+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 50 Sayfa bulundu

Konu: dreambox 500s icin oscam y mod

ONBASI
    ng80386sx is on a distinguished road ng80386sx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    37

dreambox 500s icin oscam y mod

ikinci el aldigim cihaza sanirim daha once herhangi birsey yuklenmemis standart imaje var uzerinde . bu cihaza hangi oscam y mod u yuklemem gerekiyor. yoksa cihazdaki imaje i yukseltip oyle mi yuklemem gerekiyor. linkleri atarsaniz cok sevinirim.

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Sıkıştırılmış dosyaya sağ klik buraya çıkar yapın.
    [Only registered and activated users can see links. ]

Cihaza FlashFXP ile bağlanıp;

var/bin/ altına, oscam dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 755,

var/script/ altına, oscam_cam.sh ve oscam-fl_cam.sh dosyalarını atıp, sağ klik CHMOD 755,

var/tuxbox/ altına, config klasörünü olduğu gibi atıp, içindeki dosyaların tamamını seçip, sağ klik CHMOD 644,

yapıyoruz.

Blue panel( mavi tuş ) 'den Oscam full'ü seçip, kaydediyoruz. Sonra cihazı restart ediyoruz.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

3. The Following 3 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

azimli (13-01-2015), hotbord_34 (21-10-2014), ng80386sx (21-10-2014)

hotbord_34 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hotbord_34 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hotbord_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1.393
    Tecrübe Puanı
    235
    ben dm 800 pvr kolan en son ocam ymod nasıl yükleyebilirim openli imaja program yüklemesini bir türlü çözemedim ben 5.1 gemi imajna da çalışıyor bu ocam ymod versiyonu tşk

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı hotbord_34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dm 800 pvr kolan en son ocam ymod nasıl yükleyebilirim openli imaja program yüklemesini bir türlü çözemedim ben 5.1 gemi imajna da çalışıyor bu ocam ymod versiyonu tşk
    PLI için bunu kullanınız ;

Uygulama yine aynı...

Dosyayı rar'dan çıkarınca, ilgili klasör'lerin altındaki dosyaları, dream'de yine aynı klasörlerin altına gönderiniz.

Dosyaların CH MOD değerleri ; 755 'tir.

Config klasörü içindeki dosyaların CH MOD değeri ; 644 'tür. ( Bu klasör yerine, Gemini 5.1 image'da kullandığınız, config klasörünü de kullanabilirsiniz. )

Yada bu link'in içindeki config klasörünü de kullanabilirsiniz.

İşlem bitince, cihazı hard restart etmeyi unutmayınız.

Kolay gelsin.
    Konu serkanguzel tarafından (21-10-2014 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

6. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

hotbord_34 (21-10-2014)

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    37
    tekrar selam yonergeyi uyguladim ama blue panalde oscam cikmiyor.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    37
    bluepanelden disable auto-camd yi iptal edince yukarda oscam acildi. sag-sol yaparak oscam ymod full log sectim. fisi cikarip taktim. degisen birsey yok. sadece trt cikiyor.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı ng80386sx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    bluepanelden disable auto-camd yi iptal edince yukarda oscam acildi. sag-sol yaparak oscam ymod full log sectim. fisi cikarip taktim. degisen birsey yok. sadece trt cikiyor.
    Dosyaları attığınız yerde, dosyaların CH MOD ile kullanım yetkilerini verdiniz mi ?

Aşama aşama neler yaptınız, detaylı bir şekilde raporlayınız.

FlashFXP ile bağlanıp, bin, scprit, tuxbox sayfalarını ekran görüntülerini foruma ekleyiniz.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    37
    ch mod kullanimin yetkilerini verdim. kanallari dolasirken altta oscam y mode full yaziyor ama sadece siyah ekran baska bir sey yok.
    kanal listeleri guncel olmadigini dusunerek kanal listesini guncellemeye calistim. servera baglanamadi. baktim ki ip almiyor. yanliz ilginctir. ftp ile baglanabiliyorum ama cihaz serverlara baglanmiyor.
    site buldum uydular icin xml dosyasi olusturuyor. satallites.xml dosyasini attim. kanal listesini guncelledim bu seferde arama yaparken sync ve lock secenekleri secilemiyor bu seferde kanal bulamadi.
    kumandasinda da sorun vardi cihazin baya bir cebellestim. factory reset yaptim. tekrar attim oscam dosyalarini gene ayni. sadece trt izleyebiliyorum.

cihaz hic hosuma gitmedi menuleri goruntu kalitesi. vestel 9103 HD den sonra hele. mesela SD goruntude bile daglar kadar fark var. iade edecem geri alirlarsa. bu sahibinden.com da insanlar bozuk cihazlarini satiyorlar herhalde proof 8000 hala gelmedi. pc nin gozunu seveyim. dvb link diye software var. raspberry pi plugin ini de var. olmadi proof 8000 den tv de ki raspberry pi ye stream yaparim. 10 kat daha iyidir dreambox 500 den. Yalniz anladigim kadariyla bu Dvb Link ten tek karttan tek stream yapiliyor. Ikinci bir stream icin yeni bir kart takmak gerekiyor sanirim. Dvb link inde sadece trial surumunu bulabildim. su proof 8000 gelince denerim gene sonuclari paylasirim.

ayri ayri recivever almaktansa pci card alip tv ye bagli raspberry pi a stream yapmak daha mantikli sanirim. tabi raspberry pi ye network stream nasil denemedim.

hotbord_34 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hotbord_34 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hotbord_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1.393
    Tecrübe Puanı
    235
    bu imajı yükleyin sorun yok

12. The Following User Says Thank You to hotbord_34 For This Useful Post:

byturan (24-10-2014)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Dreambox 500s cihazın SD görüntü kalitesi, şimdiki birçok HD cihazın SD görüntü kalitesinden çok daha kaliteli görüntü sunar. Cihazdaki IBM işlemci, zamanının en iyi kalitede görüntü üreten işlemcisidir.

Tabi SD özellikli cihazlarda görüntü aktarımı, analog aktarım türü olduğu için, kaliteli scart kablo kullanmak gereklidir. Cihazın menü ayarlarından da RGB modu seçilmelidir v.s. v.s. birçok ince ayar sayılabilir.

Oscam ymod emulatörü, genellikle dahili( internal ) emu'lu kanallar için kullanılır. Yani oscam'ı tarife uygun kurduysanız, biss şifreli kanallar ile diğer internal emu ile açılabilen kanallar açılması gerekir. Yani internal emu'lu kanallar için internet bağlantısı yada server sunumuna ihtiyaç kalmadan direkt açılması gerekiyor.

Server sunumu ile ilgili konular ilgi alanımda olmadığı için bilgim yoktur. Ancak cihaza ftp ile bağlanabiliyorsanız, cihazın Ethernet portu sağlam demektir. Yani doğru ayarlar ile server'lere de bağlanabilirsiniz.

Diğer bahsettiğiniz TV'ye görüntü aktarımı v.s. gibi konularda bilgili değilim.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

14. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

hotbord_34 (23-10-2014)

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks