+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu

Konu: Everest TV kartı ile Science & Vie TV'yi izleyemiyorum

ÇAVUŞ
    fatsy biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye fatsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    61
    Tecrübe Puanı
    86

Everest TV kartı ile Science & Vie TV'yi izleyemiyorum

Merhabalar,
    Konu başlığını biraz düşündüm ve böyle açtım, umarım doğru açmışımdır. Şöyle bir sorun yaşamaktayım; Everest DVB-S2 USB TV kartına sahibim ve genel olarak karttan memnunum. Ancak Hotbird uydusundan yayın yapan Science & Vie TV'nin (12692 H 27500 8PSK) frekansını aradığımda TV kartı bulamıyor. Aynı şartlarda Hiremco'nun 50 liralık cihazı ve Skystar S2 TV kartı sorunsuz bir şekilde bu TP'deki kanalları buluyor ve izletiyor. Ancak Everest kart ile çok sevdiğim bu kanalı izleyemiyorum. Sizce bu sorunun bir çözüm yolu var mıdır? Teşekkürler.

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Normalde 12692'nin uydu sinyali biraz zayıftır.

Bahsekonu frekansın birde 8PSK modülasyonlu olduğunu dikkate aldığımızda, bazı cihazlarla frekanstan sinyal almak sıkıntılı olabilmektedir.

Antenin uyduya olan odak ayarı iyi ise, LNB'yi hafifçe sağa yada sola çevirip, aynı frekansı tekrar gözlemleyiniz. Everest'te de sinyal gelmesi lazım.

Antenin uyduya olan odak ayarı iyi değilse, anteni de iyice odaklayınız.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

3. The Following 3 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

atlas (03-01-2017), fatsy (03-01-2017), hotbord_34 (03-01-2017)

ÇAVUŞ
    fatsy biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye fatsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    61
    Tecrübe Puanı
    86
    Başta söylemem gerekeni şimdi söyleyeyim. Merkezi sistem (3 çanaklı) bir apartmanda oturuyorum. Bu nedenle antene müdahale edemem. Anladığım kadarıyla başka çözüm yolu da yok

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Evet. Merkezi sisteme kolayca müdahale edilemez.

Merkezi sistemde müdahale edilebilecek en önemli şey, anten çapını büyültmektedir. Merkezi sistem için, en az 120 cm çanak anten kurmak gerekir.

Everest TV kartının belli frekanslardan sinyal almaması ise bir aksaklık değildir. Kapının önünde bir eşik düşünün. Bazı eşikler yüksektir. Eşiği aşmak için ayağımızı biraz daha yukarı kaldırırız.

İşte belli frekanslardan sinyal almak için, başta çanak çapı olmak üzere, belirli parçaları değiştirerek, cihaza ulaşan sinyal düzeyini artırmak mümkün hale gelir.

- Çanak çapının büyütülmesi,

- Mevcut kabloyu, RG6/u6 cu-cu serisi kablo ile yenilemek,

- Santraldan çıkan kabloyu, cihaza irtibatlanıncaya kadar tek parça çekmek,

- Çekilen kablonun köşe dönüşlerinde, dönüş çapını 10 cm.nin altına düşürmemek.

gibi donanım iyileştirmeleri yapılırsa, Everest'le de sinyal almak mümkün hale gelecektir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

6. The Following 2 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

67sefa (06-01-2017), fatsy (03-01-2017)

ÇAVUŞ
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    61
    Tecrübe Puanı
    86
    Serkan hocam, şu kabloyu tavsiye eder mısınız? [Only registered and activated users can see links. ]

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Bir önceki mesajımda;

"Santraldan çıkan kabloyu, cihaza irtibatlanıncaya kadar tek parça çekmek"

diye belirtmiştim.

Yekpare ! Yani tek parça... Arada uydu prizi v.s. gibi parçalar olmamalı. Uydu prizi varsa, sök at, devre dışı bırak ! Ama her koşulda, santraldan çıkan kabloyu, cihaza bağlayıncaya kadar tek parça çek. Yani bu konu çok önemlidir. En az birkaç desibel sinyal kazancı sağlar. Bu şekilde bağlantıyla, Everest ile sinyal alamadığınız frekanslardan sinyal almanıza katkı sağlayacaktır.

Öğren artık şu sinyal kazancı sağlama meselesinin ruhunu...
    Doğru bilginin adresi...

67sefa is on a distinguished road 67sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    171
    Tecrübe Puanı
    49
    bir de everestin adaptörünün yeterli akımı veremediğimden amperi dah güçlü adaptör ile belli tpleri ancak alabildiğini duymuştum naçizane bilgim bu kadar elinizde var ise değiştierek de deneyebilirsiniz, serkan üstadın da dediği gibi ilgili tp malesef 90lık çanak ile zor gelmekte merkezi sistemde bende de aynı problem var ama diğer uydu alıcısında olup onda olmayınca amperi dah güçlü bir adaptörle denemek sonuç verebilir diye düşünüyorum...

ÇAVUŞ
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    61
    Tecrübe Puanı
    86
    Serkan ustam ilk mesaja dikkat etmemişim, ikinci mesajla kafamda tam oturdu, bu konuyu okuyan diğer kişiler için ikinci mesaj öğretici olacaktır. Arada uydu prizi var. Hatta, uydu prizinin çıkışı tvlerin anolog anten girişi gibi. Yani kablonun bir ucu analog anten ucu, bir ucu dijital anten ucu Sefa ustam maalesef amper değeri yüksek adaptörle de aynı sıkıntıyı yaşadım.

Birde şu TV kartı vardı, vakti zamanında almamıştım; [Only registered and activated users can see links. ] Bu ürünü tavsiye eder misiniz? Sanırım 28 dolar civarıydı. Ve halen bu ürünü satan bir yerler var mı?

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı fatsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkan ustam ilk mesaja dikkat etmemişim, ikinci mesajla kafamda tam oturdu, bu konuyu okuyan diğer kişiler için ikinci mesaj öğretici olacaktır. Arada uydu prizi var. Hatta, uydu prizinin çıkışı tvlerin anolog anten girişi gibi. Yani kablonun bir ucu analog anten ucu, bir ucu dijital anten ucu Sefa ustam maalesef amper değeri yüksek adaptörle de aynı sıkıntıyı yaşadım.

Birde şu TV kartı vardı, vakti zamanında almamıştım; [Only registered and activated users can see links. ] Bu ürünü tavsiye eder misiniz? Sanırım 28 dolar civarıydı. Ve halen bu ürünü satan bir yerler var mı?
    Bahsettiğiniz ürün DVB-S tuner'lidir ;
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Doğru bilginin adresi...

12. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

fatsy (07-01-2017)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks