+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: Program, yöntem vb anlatım Güncellemeler...

ONBASI
    Bilinmeyen is on a distinguished road Bilinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    104
    Tecrübe Puanı
    38

Program, yöntem vb anlatım Güncellemeler...

Forumdaki çoğu konu uydu yayını kırılma zamanlarının en şatafatlı dönemlerinde açılmış ve programların çoğu artık üstüne kaç yeni versiyon geldiyse sürümlerdeki değişikliklerle ve menülerdeki değişimlerle birlikte yetersiz kalıyor. Allah razı olsun serkan ustamız ve bir kaç üstadımız ellerinden geldiğince detaylı şekilde sorulara yardımcı olmaya çalışıyorlar ama Ustalarımız yeni başlayanlar için Güncel son sürümler ve yeni key bulma yöntemlerini detaylıca anlatan şekilde görsel hatta videolu yeni konular açabilir mi acaba?

misal yeni programlarda dcw key bulma, ts kaydı, rainbow table ile crypt 8 çözme vb tarzda her türlü güncel bilgiyi görsek öğrensek yeniliklerden haberdar olsak da eski miladı geçmiş konu başlıklarında bu yeni programa nasıl uyarlanır diye zaman içinde çaresizliğe düşmesek...

2. The Following User Says Thank You to Bilinmeyen For This Useful Post:

azimli (20-09-2017)

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Çok detaydaki hususlara saplanmışsınız... Yani forumda verdiklerimi dikkatli okuyup uygularsanız, fazlasıyla yeterli gelecektir.

Bazı uygulamalar için, en günceli diye bir ayrım söz konusu değil. Çünkü kullanıcılar kendine en kolay gelen uygulamayı kullanmaya devam eder genellikle.

Mesela; ben biss key girmem gerektiğinde, biss.dll plugin'ini kullanırım mesela... Çünkü bana en pratik geleni bu eklenti.

Bir başkası da, yalnızca bir eklenti kullanma tercihini seçerek, altyapısı bilinen bütün şifre çözme işlerini Vplug üzerinden yapmayı tercih eder.

==========================

DVB Player'lara gelince;

Tabi programların son sürümlere göre, video yada resimli faq hazırlamak, zaman mekan meselesi... Yani geçmişte biraz zamanım olmuştu ve Türk hobiseverlerin, hobi olarak gördüğü bu alanda, kolay anlamalarına yardımcı olmak ve hızlı ilerlemelerini temin etmek maksadıyla, epeyce sayıda konu başlığı altından paylaşımlarda bulundum. Öyleki, bu forumda anlattığım bazı faq içerikli konu başlıkları, ingilizce forumlarda bile bulabilmek mümkün değildir. Mesela; TSreader tanıtımı buna en güzel örnektir. Bunun gibi bir kaç konu başlığının daha Türkçe tanıtımını, ingilizce sayfalarda bulmak hala mümkün değildir.

Genelleyerek sorduğunuz hususların cevaplarını bu şekilde verdikten sonra,

"dcw key bulma, ts kaydı, rainbow table ile crypt 8 çözme"

hususlarını da tek tek yanıtlayayım.

DCW key; herhangi bir şifreli tv yayınında, şifreleme sistemine ait key'ler uzun süreli sabit kalabilmektedir. Yayıncının sistemlerine bakım yapması gereken zamanlarda... Key'in sabit kaldığı zamanlar, Vplug'la görülebilmekte ve monitörize edilebilmektedir. PC kullanırken benim bildiğim uygulama, Vplug'tur. Belki başka eklentilerle de görülebilir. Ama ben bugüne kadar, her hangi bir kanal için, key'i statik( durağan ) mi diye kontrol etmedim. Yani boş vakti olanlar, bu işi bol bol yapabilirler...

Key'i uzun süreli sabit kalan herhangi bir kanalın dcw key'ini, PC'de biss.dll eklentisi ile açmak mümkündür. Yani dcw key dediğimiz şey, aslında, biss key satırının yanyana iki defa yazılmasıdır.

Mesela biss key ; 11 22 33 44 55 66 77 88 ise,

DCW key ; 11 22 33 44 55 66 77 88 11 22 33 44 55 66 77 88 'dir.

görüldüğü gibi yan yana iki defa yazılmıştır.

Uydu cihazı kullananlar ise, dcw key'i, PC'den uydu cihazına Ethernet portundan bağlanarak, oscam eklentilerini PC'den bağlanarak tespit edebiliyorlar sanırım. Ama benim bu işlere zamanım olmadığı için, bu hususu da test etmedim bugüne kadar... Herneyse... DCW tespiti konusunda deneyimli olanlar, belki daha detaylı anlatır umarım.

TS kaydı ; bu konuda forumda çok çeşitli örnek var ;
    [Only registered and activated users can see links. ]

Crypt8 bulma hususu ile ilgili, forumumuzda bir paylaşımı henüz yapamadım. Malum zaman meselesi... Ama diğer forumlarda detaylı anlatımlar bulabilirsiniz.

Crypt8 bulma uygulamasının mantığına dair özet birkaç cümle yazmak gerekirse;

Yukarıda verdiğim link'te çeşitli arayüzlerin biriyle TS kaydını yaptıktan sonra, CSA Rainbow Table Tool programını çalıştırıp, kayıt alınan ts dosyasını CSA programı içinde seçerek, cript8 araması işlemine tabi tutulur. CSA program, alınan ts kaydı içinde, crypt8 değeri varsa, bulmaktadır.

Tabi crypt8 için de bilinmesi gereken çokça detay var. Bu detaylar tecrübe edilerek öğrenilmesi gereken detaylardır. Çünkü crypt8 elde etme işlemi, tecrübe edilmeden öğrenilecek bir işlem değildir.

Bütün bu detaylı açıklamalardan sonra, sorduğunuz hususların tamamında, "miladı geçmiş konu başlığı" yoktur. Yani sorduğunuz hususların tamamında forum anlatımları günceldir... Yani ilk paragarafta belirttiğim gibi, "detaydaki hususlara saplandığınız" için, anlatılanları, programların yeni sürümünde bire bir aynı sayfayı/pencereyi göremeyince, anlatımlar güncel değil algısına kapılmışsınız !!! Oysa, bu algı ile hareket etmek yerine, çalıştırdığınız programın güncel sürümünde aynı işlem, aynı sekme altında fakat başka bir pencere görünümü ile karşımıza gelmektedir. Yani güncel programın açılan penceresini dikkatli inceleyerek, forumda verdiğim resimlerle karşılaştırmanız yeterli gelecektir.

============================

Hasılı kelam; forumdaki anlattığım hususlar fazlasıyla yeterli gelecektir. Anlayamadığınız konu/konular ve detaylarla ilgili hususları, uygun başlıklar altından sorabilir yada yeni konu başlığı açarak sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.
    Konu serkanguzel tarafından (20-09-2017 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

4. Likes ViaHussun liked this post
  5. The Following 5 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

abe_yeneli (23-09-2017), atlas (20-09-2017), hotbord_34 (26-09-2017), ViaHussun (26-09-2017), zyadas (26-09-2017)

ÜSTÇAVUŞ
    ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun Herkesce takdir edilen guvenilir uye ViaHussun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    175
    Tecrübe Puanı
    209
    crypt8 bulunması konusu, bu foruma da eklenmiştir !

[Only registered and activated users can see links. ]

7. Likes serkanguzel liked this post
  8. The Following 4 Users Say Thank You to ViaHussun For This Useful Post:

atlas (26-09-2017), Bilinmeyen (27-09-2017), serkanguzel (26-09-2017), zyadas (26-09-2017)

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Elinize sağlık ustam...

Böylece, konu başlığını açan üyenin sorularının tamamı yanıtlanmış oldu.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

10. Likes ViaHussun liked this post
  11. The Following 4 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

atlas (26-09-2017), hotbord_34 (26-09-2017), ViaHussun (26-09-2017), zyadas (26-09-2017)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks