Konu Kapatılmıştır
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu

Konu: Omicom S2 rev.3 HD TV Kartı İnceleme.

ER hardnrocker is on a distinguished road hardnrocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Hocam bu kartı nereden almamı tavsiye edersiniz? Kumada da iyi olur. Kumada ile kaça gelir? Türkiye' de satan yer yok mu hala?

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı hardnrocker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu kartı nereden almamı tavsiye edersiniz? Kumada da iyi olur. Kumada ile kaça gelir? Türkiye' de satan yer yok mu hala?
    Türkiye'yi bırak, avrupada bile satan yer yok.

Link verdiğim kişiden satın alabilirsiniz.

Temin ile ilgili herşey bu konu başlığında 1 nci mesajda anlattım.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

ER hardnrocker is on a distinguished road hardnrocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'yi bırak, avrupada bile satan yer yok.

Link verdiğim kişiden satın alabilirsiniz.

Temin ile ilgili herşey bu konu başlığında 1 nci mesajda anlattım.

Kolay gelsin.
    Hocam ilk bağlantıda satılan reklamın süresi dolmuş. 2. bağlantı hiç açılmıyor. Bu kart hangi ülke üretimi? Ebay filan da yok galiba. Bir de alttaki bağlantıya soru yazdım. Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.
    [Only registered and activated users can see links. ]

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Hocam ilk bağlantıda satılan reklamın süresi dolmuş. 2. bağlantı hiç açılmıyor. Bu kart hangi ülke üretimi? Ebay filan da yok galiba. Bir de alttaki bağlantıya soru yazdım. Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.
    Bu link şu an aktiftir ;

Kart uzakdoğudan yapılır. Ancak tasarım ve yazılım rusların üretimidir. Yani rus menşeili bir karttır. Yalnız bu açıklamaya gerek yoktu. Zira ilk mesajı yeterince incelemiş olsaydınız, bu soruyu sormaya gerek kalmazdı.

Nerde var, nerde yok, Google üzerinden araştırıp, kendinizde öğrenebilirsiniz...

Link'teki sorunuzu yanıtlayamam. Özel mesajda bahsettiğim gibi, öncelikle anten tesisatınızı elden geçirmeniz gerekir.( Bana göre... )

Ayrıca LNB'nin Local Osilatör ayarlarından bahsetmişsiniz.( 9750 - 10600 )
    Oysa universal LNB kullanımı halinde, kullanıcı LNB'nin LOF ayarlarına müdahale etmemesi gerekiyor.

Velhasılı, kullanıma ve terminolojiye hakim olmadığınızı anladığım için link'teki sorunuzu yanıtlamak istemedim.

Hakimiyet kurabilmek için, öncelikle terminolojik kavramları öğrenmeniz gerekmektedir.

Benim zamanım olmadığı için, bu konuları bire bir anlatamam.

Amacınız konunun çerçevesini kavramaksa, okumaktan başka çare yoktur.

Sorunları pratikçe aşayım istiyorsanız, PC'ye uzaktan bağlanacak bir arkadaştan yardım almalısınız.

nexx45 nick'li arkadaşımız uygun bir zamanda bu desteği sağlayabilir. Kendisi ile irtibat kurunuz.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    d
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu link şu an aktiftir ;

Kart uzakdoğudan yapılır. Ancak tasarım ve yazılım rusların üretimidir. Yani rus menşeili bir karttır. Yalnız bu açıklamaya gerek yoktu. Zira ilk mesajı yeterince incelemiş olsaydınız, bu soruyu sormaya gerek kalmazdı.

Nerde var, nerde yok, Google üzerinden araştırıp, kendinizde öğrenebilirsiniz...

Link'teki sorunuzu yanıtlayamam. Özel mesajda bahsettiğim gibi, öncelikle anten tesisatınızı elden geçirmeniz gerekir.( Bana göre... )

Ayrıca LNB'nin Local Osilatör ayarlarından bahsetmişsiniz.( 9750 - 10600 )
    Oysa universal LNB kullanımı halinde, kullanıcı LNB'nin LOF ayarlarına müdahale etmemesi gerekiyor.

Velhasılı, kullanıma ve terminolojiye hakim olmadığınızı anladığım için link'teki sorunuzu yanıtlamak istemedim.

Hakimiyet kurabilmek için, öncelikle terminolojik kavramları öğrenmeniz gerekmektedir.

Benim zamanım olmadığı için, bu konuları bire bir anlatamam.

Amacınız konunun çerçevesini kavramaksa, okumaktan başka çare yoktur.

Sorunları pratikçe aşayım istiyorsanız, PC'ye uzaktan bağlanacak bir arkadaştan yardım almalısınız.

nexx45 nick'li arkadaşımız uygun bir zamanda bu desteği sağlayabilir. Kendisi ile irtibat kurunuz.

Kolay gelsin.
    Hocam cevap için tşk. İlk sayfayı okuyun demiştiniz, okumuştum zaten. Kart hakkında rus tasarımı olduğu ile alakalı bir yazı görmemiştim, ondan sordum. Diğer soru ile alakalı şunları da belirtmek isterim. Üst kat komşumun uydu antenine nextstar gold 4 lü lnb aldım ve bağladım. Bir hat o kullanıyor. 2 hat bana geliyor. Tek hat boş. Diğer odada lcd tv ye bağlı nextstar 18000 hdmi cis silver marka uydu alıcı var. Onda tüm kanallar sorunsuz olarak göstermekte. Fakat benim odamda bilgisayarda durum anlattığım gibi. Daha önceki dijital tv kartı da kanalları eksik buluyordu. Fakat kanal değerlerini manuel girince kanalı izleyebiliyordum. Skystar 2 ile değerleri manuel girsem bile izleyemiyorum. Kanalları kendim taratınca çok az buluyor, hazır liste ekleyince de çoğu kanal dediğim gibi açılmıyor. Lof değerini değiştirmem gerekiyor. Daha önce dediğiniz gibi bu değerlerle hiç uğraşmıyordum. Uzun anlatmasanız da (gerekli bilgileri forumunuzdan bulup uygulayabilirim.), bir yol gösterirseniz ona göre bir şeyler yapabilirim. Sizin kadar bilmesem de, donanımı bilgisayara tanıtamayan, dvbviewer kuramayan adamla da bir tutmayın lütfen. (( = Bir yol gösterici cevabınızı bekliyorum, teşekkürler.

Bu arada İngilizce az çok çözebilirim de, sayfalar diğer dil olduğu için alınacak yerleri bulamadım. Sadece kart ismine göre arattım fakat hiç bir yerde çıkmadı. ondan ebay da filan da yok dedim.
    Konu hardnrocker tarafından (03-10-2014 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    d
    Hocam cevap için tşk. İlk sayfayı okuyun demiştiniz, okumuştum zaten. Kart hakkında rus tasarımı olduğu ile alakalı bir yazı görmemiştim, ondan sordum. Diğer soru ile alakalı şunları da belirtmek isterim. Üst kat komşumun uydu antenine nextstar gold 4 lü lnb aldım ve bağladım. Bir hat o kullanıyor. 2 hat bana geliyor. Tek hat boş. Diğer odada lcd tv ye bağlı nextstar 18000 hdmi cis silver marka uydu alıcı var. Onda tüm kanallar sorunsuz olarak göstermekte. Fakat benim odamda bilgisayarda durum anlattığım gibi. Daha önceki dijital tv kartı da kanalları eksik buluyordu. Fakat kanal değerlerini manuel girince kanalı izleyebiliyordum. Skystar 2 ile değerleri manuel girsem bile izleyemiyorum. Kanalları kendim taratınca çok az buluyor, hazır liste ekleyince de çoğu kanal dediğim gibi açılmıyor. Lof değerini değiştirmem gerekiyor. Daha önce dediğiniz gibi bu değerlerle hiç uğraşmıyordum. Uzun anlatmasanız da (gerekli bilgileri forumunuzdan bulup uygulayabilirim.), bir yol gösterirseniz ona göre bir şeyler yapabilirim. Sizin kadar bilmesem de, donanımı bilgisayara tanıtamayan, dvbviewer kuramayan adamla da bir tutmayın lütfen. (( = Bir yol gösterici cevabınızı bekliyorum, teşekkürler.

Bu arada İngilizce az çok çözebilirim de, sayfalar diğer dil olduğu için alınacak yerleri bulamadım. Sadece kart ismine göre arattım fakat hiç bir yerde çıkmadı. ondan ebay da filan da yok dedim.

Çok çıkışlı LNB'ler ile bu tip sorunlar yaşanması kaçınılmazdır. Yani çıkışların birbirini etkilemesi sözkonusudur.

Herneyse... Çok sebebi olabilir yani.

Sorun için kanaatim, donanımlar aksaklığı olarak durmaktadır. Ama yinede bahsettiğim arkadaşımızın uzaktan bağlanıp tetkik etmesi yerinde olur.

Kartı temin edecekseniz, web sayfasında mail adresi bulunan kişiye ingilizce dilinde mail gönderebilirsiniz.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Thanked 4.127 Times in 629 Posts
    Tecrübe Puanı
    2459
    Senin aldigin lnb bence quattro kullanman gereken lnb ise quad olmalıdır.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı SEVMEK46´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin aldigin lnb bence quattro kullanman gereken lnb ise quad olmalıdır.
    Üyenin LNB'si QUAD özelliklidir.

Zira 3 farklı noktadaki cihazlar, birbirinden bağımsız izleme yapabilmektedir.
    Doğru bilginin adresi...

9. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

SEVMEK46 (08-10-2014)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    TÜRKSAT uydusunda biraz önce tüm kanalların sinyal seviyesi düştü. Dreambox 800se uydu cihazında tüm kanallarda sinyal kesildi. Bu fırsatı değerlendirerek, Omicom kartın tuner gücünü test ettim.

Omicom 'un tuner'inin sinyal emme yeteneği oldukça iyi.

Dreambox'ta sinyal alınamazken, Omicom ile kırmızı bölgede % 29 sinyal seviyesi ile hala kırılmasız ve kesintisiz yayın izlenebilmektedir.

Saygılar, sevgiler.
    Doğru bilginin adresi...

11. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

SEVMEK46 (10-10-2014)

SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Thanked 4.127 Times in 629 Posts
    Tecrübe Puanı
    2459
    Turksat dogu frekanslarinda sorun vardir belkide

Konu Kapatılmıştır
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks