı
    314
    Arkadaşım merkezi sistem ile ferdi sistem arasında uydu cihazını veya dvbsplayer i ayarlarken
    pek bir fark yok progdvb dvbdream ayarlarını yaparken 4 lü diseq ayarını seçmen lazım
    sonrada deneme yanılma yoluyla hangi uydunun hangi deseq switch numarasına veya
    harf yoluna bağlı olduğunu öğrenerek ayarlarını yap örnek TÜRKSAT A hotbirde B
    Eutelsat7 C
    Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks