Konu Kapatılmıştır
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu

Konu: Omicom S2 rev.3 HD TV Kartı İnceleme.

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı sinancetinkaya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet benim

Benim elimde TBS5980 yok. Eski bir DVB-S kart kullanıyorum. USB cihazları laptoplarda da kullanma imkanı olduğu için istemiştim ama öyle 250 dolar vermeyi de hiç düşünmem
    TBS 5980 USB modeli 89 dolar civarındadır. Google'dan aratınca çıkıyor.

SmartDVB'nin forumundan uzun zaman önce size özel mesaj göndermiştim ? Dikkatinizden kaçtı sanırım !
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

ONBASI
    sinancetinkaya is on a distinguished road sinancetinkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    TBS 5980 USB modeli 89 dolar civarındadır. Google'dan aratınca çıkıyor.

SmartDVB'nin forumundan uzun zaman önce size özel mesaj göndermiştim ? Dikkatinizden kaçtı sanırım !
    Şimdi login olup baktım o siteye. Evet mesajınızı görmüştüm ama cevabı bilmediğim için yorum yapmak istememiştim.

ONBASI
    sinancetinkaya is on a distinguished road sinancetinkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    Peki Prof'un usb modeli ile karşılaştırırsak hangisi daha iyi? TBS 5980 mi yoksa prof 7500 mü?

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Şimdi login olup baktım o siteye. Evet mesajınızı görmüştüm ama cevabı bilmediğim için yorum yapmak istememiştim.
    İyi de baba, madem gördün, gördüğün vakit bi yanıt verseydin. Bak gün geliyor, birbirimize lazım oluyoruz.

Neyse... Orada bahsettiğim sorunu programın yazarı da çözemedi zaten... Bende hamal gibi registry temizliği yapmak istemediğim için, SmartDVB'nin setup sürümünü kurmadım. Şimdilik öylece kaldı.

Peki Prof'un usb modeli ile karşılaştırırsak hangisi daha iyi? TBS 5980 mi yoksa prof 7500 mü?
    Burada 3 no'lu mesajı okuyunuz ;
    [Only registered and activated users can see links. ].

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    Valla eğer cevabı bilmiyorsam genelde sessiz kalmayı tercih ediyorum, ancak dediğin gibi en azından "bilmiyorum" demek lazım cevap olarak.
    Senin sorunun başkalarında olan bir sorun değil. Yani senin bilgisayarındaki özel bir durum buna neden oluyor. Bunuda anlamanın tek yolu senin bilgisayarına bakmak.
    Eğer Win7 kullanıyorsan, win7 registery permissionlarında gerçekten çok lanet bir sistem. Bir program kurarken programın kaydettiği registry anahtarlarına programın kendisine dahi izin vermediği oluyor. Böyle birşey olmuş olabilir. Program eski anahtara erişemeyince yenisini açıyor olabilir vs vs.

Dediğin yere baktım, Omnicom S2 pro dediğin gibi baya iyi duruyor. Laptop alırsam harici grafik kartı takmayı düşüneceğim PE4H tarzı birşeylerle. O zaman şöyle birşeyler kullanabilirim [Only registered and activated users can see links. ]

17,580.00pуб bu nasıl para birimidir yahu?

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Dediğin yere baktım, Omnicom S2 pro dediğin gibi baya iyi duruyor. Laptop alırsam harici grafik kartı takmayı düşüneceğim PE4H tarzı birşeylerle. O zaman şöyle birşeyler kullanabilirim [Only registered and activated users can see links. ]

17,580.00pуб bu nasıl para birimidir yahu?
    17,580 / 37 = 475 dolar eder.

Yalnız resmi satış yerindeki fiyat, üretici bayiler aracılığı ile satın alınsın diye, bilerek pahalı tutulmuştur.

Bayiler aracılığı ile satın alındığında, Pro modeli, 240 dolar gibi bir fiyatı var. Bayileri Google'dan araştırmak gerekir.

Bu internal özellikli Omicom'ların diğerlerine göre en büyük avantajı, PCI port üzerinden bağlanmasıdır. Malum PCI port'lu kartlar VIA çipset'lidir. Port bağlantı birimi olarak VIA çipset'ler hala en stabil bağlantı birimi olduğu için, Omicom kartlar PCI port'lu olarak üretilmiştir.

Birde Omicom 'larda tuner çipseti, TBS modellerine göre daha yeni modeldir. ( STV6110A ) Bu konu başlığında ilk mesajda, önemli parçaların büyütülmüş resimlerini verdim.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

ONBASI
    datvi is on a distinguished road datvi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    7
    Tecrübe Puanı
    45
    izninizle bir sorum olacak serkan bey
    pc tv kartı almak pc den tv izlemek dışında yeni bir atraksiyon yaratıyormu
    eskiden yurdumda net olmadığı yada dandik olduğu devirlerde offline için kullanıyordum
    ayrıca driver durumu nasıl , ss2 çok problemli karttı , hayvani biçimde sistemi sömürüyordu
    bahsi geçen kart için sistem tüketimi konusunda görüşünüz nedir?

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı datvi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    izninizle bir sorum olacak serkan bey

1. pc tv kartı almak pc den tv izlemek dışında yeni bir atraksiyon yaratıyor mu

eskiden yurdumda net olmadığı yada dandik olduğu devirlerde offline için kullanıyordum

2. ayrıca driver durumu nasıl ,

ss2 çok problemli karttı , hayvani biçimde sistemi sömürüyordu

3. bahsi geçen kart için sistem tüketimi konusunda görüşünüz nedir?
    Başlıktaki bahsi yeterince incelememişsiniz !... Sorularınızın bir bölümünün yanıtı vardı.

Yinede yanıtlamaya çalışayım.

1. ACM/VCM ve T2 MI kodlamalı yayınları izlemek mümkündür. Hassas ve gelişmiş kör tarama mümkündür. Yani 49 Dolar'a büyük bir atraksiyondur.

2. Driver kullanımı tüm Windows sürümleri ile sorunsuz. Win7, win8 ve win8.1

3. Gelişmiş demodülatör ve gelişmiş tüner chipset 'i bulunması nedeniyle, sistem kaynaklarını minimum ölçüde kullanmaktadır. Sistem kaynaklarını kullanmada, daha önce kullandığım TechnoTrend S2-3200 ve Prof 7301 karttan daha verimli diyebilirim.

Herneyse... Sorularınızın bir çoğunun yanıtı, bu konu başlığında ve bu konu başlığından link verdiğim diğer konu başlığında mevcut zaten...

Siz en iyisi acele etmeden ve sindire, sindire okuyunuz. Terminolojiye hakim olmadan, TV kartı ile birşeyler yapmak kolay değildir.

Saygılar, sevgiler.
    Doğru bilginin adresi...

ER hardnrocker is on a distinguished road hardnrocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Hocam tam bildiğimden değil de, elektronik hobim var, az ilgileniyorum. Kart ve malzemesi biraz kalitesiz gibi geldi. Dediğiniz gibi çok ince bir pcb yapıya sahip. Üstündeki kompanentler de sanki kalitesiz gibi. Daha önce aldığım k World dvb-s 100 karta benziyor. Tuner olmadığından işlemciye yükleniyor galiba? Bana bugün öm atmıştınız. Dediğim gibi bildiğimden değil bu söylediklerim. Sadece gözüme görünenler. Şu an skystar 2 kartım var. Onda bazı kanalları göstermeme problemi yaşıyorum. Nereye yazabilirim bu konuyu teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı hardnrocker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tam bildiğimden değil de, elektronik hobim var, az ilgileniyorum. Kart ve malzemesi biraz kalitesiz gibi geldi. Dediğiniz gibi çok ince bir pcb yapıya sahip. Üstündeki kompanentler de sanki kalitesiz gibi. Daha önce aldığım k World dvb-s 100 karta benziyor. Tuner olmadığından işlemciye yükleniyor galiba? Bana bugün öm atmıştınız. Dediğim gibi bildiğimden değil bu söylediklerim. Sadece gözüme görünenler. Şu an skystar 2 kartım var. Onda bazı kanalları göstermeme problemi yaşıyorum. Nereye yazabilirim bu konuyu teşekkürler.
    Kart zeminin biraz ince olması dışında, malzeme kalitesi oldukça iyi...

Cihazda tuner var.

Tuner board zeminine montelidir.

Zaten çoğu tv kartında da tuner board zeminine montelidir. Çoğu TV kartında, tuner'i board zeminine monte ettikten sonra, teneke muhafaza altına alınmasının sebebi, soğutmayı sağlamak içindir.

Omicom S2 kartta ilaveten soğutma mahafazası kullanılmamasının sebebi, karttaki tuner chip'i ve diğer komponentlerin, diğer tv kartlarına göre az ısı üretmesidir. Tabi elektronik komponentlerde board'ların daha az ısınmasını temin etmekte, tasarım ve dizayn da çok önemlidir.

Omicom kartı bu açılardan değerlendirdiğimizde, az ısınma yönünden oldukça başarılıdır. Benim tespitimdir.

Diğer kartınızla ilgili ayrı bir konu başlığı açınız.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Konu Kapatılmıştır
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks