+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu

Konu: El Yapımı Projeksiyon Cihazı (EYP)

blo
    Guest blo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GMBY´isimli üyeden Alıntı
    Şimdi gelelim fresnellerimizin kesilme işlemine..

Lcdmizin yüksekliği kadarı fresnellerimi kestim..(fresnellerimi keserken hani şu yuksek devırlı hobi setler vardır.Onlardan yararlandım..) Fresnelleri ikisini birbirine yapışık sekılde kullandım..flex kablomuza zarar vermemesı ıcın flex kablonun geldıgı yerden 2 mm kadar az boyutta kestım..Ve unutmamalı ki fresnellerimizi lcd mizin tam merkezıne gelecek sekılde kesmeye özen gosterelım..Yanlarda fazla olan yerlerden kızak gıbı olması ıcın sacdan bırer aparat yaptırdım..Arada bunlar sayesınde fresnellerımızı temızleyebılır ve bıtısık fresnellerımızı cekmece gıbı bunlara surup tekrardan yerıne yerlestırebılırız..

Fresnellerimizi sagdan ve soldan bıraz uzun kestım ki bunun ıcın kullanacagımız aparatımıza kolayca monte edebılelım..

Şimdi sıra lcd mizin aparatını hazırlamaya.. bunun için iki adet 8 mm lik mdf den bir aparatın lcd mizin sagına ve solunda herzamanki gıbı durmasında karar kıldım..

Kasamızda dıkkat edersenız balastımız baya bır yer kaplamakta ve balastımızın bır kenarı bu mdf aparatımıza degmektedır..Bunu engellemek ıcın de mdf aparatımızda balastımızın değen kısmı kadarını bosalttım.. (lcd burada oylesıne durmaktadır sızlere gostermek ıcın..sakın ola lcd uzerındeyken bu ıslemlerı yapmayınız..)

Aparatımızda dıkkatınızı cekmek ıstedıgım bır yer daha var..size göre sol tarafta duran ince aparatımızda bakarsanız 5 adet ucgenımsı bır yer var..burası sayesınde yandakı ızgaradan gıren hava lcd mızın yanından gecıp buradan arka bolume gecmekte..

simdi de lcd mızın aparatımızın kasa ıcınde balast kısmını gormektesınız..Bosalttıgımız bolum..

Konu blo tarafından (25-05-2006 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.

blo
    Lcdmizde gerekli modifikasyonlarıda bu arada yapmayı unutmayalım.. :

Konu blo tarafından (25-05-2006 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.

blo
    Lcdmızı aparatlarımıza yerlestırırken ben onden baktıgınızda lcd mızın durdugu metal cerceve ıle mdf arasına kırmızı sıkıkon suruyorum..boylelıkle yanlardan ısık sızmasını engellemıs oluyorum..

Bu resım daha oncekı bır calısmamdan kalmıs resım acıklamam ıcın daha anlasılır olması ıcın buraya koydum..Resmı buyutursenız soldakı ve sagdakı kırmızı sılıkon bolumlerını secebılıyoruz..

Şimdide lcd mizin kartını aparatlarımıza yerleştırmeye geldı sıra..burada da onu gormektesınız ve bu calısmada eskı calısmalardan artı olarak psone vga baglantısınıda gormektesınız..

Konu blo tarafından (25-05-2006 Saat 12:49 ) değiştirilmiştir.

blo
    Tüm bu işlemlerden sonra artık lcd mızı kasamızın ıcıne koymaya geldı sıra..

Burada da onu gormektesınız...

ve üstten görünüm..

Konu blo tarafından (25-05-2006 Saat 12:49 ) değiştirilmiştir.

blo
    Evet arkadaşlar cihazımız tamamen bitti ve dış görünüşüne ait resimleri veriyorum şimdi.

Bence cok sade ve cok şık oldu kasamız....

Cihazımızın önden görünüşü ve arkadan görünüşü.

cihazımızın yandan görünümü ilk resimde salyangoz fanımız ve diğer yan resimde objektifimiz ve havalandırma ızgaramız.

Gece resim çeken kaliteli bir makine ile Daha sonra Cihazımıza ait duvar perde resimlerinide vericez...
    Herkese kolay gelsin çalışmalarında..
    Konu blo tarafından (05-03-2007 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

blo
    resimler güncellendi başlığı online yaptım
    Konu blo tarafından (25-05-2006 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    130
    Tecrübe Puanı
    958
    walla büyük başarı...çok güzel görünümü , normalden ayırt edilmesi zor grünüyo kolay gelsin

Emekli Admin eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss taninmis sohret sahibi uye eniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    163
    Tecrübe Puanı
    1546
    @blo sen bu işi iyice kapmışsın , bence seri imalata hemen geçmelisin , çok güzel çalışma az çok kavradım olayı.

ÜSTÇAVUŞ
    yuceeren gelecegi parlak uye yuceeren gelecegi parlak uye yuceeren gelecegi parlak uye yuceeren gelecegi parlak uye yuceeren gelecegi parlak uye yuceeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    5
    Tecrübe Puanı
    203
    selamlar cok iyi olmuş hocam bu guide bende gecen sene merak sarmıştım ama display bulamadıgım için vazgeçmiştim displayi nerden buldugunu ve fiyatını yazabilirmisin acaba (psone da olur)
    http://turkishengineering.*************/
    It is better to die on your feet than to live on your knees ! - Emiliano ZAPATA

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Thanked 25.680 Times in 4.219 Posts
    Tecrübe Puanı
    24632
    @blo usta evet artık bitti demek eline sağlık emeğine sağlık çok hoş çalışma yazın geliyorum yanına
    reklamlar
    bu kadarda net bi görüntü orjinallerinde bile yok

hemen seri üretime geçiyoruz siparişleri alayım orjinallerinden çok ucuz ve daha güzel görüntü var şiparişlerinizi bekliyoruz
    -Paylaşım yapmadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks