+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Konu: Prof Red Series DVB-S2 7300 PCI TV Kartı Windows 7 64 Bit Sorunu

ER muratcaliskan is on a distinguished road muratcaliskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Prof Red Series DVB-S2 7300 PCI TV Kartı Windows 7 64 Bit Sorunu

Merhaba. Prof Red Series DVB-S2 7300 PCI TV Kartım var. Daha önce, Windows 7 32 bit işletim sisteminde, DVBViewer ile, sorunsuz bir şekilde, kanal araması yaparak, Türksat kanallarını izleyebiliyordum. Şimdiki işletim sistemim Windows 7 Ultimate 64 bit. Tv kartımın resmi web sitesindeki (http://www.proftuners.com/download/b....0.5_Amd64.zip) Win x64 olan sürücüsünü indirip kurmama rağmen, ne yazık ki, DVBViewer da dahil olmak üzere, hiçbir bir DVB Player programında (DVBDream, ProgDVB, AltDVB vb) herhangi bir Türksat kanalını bulamıyor ve izleyemiyorum. TV kartım, aygıt yöneticisinde "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmının altında "Prof 7300 DVB-S/S2" ve "Prof 7300 DVB-S/S2 TS Capture" olarak görünüyor. Ancak "Prof 7300 DVB-S/S2" i[Only registered and activated users can see links. ] "Aygıt durumu" kısmında "Bu aygıt düzgün çalışıyor." yazıyorken, "Prof 7300 DVB-S/S2 TS Capture" için "Aygıt durumu" kısmında "Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş." ve "Kaynaklar" kısmında ise "Bu aygıt kaynak kullanmıyor çünkü bir sorunu var." yazıyor. Bu duruma rağmen, tüm DVB programları Tv kartımı tanıyorlar ancak maalesef kanal bulamıyorlar. DVBDream'de diseqc ayarını yaptığım ve güncel transporder'dan kanal arattığım zaman, sinyal var olmasına rağmen, "0 (sıfır) kanal bulundu" yazıyor. DVBViewer'da ise, sinyal var olmasına rağmen, hiçbir kanal bulamıyor. Bir forum sitesinde şöyle bir bilgiye ulaştım : "Driver sorunu. Sinyal buluyor ama görüntü gelmiyor. Bu da 4GB üstü ram kullanıyorsanız RAM adresleme yapamıyor. Ram'i düşürün tıkır tıkır çalışır. Ram'i düşürmek için komut satırından msconfig yazın boot (başlangıç) sekmesinden advanced (gelişmişi seçin). Ram'i 4096 olarak işaretleyip çıkın ve resetleyin." Bu bilgiyi veren "[Only registered and activated users can see links. ]" isimli arkadaşımız, bu bilgiyi "skyvision" için vermiş. Ancak benim durumuma benzediği için, ben de RAM'i 4 GB'ın altına düşürdüm. Ancak maalesef sonuç yine aynı. Sorunumu çözme konusunda bana yardımcı olabilir misiniz acaba ? Şimdiden teşekkür ederim.

atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    616
    Tecrübe Puanı
    597
    Alıntı muratcaliskan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Prof Red Series DVB-S2 7300 PCI TV Kartım var. Daha önce, Windows 7 32 bit işletim sisteminde, DVBViewer ile, sorunsuz bir şekilde, kanal araması yaparak, Türksat kanallarını izleyebiliyordum. Şimdiki işletim sistemim Windows 7 Ultimate 64 bit. Tv kartımın resmi web sitesindeki (http://www.proftuners.com/download/b....0.5_Amd64.zip) Win x64 olan sürücüsünü indirip kurmama rağmen, ne yazık ki, DVBViewer da dahil olmak üzere, hiçbir bir DVB Player programında (DVBDream, ProgDVB, AltDVB vb) herhangi bir Türksat kanalını bulamıyor ve izleyemiyorum. TV kartım, aygıt yöneticisinde "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmının altında "Prof 7300 DVB-S/S2" ve "Prof 7300 DVB-S/S2 TS Capture" olarak görünüyor. Ancak "Prof 7300 DVB-S/S2" i[Only registered and activated users can see links. ] "Aygıt durumu" kısmında "Bu aygıt düzgün çalışıyor." yazıyorken, "Prof 7300 DVB-S/S2 TS Capture" için "Aygıt durumu" kısmında "Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş." ve "Kaynaklar" kısmında ise "Bu aygıt kaynak kullanmıyor çünkü bir sorunu var." yazıyor. Bu duruma rağmen, tüm DVB programları Tv kartımı tanıyorlar ancak maalesef kanal bulamıyorlar. DVBDream'de diseqc ayarını yaptığım ve güncel transporder'dan kanal arattığım zaman, sinyal var olmasına rağmen, "0 (sıfır) kanal bulundu" yazıyor. DVBViewer'da ise, sinyal var olmasına rağmen, hiçbir kanal bulamıyor. Bir forum sitesinde şöyle bir bilgiye ulaştım : "Driver sorunu. Sinyal buluyor ama görüntü gelmiyor. Bu da 4GB üstü ram kullanıyorsanız RAM adresleme yapamıyor. Ram'i düşürün tıkır tıkır çalışır. Ram'i düşürmek için komut satırından msconfig yazın boot (başlangıç) sekmesinden advanced (gelişmişi seçin). Ram'i 4096 olarak işaretleyip çıkın ve resetleyin." Bu bilgiyi veren "[Only registered and activated users can see links. ]" isimli arkadaşımız, bu bilgiyi "skyvision" için vermiş. Ancak benim durumuma benzediği için, ben de RAM'i 4 GB'ın altına düşürdüm. Ancak maalesef sonuç yine aynı. Sorunumu çözme konusunda bana yardımcı olabilir misiniz acaba ? Şimdiden teşekkür ederim.
    muhtemel dediğin gibi driver sıkıntılı görünüyor sen yine de bi win7 güncelemleri yaptır bakalım sonuç ne olacak..

ER muratcaliskan is on a distinguished road muratcaliskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Cevap için teşekkür ederim. "Win 7" güncellemelerinden kastınız acaba Windows 7'nin işletim sistemi dosyalarının güncellenmesi mi ? Windows'ta otomatik güncelleştirme seçeceğim açık aslında. Güncelleme olduğunda, işletim sistemi otomatik olarak kendisini güncelliyor. TV kartımın sürücüsünün daha güncel bir sürümünün çıkması çok daha iyi olabilirdi belki ancak TV kartımın bir üst modeli olan Prof 7301 ile de kendi işletim sistemimde bir deneme yaptım. Onun sürücüsü daha güncel görünüyordu. 64 bit olan sürücüleri kendi sitesinden indirip kurdum ancak ne yazık ki, sinyal olmasına rağmen, kanal bulamama sorunu yine devam etti. Kartın resmi üreticisinin ve satıcısının olduğu siteye sorunumu belirten bir e-posta yazmıştım aslında ancak ne yazık ki, oradan herhangi bir cevap gelmedi. Sorunumun gerçekten nereden kaynaklandığını bulmam konusunda bana yardımcı olabilir misiniz acaba ? Şimdiden teşekkür ederim...

BAŞÇAVUŞ
    Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    563
    Tecrübe Puanı
    314
    Selam Aygıt yöneticisinden Prof 7300 DVB-S/S2 ,Prof 7300 DVB-S/S2 TS Capture donanım ve sürücüyü
    sildikten sonra cihazı yeniden ve sürücü olarak ta kartını aldığında sana verilen cd deki sürücüyü kullan
    bir de öyle dene bakalım umarım olur
    Saygılar

atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas gelecegi parlak uye atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    616
    Tecrübe Puanı
    597
    Alıntı muratcaliskan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    win7 kendi ms güncellemlerini kast ettim..

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Merhaba. Yanıtınız için teşekkür ederim. TV kartımın sürücülerinin içinde bulunduğu CD içerisinde hatırladığım kadarıyla, Win 7 64 bit sürücü yoktu. Ancak nasip olursa, eve gittiğim zaman yeniden bakacağım. İyi günler dilerim ...

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı atlas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Anladım. Windows update seçeneğine yeniden bakacağım nasip olursa. İyi günler dilerim...

BAŞÇAVUŞ
    Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    563
    Tecrübe Puanı
    314
    Rica ederim Kurulum cd içinde win7 64 bit 32 bit sürücü olup olmaması önemli değil
    muhtemelen Vista için sürücü vardır cd deki exe setup dosyasına tıklayarak sürücüyü
    öyle kur
    Saygılar

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı Aquarius6XX´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Merhaba Sayın [Only registered and activated users can see links. ]. Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapmaya çalıştım. Ancak ne yazık ki, Kurulum CD'sinin içerisinde Prof 7300 TV kartım için sadece "Driver Win2k/XP (32 bit) V1.1.0.4 (13.10.08)" sürücüsü var. Yanında da sadece "Open" seçeneği var. "Open" seçeneği seçildiği zaman, sadece "prof7300.inf" ve "prof7300.sys" dosyalarının olduğu klasör geliyor. Kullandığım TV kartı için ne yazık ki, Vista da dahil başka bir sürücü dosyası CD içerisine koyulmamış. Bu sürücüyü Aygıt Yöneticisi'nden eklemeye çalıştığım zaman ise "Belirttiğiniz klasör aygıtınız için uyumlu bir yazılım sürücüsü içermiyor. Klasör bir sürücü içeriyorsa, x64 tabanlı sistemler için Windows ile çalışmak üzere tasarlanıp tasarlanmadığından emin olun." uyarısı çıkıyor ve herhangi bir sürücü yüklemesi gerçekleşmiyor. CD içerisinde sürücü kurulumu için ise ne yazık ki, "exe" uzantılı herhangi bir dosya konulmamış. TV kartımın aygıt yöneticisinde nasıl göründüğü, sürücü CD'min içerisinde hangi dosyalar bulunduğu, ilgili dosyayı aygıt yöneticisinden tanıtmaya çalıştığım zaman karşılaştığım uyarıyı ve DVBDream ve DVBViewer'da sinyal olmasına rağmen kanalları bulamadıklarını gösteren fotoğrafları bir fikir vermesi açısından aşağıya eklemeye çalışacağım. İlginiz için de gerçekten çok teşekkür ederim. Başka bir öneriniz olursa, uygulamayı isterim. İyi günler dilerim ...

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı atlas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Merhaba. Windows 7 için otomatik güncelleştirme seçeneğini seçtiğim zaman, "Kullanılabilir önemli güncelleştirme yok" mesajı ile karşılaşıyorum. "Ayrıca 35 isteğe bağlı güncelleştirme seçeneği var" mesajı da var ve bu isteğe bağlı güncelleştirmelerin bir tanesi hariç hepsi, Türkçe dışındaki dil paketleri. Dil paketi olmayan ise, 18 MB boyutundaki "x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102429)" dosyası. Bu dosya seçip yükle dediğim zaman, dosya karşıdan yükleniyor ancak ne yazık ki, sistemime yüklenmiyor, "Bazı güncelleştirmeler yüklenmedi" yazıyor. KB3102429 güncelleştirme dosyasını internetten indirip kurmaya çalıştığım zaman ise, "Güncelleştirme sisteminiz için geçerli değil." uyarısı çıkıyor ve yükleme gerçekleşmiyor. Önerileriniz için teşekkür ederim. Başka bir öneriniz olursa, uygulamak isterim. İyi günler dilerim.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks