+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 41 Sayfa bulundu

Konu: Dvb-s download (offline download)

SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Thanked 4.127 Times in 629 Posts
    Tecrübe Puanı
    2459
    Sen bayağı level atlamışsın crysis de iyi olduğun belli
    Çanak ofset veya parabol arkasına geç sola çevir
    Lnb merkeze uzaklığı kaç cm bilmiyorum onunda etkisi vardır ama biraz etkiler
    50 e için 50 cm anten bile sinyal alabilir
    Mevki güzel yerdesin 30 w yi unutma süper bir uydu
    :-DD

Denemeden sonuç alamazsın
    2023 NEWCAMD SERVER

2. Likes Salih.özkoc35 liked this post
  3. The Following User Says Thank You to SEVMEK46 For This Useful Post:

Salih.özkoc35 (01-02-2017)

ONBASI
    Salih.özkoc35 is on a distinguished road Salih.özkoc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    51
    Tecrübe Puanı
    30

:)

Alıntı SEVMEK46´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Yarın yine deniycem 30w uydusu gerçekten güzel ama pc'de net olmadığı için kanalları izleyebilmem mümkün değil bu arada 19.2e uydusunda ki 12363 V 27500 3/4 QPSK frekansında trafik var transfer oranı da etkin pid taraması yaptığımda 4911,4912,4913 pidlerini buluyor ama hiç bir dosya inmiyor 2 saat önce taramaya başladım ama hiçbir şey yok

5. The Following User Says Thank You to Salih.özkoc35 For This Useful Post:

SEVMEK46 (01-02-2017)

SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Tecrübe Puanı
    2459
    Benim tavsiyem ssd hdd tv kartı ile offline download yaparken
    Dreambox ile de indirme yaparken ssd nin çok büyük avantajı vardır buna eminim
    Lnb , kablo, sinyal kalitesi
    Tv kartı veya uydu alıcısı tuneri
    İşlemlerin hızlı yapılabilmesi için
    Pc veya uydu alıcısının ram cpu tuner çok büyük etkendir
    Özel olarak bir zamanlar pc konfigürasyonu yapmıştım
    Bu saydıklarım arasında ssd dışındaki diğer bütün maddeler yeterince faydalı idi
    2023 NEWCAMD SERVER

7. Likes Salih.özkoc35 liked this post
  8. The Following User Says Thank You to SEVMEK46 For This Useful Post:

Salih.özkoc35 (01-02-2017)

ONBASI
    Salih.özkoc35 is on a distinguished road Salih.özkoc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    51
    Tecrübe Puanı
    30

ah be ustam :(

-= Hidden Content =-
    ah be ustam nerde bende o para ssd hardiski alacak ama yazdıklarınıza aynen katılıyorum işlemci ne kadar yoğunsa download'ı etkiliyor eskiden 2 gb ram ile çift çekirdekli işlemcim vardı download çok yavaş oluyordu oyun oynamak istediğimde ise skygrabber hata verip kendisini kapatıyordu, birgün arkadaşın evine gittim adamda iki tane pc vardı bende biz bir tanesini zor bulurken sende maşaallah çifter çifter demiştim arkadaşta yok hacı diğer pc çalışmıyor dedi öyle deyince bende hemen atladım bana ver o zaman ben çalıştırırım dedim o da ayıpsın hacı al senin olsun dedi pc'yi arkadaşın evinde çalıştırmaya çalıştık açılmadı kasayı baştan aşağı parçalara ayırdık sonra her bir parçasını temizleyerek tekrar yerine taktık termal macununu yeniledik yeni bir bios pili alıp taktık banamısın demedi power'ı değiştirdik yok pc'de tık yok arkadaş işte bu halde pc yinede istiyormusun dedi bende evet dedim arkadaş ulan açılmıyor pc ne yapacan bunu dedi bende ben çalıştırırım dedim arkadaş hadi burda çalıştır da görelim dedi bende olmaz bizim evde yapabilirim anca dedim arkadaş tamam bende gelicem dedi bende tamam dedim aldık pc'yi bizim eve götürdük ve arkadaşa dedim ki bak şimdi hiç birşey yapmadan pc'ye dokunmadan çalıştırmayı deniycem eğer açılmazsa bana karışma kasanın içinde birşeyler yapıcam dedim tamam dedi arkadaş sonra pc'nin tüm kablolarını bağlayıp pc'yi çalıştırmayı denedim tabi yine açılmadı sonra kasayı açıp pc'nin içindeki cpu fan kablosunu yerinden söküp öyle denedim yine çalışmadı sonra anakart iyice bir baktım ve jumper'ların yanlış takıldığını gördüm ve cpu fan kablosunu yerine takıp jumper'ların yerlerini değiştirdim ve kasa kapağını takıp kabloları bağlayıp pc'yi çalıştırdım ve pc sorunsuzca çalıştı monitör'e masaüstü'nün geldiğini gören arkadaşın surat ifadesini anlatamam size elimi uzatıp çok teşekkür ederim dedim bir yandan da kahkaha üstüne kahkaha atıyordum arkadaş lan nasıl çalıştırdın bu zıkkımı dedi bende bu pc'yi hangi bilgisayar'cıya götürdün diye sordum falanca bilgisayar'cıya dedi sonra onlardan yeni bir bilgisayar aldın demi dedim hayır dedi falanca yerden aldım ya sen bu zıkkımı nasıl çalıştırdın onu söylesene dedi bende bilgisayar'cı seni kazıklamaya çalışmış pc sapasağlam sadece jumper'ların yerlerini değiştirmişler sen onlardan yeni bir pc al diye dedim sonra arkadaşa pc artık benim demi dedim evet hacı senin dedi arkadaş bu pc'nin işlemcisi dört çekirdekliydi dört gb ram ve 500 gb harddisk vardı pc'de bunları görünce arkadaşa dedim ki ben bu pc'yi alamam ben senin arkadaşınım eğer para kabul edersen parasıyla alırım dedim arkadaşta işte arkadaşım olduğun için sana veriyorum ayrıca onu sen tamir ettin ve beni uyandırdın ben şimdi gidip o çakalları mahkemeye vericem dedi ve dediğini yaptı mahkemeye'de verdi ve karşı tarafın suçu kabul etmesiyle davayı kazandı ve onlardan canavar gibi bir pc aldı neyse o gün bugündür arkadaşın pc'yi kullanıyorum bende ki 2 gb ram'ide takviye ettim şimdi 6 gb ram'le çalışıyor pc arkadaşla aramız 2 yıldır bozuk ama birgün bile gelip pc'yi almadı onun sayesinde düzgün bir pc'im var bu yaşadığımı örnek olsun diye yazdım hem gerçek arkadaşlığa hemde bazı sahtekar bilgisayar'cıların var olduğunu kanıtlamak adına. Öte yandan ustam 50e sinyalini zar zor da olsa aldım ama sinyalin seviyesi 50% kalitesiyse 20% ne yaptıysam daha öteye çıkaramadım kaliteyi onu da otomatik taramada bulamadığım için manuel taramada frekansı seçerek yaptım anteni sabitleyip diseqc kullanmadan direk receiver'a giden kabloyu bağladım ve aşağıya inip kanal taraması yaptım ama service ismiyle geldi ve tanıtım kanalı açılmadı, bende skygrabber'ı çalıştırıp flysattan data frekanslarını elle girdim ama sinyal kalite'sini sıfır olarak gördü seviyeyi'de 35% olarak gördü dvb player'da kanal geldi ama açılmadı kullandığım lnb digiturk'ün lnb'si ve satfinder da lnb tipini universal olarak seçtim acaba bu lnb uygun değilmi bu uyduya ?

10. The Following User Says Thank You to Salih.özkoc35 For This Useful Post:

SEVMEK46 (02-02-2017)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Tecrübe Puanı
    2459
    Senin 10e ve 5e için bir çalışma yapmanı istiyorum imkanın varsa
    2023 NEWCAMD SERVER

12. Likes Salih.özkoc35 liked this post
  13. The Following User Says Thank You to SEVMEK46 For This Useful Post:

Salih.özkoc35 (02-02-2017)

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    51
    Tecrübe Puanı
    30

Büyük zevkle :)

-= Hidden Content =-
    tabi ki ustam büyük zevkle, şuan da zaten 5e uydusuna odaklı çanak anten de aparat ile ayrıca birde 13e uydusu var 10e uydusuyla 5e uydusunu bu çanaktan alabilirmiyim çanak 90 cm'lik ofset, lnb'lerin ikisi de digiturk'ün lnb'si

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Tecrübe Puanı
    2459
    Universal lnb mi !?
    2023 NEWCAMD SERVER

16. Likes Salih.özkoc35 liked this post
  17. The Following User Says Thank You to SEVMEK46 For This Useful Post:

Salih.özkoc35 (02-02-2017)

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    51
    Tecrübe Puanı
    30

:(

-= Hidden Content =-
    Ustam lnb'ler hakkında pek fazla bilgim yok bu lnb'lerin universal olup olmadığını nasıl anlarım ?

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Tecrübe Puanı
    2459
    Üstünde yazıyor
    2023 NEWCAMD SERVER

20. Likes Salih.özkoc35 liked this post
  21. The Following User Says Thank You to SEVMEK46 For This Useful Post:

Salih.özkoc35 (04-02-2017)

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    51
    Tecrübe Puanı
    30
    -= Hidden Content =-
    Ustam çok geç cevap verdiğim için özür dilerim arkadaşa yardım etmeye gitmiştim eve geç saatte geldiğimden direk yatıyordum. Neyse ustam lnblere baktım evet ikisi de universal lnb markaları da lnix gibi birşey

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks