Konu Kapatılmıştır
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Konu: 4.9E Feed’ler hakkında fikirler

ER derebeyi biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye derebeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    0

4.9E Feed’ler hakkında fikirler

Bütün ilgililere ve feed avcılarına,

Forumun birinde, bu işi kulüpleştirmişler. O forumdaki klüp üyeleri, BISS TEAM alanına özel bir şifre ile girerek, 4.9E uydusundaki maç feedlerine ait biss key’lerden faydalanmaktadır.

Aynı key’leri daha bir kaç gün öncesine kadar, bu forumdan da alabilmekteydik. Sonra birden bire ne oldu bilinmez, 4.E uydusunun key’lerine, buradan da engel koyulmaya başlandı.

Yahu bu forumlar aleminde neler oluyor böyle ? Forumun biri klüpleşir. Bu forum ise, yasaklar...

Oysa unutulmaması gerekir ki, “feed aktarımları” bir kanal değildir. Kanal olmadığı için de, key paylaşımı gayri yasallık teşkil etmez.

Diğer forumda BISS TEAM klübünün şefi, bu foruma gelip, key’lerin açık alandan yayınlanmasını engelleyebiliyor. Gerekçe olarak ta; “key’ler açık alandan yayınlanırsa, DT tedbir alır, hiç izleyemeyiz” diyor.

Key’lerin açık alandan yeniden yayınlanmasını istiyoruz.
    Konu derebeyi tarafından (20-11-2016 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.

2. The Following 4 Users Say Thank You to derebeyi For This Useful Post:

azimli (19-11-2016), doomstime (19-11-2016), hotbord_34 (19-11-2016), hurzati (20-11-2016)

ER alatemur is on a distinguished road alatemur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    91
    Tecrübe Puanı
    0
    kendi adıma konuşayım.key bulma yeteneğim olsa bunu paylaşırdım.ben buldum ben izleyeyim mantığı bencillik olurdu.

4. The Following 5 Users Say Thank You to alatemur For This Useful Post:

azimli (19-11-2016), derebeyi (19-11-2016), doomstime (19-11-2016), hotbord_34 (19-11-2016), hurzati (20-11-2016)

ÜSTÇAVUŞ
    ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    175
    Tecrübe Puanı
    209
    En basit örnek vereceğim
    Gerçekten bu örneği anlayabilen evet tedbir konusunda haklıymış diyecek
    Eğer gerçekten dürüst ve delikanlı adam ise

Şu an DT adlı platformun kendi araçları birçok müdhaleye rağmen public olmuyor.

Örnek araç adı DT SNG1 MAIN

Bu araçlar neden açılmıyor bilen var mı?

Bilen var ama dürüst bir şekilde cevap verecek delikanlı adam yok malesef

Sebebi yayıncının önlem alması

Buna rağmen halen, diğer açılan yayınlarında, önlem alıp kapanmasını isteyen bir guruh var

Geçmişte ben aynı hatayı yaptım
    Sizler yapmayın

Saygılar
    Hürmetler
    Konu ViaHussun tarafından (20-11-2016 Saat 06:25 ) değiştirilmiştir.

6. The Following User Says Thank You to ViaHussun For This Useful Post:

masty (26-11-2016)

ER derebeyi biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye derebeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    0
    Sayın ViaHussun bu uyarınız konusun da Teşekkürler.

ER 1907amigo is on a distinguished road 1907amigo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    40
    Tecrübe Puanı
    0
    Çok öncelerden beri feedlere ilgi duyardim programlarin reklam aralarindaki muhabbetler olay anlarindan ilk ve ham görüntüler bunlara merakliydim ve bir forumda Viahussun Ustadın ve diger ustadların everest kart anlatimlarını satış yaptıldıgı site ve linklerini gördüm c8 nasıl çıkar cw nasıl bulunur Ekipmani hazirlayanlari biss teame aliyolar bende karti aldım kurulum asamasi olsun diger problemler olsun kimse yardimci olmadi bir iki ustad uyardi pmden ugrasma dedi neyse sistemi kurdum çanak anten lnb aparat derken feedleri buluyorum tabi bu arada forum eski yazilara bakiyorum uefa Şl ligi hazirlik maclari bunlar hep aciktan verilmis insan heycanlaniyor uydu hobiciligi baska birsey bende pm yazdim biss takimina girmek için kimse orali olmadi birkisi sade takimi kuran ustadi isaret etti yani tıkandık kaldık sonra arayislar basladi Yurtdisindaki malum feed forumuyla tanistik şimdi Viahussun ustaya sesleniyorum forumdan everest yazilarini ve bu tarifleri kaldirin benim gibi gercek hobici olan bu islere masraf yapan hobicilere yazik olmasin insanlar heveslenip umitlenmedin Empati yapin uydu hobiciligi başka bir zevk gercek hobici o yayini izlemez dahi
    ekran acıldımı dunyalar onun olur ekran karardimi icini kurt kemirir benim tavsiyem kararsizin insanlari umutlandırmayın gerek yok siz yeterince adam toplamissinizdir zati bu saatten sonra insanlar ümitlenip masraf etmesinler Tüm Üstadlara saygılar sunuyorum saglicakla kalın
    Konu 1907amigo tarafından (20-11-2016 Saat 01:54 ) değiştirilmiştir.

9. The Following User Says Thank You to 1907amigo For This Useful Post:

azimli (20-11-2016)

nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 foruma katkida bulunan uye nexx45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    107
    Tecrübe Puanı
    196
    ilk önce hepinize selam ben yazmak istemiyorum esasen çok acı olacak biss teamdaki kişilerin bir bilgisini araştırın şu sitelerde de gerçeği görün su dedikleri sat üniversedir oraya C8 atarlar biri gelir özelden keyi verir çalışırsa amenna çalışmazsa bütün yaptığınız havaya uçar bu gerçekmidir gerçektir feet avcılığı veyahut bunu C8 ile kırıp izlemek ilk kanal açtınız c8 zi aldınız en fazla 15 dakkada yaptınız yaptınız yoksa hiç bir işe yaramaz tabiki şunlarıda sırası ile olacak ilk önce çalışan frekansı bulacaksınız 2 ci olarak c8 bulacaksınız 3 cüsüde keyi bulacaksınız varmı bunu yapan biss teamda kendi 15 dakkada yoktur ne oldu biss team bitmiştir ister açık versin ister kapalı versin keyi buda bir gerçektir bir bilgisayarı topladınız en aşağı 5000 tl durun bununla bitmiyor en aşağı 3 telebayt key bulma için kütüphane kaç kişinin elinde var bir gelsinde söylesin trde bunu indirmek mümkün değil bu hızlar ile alın size 2 ci bomba haber gelelim kanallara hangi uyduda hangi frekansta olduğunu çok iyi biliyoruz biss team saklasın sadece içlerine yeni girenler var uyardım sistem parasal olarak ve yazılım olarak yapılacak iş değildir dinleyen kim malesef yoktur sonra kalkıp demeyin ben sistem kurdum keyleri frekansları başkası veriyor ben çok güzel gülerim buna herkez verebilir ha bu sitede ha başka sitede nikleri yazmayacam herkez beni çok iyi biliyor bir arkadaşımın sözünü yazıyorum okuyun bu biss sistemi 1 kanal için çok paradır gerek yok nikini yazmıyorum sadece okuyun öyle çaylak kişiler değildir bir kaç kişinin sözü ile sistem kuracak benim 4.9 da kaç yayın aracı var mesela geçen gün arkadaşımın aynı söylediğini yazayım amblemli kanal hiç seyrettinizmi kim açmış her türlü bilgi oradan buradan geliyor kaç frekans var geliyor sizlere diyeceğim bu kadar ister saklasınlar isterse saklamasınlar istersek izleriz bir kaç kişinin dediği ile hiç bir şey değişmez sadece bir kaç kişi izler bizler size resimi atarız sizlerde şok olursunuz madem saklamak istiyorsunuz buyrun saklayın saygılarımla
    Konu nexx45 tarafından (20-11-2016 Saat 03:24 ) değiştirilmiştir.

11. The Following 3 Users Say Thank You to nexx45 For This Useful Post:

alatemur (20-11-2016), azimli (20-11-2016), hurzati (20-11-2016)

nasre biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    236
    Tecrübe Puanı
    41
    arkadaşlar biss team düşündüğünüz tarzda birşey değil bende onlardan biriyim ama emin olun
    kendi hobinizi yaşatmak için kimseye ihtiyacınız yok ekipmanınız varsa sizden kralı yok
    kimseye ihtiyacınız yok c8 bulabiliyorsanız fake olmayan cw bir şekilde bulunur
    bende sıfırdan başladım pişman değilim yaptığım masrafa ben yinede keylerin
    açıktan paylaşılmasına karşıyım bulan pm ile arkadaşlara dağıtabilir burada arkadaşlara güven önemli
    oda versin arkadaşına pm ile ama keyler açıktan bütün forumlarda verilirse haliyele yayıncı kuruluşlarda
    tedbir almak durumundadır sonuçta onlarda o işten ekmek yiyor 42 e deki fox gurubu keyler havada
    uçuyordu bırak key değişmeyi adamlar algorıidma değiştirdi yani onlarda bir şekilde
    tedbir alacaktır saygılar kolay gelsin

13. Likes ViaHussun liked this post
  14. The Following 5 Users Say Thank You to nasre For This Useful Post:

Gudu (27-11-2016), hurzati (20-11-2016), masty (26-11-2016), ViaHussun (20-11-2016), x 1 (20-11-2016)

ÜSTÇAVUŞ
    ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    175
    Tecrübe Puanı
    209
    Alıntı nasre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Evet ustam size katılıyorum
    Belki keyler tekrar public oldu diyen olacak FOX grup için
    Ama olmayabilirdi de

İkincisi bu iş sadece benim tekelimde değil
    Şu an bakıyorum öyle bir algı söz konusu gibi
    Bu işle haşır neşir benim bildiğim nasre usta ve x1 usta da gayet başarılı

Amacımız açılan yayınlar bulunmakta bunlara da tedbir gelmesin istiyoruz

Bazılarında tedbir var zaten hepsine tedbir gelirse izlenebilecek bir feed kalmaz Süper Lig için

Umarım yazılanları okuyup anlayıp ona göre hareket ederiz

Saygılar
    Hürmetler

16. Likes nasre liked this post
  17. The Following 4 Users Say Thank You to ViaHussun For This Useful Post:

Gudu (27-11-2016), masty (26-11-2016), nasre (20-11-2016), x 1 (20-11-2016)

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Diğer forumda DT'nin adamı paylaşılan key'leri an be an görebiliyor !

Bu şekilde ikili oynayan, benim bire bir tespit ettiğim, 2 kişi var. BISS TEAM alanından key'leri anında DT'deki adamlarına aktarıyor. Belki sayıları daha fazladır. ( Dikkat ; sadece bire bir tespit ettiğim kişiler üzerinden yazıyorum. )

Yani; "en güçlü güvenlik, ancak zincirin en zayıf halkası kadar güvenlidir."

Orada sadece TEAM üyeleri görebilseydi, key'lerin güvenlikte olduğundan bir nebze bahsedilebilirdi. Bütün yöneticiler de görebildikleri için, TEAM'in paylaştığı key'ler anında DT'ye bildiriliyor maalesef...

Herkesçe malum olduğu üzere, biss feed'lerle Türkiye'de ilk ilgilenen kişiler arasındayım. Hatta bu konulara ilgim, analog yayınlar zamanından başlar. Yaşı genç olanlar bilmez, "Acun Firarda 'nın feed'lerini bulup kaydederdim.

Digital yayına geçince, feed'ler biss ile şifrelenmeye başladı. Ha bu arada maçlarla hiç işim olmaz. Yılda bir defa maç izlesem izledim. İzlemesem keşke izleseydim demem yani... Denk gelirse, o yılın lig şampiyona maçına bakarım sadece... Yani anlatmak istediğim, feed avcılığı hobisinin, maçlarla yada spor karşılaşmaları ile ilgisi yoktur. Feed avcılığının temel felsefesi, yayın teknolojileri hakkında bir fikre sahip olmaktır. Bu teknolojiyi takip edenlerle birlikte, diğerlerine göre bir adım önde olmaktır.

Arkadaşlar, buradan yada özelden bu konularla ilgili mesaj göndermeyin lütfen... Çünkü bilgi paylaşıyoruz. DT'nin adamları beni mimlemişler. Sürekli tehdit mail'leri alıyorum. Tehdit mail'leri alınca, artık bende tehdit içerikli mail'leri otomatik olarak EGM bilişim suçları bölümüne şikayet ediyorum.

Velhasılı, feed ve biss feed paylaşımı tamamen yasaldır. Çünkü ortada son kullanıcıya satılabilir bir ürün yoktur. Daha açık deyişle, biss feed'ler kanal değildir. Kanal olmadığı için de ticari bir ürün değildir. Ticari bir ürün olmadığı içinde, izinsiz almak, çalmak gibi filllerden bahsedilemez. Bahsedilemediği için de, DT'nin adamları ancak mail üzerinden tehdit edebiliyorlar. Ama artık tehdit de edemeyecekler. Çünkü tehdit içerikli mail'lerin yazıldığı IP adreslerini EGM'ye bildirdim.

DT'nin adamlarına son olarak ta, şu mesajı ileteyim. En son oynanan derby maçının biss key'i bulundu ve izlendi.

Bende teamviewer'den bağlanarak, biss key ile izlendiğine bire bir müşahit oldum.

Benzer içerikli yeni konu başlığı da açmayın lütfen...
    Konu serkanguzel tarafından (23-11-2016 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

19. Likes ViaHussun liked this post
  20. The Following 9 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

atlas (20-11-2016), azimli (20-11-2016), derebeyi (20-11-2016), Gudu (27-11-2016), hotbord_34 (20-11-2016), masty (26-11-2016), nasre (20-11-2016), nexx45 (20-11-2016), ViaHussun (20-11-2016)

azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    745
    Thanked 1.449 Times in 517 Posts
    Tecrübe Puanı
    1086
    Feed 'leri herkes yararlansın diye bulup forumda yayınlıyordum. Bazı feed konu başlıkları, VIP alana kaydırılmış. Yani sıradan üyeler göremeyecekler demektir. 10 - 15 kişilik VIP üye için feed vermekten vazgeçtim.

22. The Following 5 Users Say Thank You to azimli For This Useful Post:

derebeyi (24-11-2016), doomstime (23-11-2016), hotbord_34 (24-11-2016), masty (26-11-2016), serkanguzel (23-11-2016)

Konu Kapatılmıştır

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks