Konu Kapatılmıştır
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci ... 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu

Konu: Omicom S2 rev.3 HD TV Kartı İnceleme.

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.597 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2469
    Alıntı SEVMEK46´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turksat dogu frekanslarinda sorun vardir belkide
    Sorun yok.

Resimdeki takvime göre, 10 Ekim 2014 tarihinde, sinyal düşmesi yaşanacağı hesap edilmişti. "Uydu tutulması" adıyla anılan bu etkide; uydunun( satellite ), dünya ile güneş arasında bulunduğu zaman diliminde iken yaşanır.

Bu sinyal zayıflama etkisinde; uydunun dünya ile güneş arasında kalmasının yanı sıra, güneşin yaydığı kozmik dalgalar da etkilidir. Yani önce "uydu" dünya ile güneş arasına girecek, sonrada güneşin kozmik dalga etkisine maruz kalacaktır. Uydu bu düzlemde iken, güneşin kozmik dalga etkisi zayıf ise, sinyal düşümü etkisi daha az hissedilebilmektedir.

Uydu tutulması esnasında, TÜRKSAT uydusunun tüm frekanslarında 5 dakika civarında sinyal zafiyeti yaşandı.

İşte bu etki yaşanırken, Omicom S2 TV kartını, düşük sinyal seviyesi altında test etme imkanı buldum.

İstanbul lokasyonuna göre hazırlanmış, uydu tutulması ile ilgili örnek liste ;

İzlenilen uydu ve bulunulan lokasyona göre, uyduların tutulacağı tarih ve saati buradan hesaplayabilirsiniz ;
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Konu serkanguzel tarafından (11-10-2014 Saat 20:29 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

2. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

SEVMEK46 (10-10-2014)

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2469
    Alıntı sinancetinkaya´isimli üyeden Alıntı
    Uzun zaman önce bana bu kartı önermiştin, ancak o zamanlar dvb-s kartım olduğu için ertelemiştim.
    DVB-S iyice öldüğü için şimdi kart almam lazım.
    Hala bu kartı öneriyormusun yoksa başka bir alternatif var mı ?
    Selamlar,

Sorunuz geneli ilgilendirdiği için, kartla ilgili konu başlığı altına ekledim.

DVB-S 'ten sonra, neredeyse DVB-S2 'de bitiyor diyebiliriz. 4K v.s. yeni teknoloji kullanımlarından kaynaklanan artan veri yoğunluğu ihtiyacını karşılamak üzere, yeni modülasyon standardı oluşturulmaya çalışılıyor. DVB-S2X, NS3, NS4 v.s.

Yani geçiş sürecine girdik diyebiliriz.

Bu nedenle geçiş sürecinde, DVB-S2 özellikli bu kartla idare etmek daha akılcı olur kanaatindeyim ;
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Konu serkanguzel tarafından (15-12-2015 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

ONBASI
    sinancetinkaya is on a distinguished road sinancetinkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    Peki satış sitesi hala geçerli mi? [Only registered and activated users can see links. ]
    1 yıl önce mesaj attığımda bana kargo dahil $50'a gönderebileceklerini yazmışlardı mail olarak.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2469
    Alıntı sinancetinkaya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki satış sitesi hala geçerli mi? [Only registered and activated users can see links. ]
    1 yıl önce mesaj attığımda bana kargo dahil $50'a gönderebileceklerini yazmışlardı mail olarak.
    Sorunuzu link'teki kaynağına sorunuz.
    Doğru bilginin adresi...

ONBASI
    sinancetinkaya is on a distinguished road sinancetinkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    moe.in.ua sitesine attığım maillere cevap gelmedi.
    Kendi sitesi [Only registered and activated users can see links. ] fiyat istedim, bana kargo,paypal komisyonu herşey dahil $255 olur dediler.
    Kendilerine bol şans diledim.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2469
    moe.in.ua sitesine attığım maillere cevap gelmedi.
    Kendi sitesi [Only registered and activated users can see links. ] fiyat istedim, bana kargo,paypal komisyonu herşey dahil $255 olur dediler.
    Kendilerine bol şans diledim.
    "Pro" modeli için bile $255 pahalı... Bu fiyata TBS 6983 alınır.

Düz modeli için ise, 5 defa fahiş.

Ukrayna için, mail'i bu adrese gönderdiniz mi ? [Only registered and activated users can see links. ]

İngilizce yazdıktan sonra, Google ile Rusça'ya çevirip gönderiniz.
    Doğru bilginin adresi...

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    Evet aynı mail, geçen yıl tamamen ingilizce atmıştım, Serhii Yatsenko diye biri tarafından güzel bir ingilizce ile cevap gelmişti.

Hi, Sinan!

My name is Serhii.

This card is really good. It was developed in Russia and produced in Ukraine. And sold only in those countries.
    No problem with sending this card to Turkey. I will send it by regular mail. Time of delivery is one to two weeks. You can pay via Paypal. Price including shipping is 50USD

Best Regards,
    Serhii
    Neyse birde çeviri ile beraber deneyeyim bakalım ne olacak.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2469
    Evet aynı mail, geçen yıl tamamen ingilizce atmıştım, Serhii Yatsenko diye biri tarafından güzel bir ingilizce ile cevap gelmişti.

Neyse birde çeviri ile beraber deneyeyim bakalım ne olacak.
    İngilizce olarak yazdıysa, sorun yok. Ben Rusça yazdığım için, İngilizce bildiğini bilmiyordum. O takdirde, yanıt vermesini beklemelisiniz.

Mail'de kendini latin harfleri ile adını "Sergey Yatsenko" olarak kodlamış. Benim mail hesabımda adres adı bu şekilde görünüyor.

Bahsettiği gibi kart sorunsuz çalışıyor. Kartın zemini biraz ince olduğu için, kart üzerindeki pin'lerin PCI portun içindeki pin'lere iyice kontak ettiğinden emin olunmalıdır. PIN kontakları tam temas sağlanmazsa, TV kartı çalışmıyor hatası verebiliyor yada HD kanallar da kırılma yaşanabiliyor.

DVBViewer'de kanal değişimleri biraz takılmalı gibi... Birde bazen DVBViewer içinden kanal taraması yapılamayabiliyor. Transedit ile taramada sorun yok. DVBViewer web sayfasında, bu kart desteklenen kartlar arasında yoktur.
    Doğru bilginin adresi...

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    Serhii Yatsenko adlı şahıs Google Hangouts kullanıyormuş [Only registered and activated users can see links. ]
    Kart stoğunda artık yokmuş ama ben isteyince 1-2 tane bulup bana haber verecekmiş.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    12
    Tecrübe Puanı
    40
    1 yıldır PC den uydu tv izlemiyordum.
    Aslında yine kart almayacaktım ancak elimdeki Twinhan v1020A kart yeni topladığım bilgisayarda çalışmadı.
    Aynı anten kablosuna normal uydu cihazını bağlıyorum (dvb-s2 özellikli) o sorunsuz çalışıyor.

Bilgisayarda sinyal var, kalite var ama görüntü yok.
    Tarama yapıyorum kanal filan çıkmıyor.
    Ne oldu bu yakınlarda DVB-S cihazlar için birşeyler mi yapıldı? Artık çalışmıyorlar mı?

Dijital paket olmadan uyduda izlenecek düzgün kanal da kalmadı ya o ayrı konu, uygun fiyatlı dvb-s2 PCI kart önerin var mı bunun dışında?
    Konu sinancetinkaya tarafından (22-12-2015 Saat 15:50 ) değiştirilmiştir.

Konu Kapatılmıştır
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci ... 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks