+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci ... 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 47 Sayfa bulundu

Konu: DVBViewer'de 4K yayınların donanım destekli izlenmesi

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    @Griga, HEVC'te donma yaşamamak için;

"DVBViewer Filters sürümü v3.9.5 ve üzeri olmalı" ve Lentoid HEVC codec yükeyin demiş...

=========================

DVBViewer Filters v3.9.5 sürümü ise, DVBViewer Pro v6.0.4 kurunca otomatikman yükleniyor zaten...

SOn sürüm DVBViewer Pro v6.1.0 oldu. Bu sürümü kurunca, DVBViewer Filters sürümü v3.9.6 otomatikman yükleniyor.

=========================

Lentoid HEVC codec'i buradan indirin ;
    **Hidden Content: Reply or Thanks to see the content**

* Decoder klasörünün adını, "Lentoid HEVC Decoder" olarak değiştirin.

* Klasörü C:\ atına atın.

* Klasörün içine girin. "reg.bat" ve "reg64.bat" dosyalarını yönetici olarak çalıştırın ve gelen uyarılara tamam deyin.

* Sonra DVBViewer'i çalıştırıp, Options>Directx> ten, HEVC decoder satırını açıp, Lentoid HEVC Decoder'i seçip, uygula ve tamam diyerek kaydedin.

[Only registered and activated users can see links. ]
    Konu serkanguzel tarafından (06-05-2018 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

2. The Following 7 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

Aquarius6XX (14-05-2018), beyazsoy (14-06-2018), hotbord_34 (08-05-2018), montevo (02-06-2019), tartar10 (02-07-2018), vasi54 (22-07-2020), volkanp2003 (08-10-2021)

BAŞÇAVUŞ
    BURAK 20 herkesin tanidigi uye BURAK 20 herkesin tanidigi uye BURAK 20 herkesin tanidigi uye BURAK 20 herkesin tanidigi uye BURAK 20 herkesin tanidigi uye BURAK 20 herkesin tanidigi uye BURAK 20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    51
    Tecrübe Puanı
    307
    reg64 32 bit sürümü yokmu

4. The Following User Says Thank You to BURAK 20 For This Useful Post:

vvasi (20-05-2018)

ER ertugrula is on a distinguished road ertugrula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    5
    Tecrübe Puanı
    0
    Arkadaşlar,windows 7 64 işletim sistemi kullanıyorum,amd phenom II x4 965 Processor işlemci,8gb ddr2 ram,amd Rodeon R7 350 Serisi ekran kartına sahibim.Yutube de ve diğer her şekilde 4K video izleyebiliyorken Prıf Tuners 7301 uydu kartıomda ne yazık ki 4K hiç bir yayın izleyemiyorum.Kart performansı ile mi alakalı oynatıcı dvb programları ile mi alakalı yada yapabileceğim herhangi bir ayar var mı yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler.

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı ertugrula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,windows 7 64 işletim sistemi kullanıyorum,amd phenom II x4 965 Processor işlemci,8gb ddr2 ram,amd Rodeon R7 350 Serisi ekran kartına sahibim.Yutube de ve diğer her şekilde 4K video izleyebiliyorken Prıf Tuners 7301 uydu kartıomda ne yazık ki 4K hiç bir yayın izleyemiyorum.Kart performansı ile mi alakalı oynatıcı dvb programları ile mi alakalı yada yapabileceğim herhangi bir ayar var mı yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler.
    Başta PC'nizin donanım özellikleri ile alakalıdır.

Yani Bilgisayarınızdaki işlemci H.265'i donanım temelli desteklememektedir.

Yine bilgisayarındaki ekran kartı da H.265'i donanım temelli desteklememektedir ;

Geriye codec yükleyerek 4K video'lar açılmaya çalışılabilir. Ancak bu durumda da işlemci yada ekran kartı kullanımı tavan yapacaktır. Tavan yaptığı esnada da, görüntü kesik kesik gelecektir.

Bu bilgisayara en hesaplı satılan GTX1050 serisi bir ekran kartı alırsanız, 4K H.265( HEVC ) uydu yayınlarını ekran kartı üzerinden izleme imkanı olur.

Youtube'da vs yerlerdeki 4K video diye sunulan video'lar, encode edilmiş video'lar olduğu için, PC'nizde açtığınızı zannederseniz. Ancak uydu üzerinden yayınlanan 4K H.265 ham video'ları izleyemezsiniz maalesef...

Hasılı kelam;

Ya H.265'i donanım temelli destekleyen bir işlemci kullanmalısınız. Ya da H.265'i donanım temelli destekleyen bir ekran kartı kullanmalısınız.

Burada 43 no'lu mesajda tafsilatlı bilgiler vermiştim ;
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

7. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

hotbord_34 (06-02-2019)

ER ertugrula is on a distinguished road ertugrula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    5
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Usta tahmin ediyordum bu cevabı alacağımı ama hiç olmazsa yetkili bir kalemden onaylatmış oldum,teşekkür ederim,bir de dediğiniz gibi 1050 ucuz bir kart alabilirsem eğer ekran kartı üzerinden uydu kartı nasıl izlenebilir avaba ayrıntılı bilgi alabileceğim bir klaynak lütfen.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı ertugrula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekran kartı üzerinden uydu kartı nasıl izlenebilir avaba ayrıntılı bilgi alabileceğim bir klaynak lütfen.
    Mesela; Lav codec kur.

İşlem yükünü aşağıdaki resimdeki gösterdiğim şekilde GPU'ya ver. ;
    Doğru bilginin adresi...

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    5
    Tecrübe Puanı
    0
    teşekkür ederim

Usta dediğin gibi yaptım şimdiki ekran kartı ile donmalı takılmalı olarak gösteriyor hiç olmazsa,daha önce hiç göstermiyordu,dediğiniz gibi bir ekran kartı ile bu iş çözülür gibime geliyor,ayarlar bu şekilde kalsın mı ,hd yayınlarda bu ayarın faydası olur mu,sistemi zorlar mı?
    Konu serkanguzel tarafından (07-02-2019 Saat 08:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlar birleştirildi.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Zorlamaz. Ne kadar faydası oluyorsa, o kadar oluyor demektir. Yani elinizdeki ekran kartının da gücü o kadardır.

Link verdiğim yerdeki tafsilatlı açıklamalarımı okursanız, merak ettiğiniz soruları ve daha ötesindeki bilgileri özümsemeye yardımcı olacaktır.
    Doğru bilginin adresi...

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    5
    Tecrübe Puanı
    0
    teşekkür ederim.

ER cyberkuvvet is on a distinguished road cyberkuvvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Konu yenilendi.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan
BirinciBirinci ... 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks