23 Ocak 2015 11:15 NTV Spor ve Ajanslar

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Torku Konyaspor'un yeni transferi Hakim Warrick, NBA'ye dönmeyi hedeflediğini belirterek, "O yüzden Türkiye gibi çok üst düzey bir ligde oynama kararı aldım. Burada en üst düzey mücadeleyi göstererek, kendime yeniden NBA kapılarının açılmasını sağlamaya çalışacağım" dedi.
Torku Konyaspor'un yeni transferi Hakim Warrick, yaptığı açıklamada, Avrupa'nın en iyi liglerinden birinde oynama fırsatı bulduğunu söyledi. Kariyerinde ilk kez Avrupa'da oynayacak olmanın kendisine heyecan verdiğini belirten Warrick, "Gerçekten de burası Avrupa'nın en iyi iki liginden biri. Bu rekabete katılmak benim için çok farklı bir deneyim olacak. Çin Ulusal Basketbol Ligi'ne de çok benziyor. İkisinde de yüksek tempolu hücum ve çok fazla bire bir basketbol oynanıyor. Yeteneklerinizin tamamını sergileme fırsatı buluyorsunuz" diye konuştu.

"LİGİN KALİTESİ BANA YARDIMCI OLACAK"
Warrick, NBA'de çok başarılı günler geçirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"NBA'ye tekrar dönmek istiyorum. O yüzden Türkiye gibi çok üst düzey bir ligde oynama kararı aldım. Burada en üst düzey mücadeleyi göstererek, kendime yeniden NBA kapılarının açılmasını sağlamaya çalışacağım. Ligin kalitesinin de bana yardım edeceğini söyleyebilirim. Eğer Türkiye Basketbol Ligi'nde yüksek bir performans gösterirsem tüm dünya bunun farkına varacaktır."