+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu

Konu: TBS 6903 Professional ( DVB-S2 )

Banned ptergrand is on a distinguished road ptergrand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    17
    Tecrübe Puanı
    0

New TBS 6903 Professional ( DVB-S2 )

slm arkadaşlar TBS 6903 Professional ( DVB-S2 ) tv card aldım pc andlinux kurmak istiyorum bununla progdvb mi iyi çalışır yoksa altdvb daha iyi çalışır Plugins olarak hadu,flayyycam bunları kullanmak istemiyorum.
    Notc ektan kartı yok işlemcinin ram alyor ( DVB-S2 ) fazla ram harcarmı

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Windows altında çalışan DVB Player'ların, Linux sürümü yok bildiğim kadarıyla !
    ( ProgDVB, DVB Dream, DVBViewer, SmartDVB, AltDVB v.s. )

Yani TBS6903 tv kartını Linux altında çalışan DVB Player'larla çalıştırmalısınız. Örneğin;

* updateDVB ; [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

* Kaffeine ; [Only registered and activated users can see links. ]

Bu işlemler için Linux'un hangi sürümü kullanılır? Linux kullanmadığım için fikrim yok.

PC'de anakart'a bütünleşik ekran kartı varsa, PC bileşeni olarak, ekran kartına ihtiyaç duymazsınız. Anakart'a bütünleşik ekran kartı yok ise, ekran kartı edinmeniz zaruridir.

PC'nin rahat çalışması için, Windows 7 kullanımı ile en az 2 GB. RAM gereklidir.

DVB-S2 tv kartının RAM kullanımı, açılan kanalın özelliğine göre değişir. Örneğin;

- 4;2;2 örneklemeli bir feed aktarımı yada 4K kanal açıldığında, RAM kullanımı artar.

- Yada PC'de tv kartı ile yayın izlerken, diğer uygulamalar da birlikte çalıştırılsa, RAM kullanımı yine artar.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

3. Likes 67sefa liked this post
  4. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

67sefa (22-01-2017)

Banned ptergrand is on a distinguished road ptergrand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    17
    Tecrübe Puanı
    0
    serkan hocam bilgiler için teşekkür ederim bende biliyorum DVB Player'ların, Linux sürümü yok pc' de 2 gb ram var daha önceleri çalıştırdım için 80 mb ram yiyordu TBS6903 HDTV Tuner DVB-S2 çalıştıracağımdan dolayı fazla ram yermi bunu bilmiyorum

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Bütün DVB-S2 RV kartlarının RAM kullanımı bir birine yakındır.

RAM kullanımın artması yada azalması, PC'de çalışan uygulamaların sayısına bağlıdır.

6903'ün iki tuner'inden de aynı anda yayın alırsanız, RAM kullanımı yine artar.

Yani PC'de RAM kullanımı, sizin çalıştırdığınız uygulama sayısına bağlıdır.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

67sefa is on a distinguished road 67sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    171
    Tecrübe Puanı
    49
    esaında ss2 hd ye göre daha fazla ram yiyor bence 256 bit tv kartı ile sorunsuz hd leri izlerken eski p4 pc de ss2 ile; 6983 ile sizinki ile aynı demodülatöre sahip tv kartı ile kasmalar daha fazla oldu bende ...

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    17
    Tecrübe Puanı
    0
    sefa hocam teşekkür ederim şimdi hatırladım pinacle dvb-s tv card (hd-2 kasmalar olmuştu) ( Zotac GT710 GDDR3 1GB 64Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı ) veya (Zotac GT710 GDDR3 2GB 64Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı ) hangisini almam lazım

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    17
    Tecrübe Puanı
    0
    slm arkadaşlar ( TBS 6903 Professional ( DVB-S2 ) tv card alt dvb çalıştırdım ama hd kanallarında ram fazla harcıyor PC 2008 model ekran card tümleşik olduğundan yinede görüntüler kaliteli

Konu serkanguzel tarafından (14-02-2017 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resim görüntülenecek şekilde eklendi.

10. Likes 67sefa liked this post
    BAŞÇAVUŞ
    Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    563
    Tecrübe Puanı
    314
    Hayırlı olsun pc adlinux kuracam değince eski anılar canlan dı o zaman cccam paylaşım
    için doğru dürüst çalışan plugin olmadığı için millet olarak adlinux kurmuştuk yanlış
    hatırlamıyorsam forumda konusu mevcut olmalı gerekli dosyalarla birlikte ama uğraştır
    birde tabi o program hem ram ile işlemciden de yer ben pek tavsiye etmem hd kanalları
    sağlıklı izlemek için forumda bulunan cyberlink cambo decederi kurman yeterlidir işlemci ram
    kullanımı bayağı bir azalır ama 4k sağlıklı seyredeyim diyorsan ram işlemci ve ekran kartını
    değiştirmen gerekir Çünkü anladığım kadarı ile bilgisayarın eski
    Saygılar

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    17
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı Aquarius6XX´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Teşekkür ederim Allah razı olsun andlinüxle çok işler başarmıştım 1 yıl boyunca paylaşım yaptım ama bıraktım
    cyberlink cambo ( alt dvb graph) dosyaları kurulu
    Konu ptergrand tarafından (14-02-2017 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks