Galatasaray yönetiminin, transferde daha rahat hareket edebilmek adına Ozan Kabak için Stuttgart'tan gelen 11 milyon Euro'luk teklifi kabul etmek istediği ancak bunu Fatih Terim'i ikna ederek yapmayı planladığı kaydedildi.
Webaslan.com

Galatasaray yönetimi ile İmparator Fatih Terim arasında, Ozan Kabak konusunda bir anlaşmazlık olduğu öne sürüldü.
Stuttgart'ın yaptığı 11 milyon Euro'luk teklife henüz yanıt vermeyen yönetimin, Ozan Kabak'ı satarak transferde çok daha rahat bir şekilde hareket etmeyi planladığı öğrenildi. Fatih Terim ise yaptığı "Gidecekse, devre arasında değil." sözleriyle düşüncesini net bir şekilde kamuoyuyla paylaşmıştı.
Yönetimin düşüncesinin, bu teklifi kabul etmek olduğu ancak Fatih Terim'i ikna etmeden böyle bir adım atmayı istemediği de vurgulandı.
Öte yandan, Stuttgart dışında Ozan Kabak'ı yakından takip edenler arasında Roma, Stuttgart, Dortmund, Watford, Manchester United, Barcelona gibi kulüplerin olduğu Avrupa basınınca yazılmıştı.
FATİH TERİM: "OZAN'IN GİTME ZAMANI DEVRE ARASI DEĞİL"
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı kırmızılı takımdan ayrılacağı ileri sürülen genç stoper Ozan Kabak'la ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Fatih Terim, "Ozan'ın gitme zamanı devre arası değil" diyerek, genç futbolcunun takımda kalacağını açıkladı.
İşte Fatih Terim'in sözleri:
"Galatasaray Akademisi'nin, Galatasaray için ne kadar önemli olduğunu burada bulunduğum hatta bulunmadığım her zaman dile getirdim. Galatasaray Akademisi bizim için, Galatasaray için son derece önemlidir. Biz bu ülkede yetişmiş her evladımıza emek ve fırsat veriyoruz. Doğal olarak Galatasaraylılar olarak da önce Galatasaray'a hizmet vermelerini istiyoruz. Elbette çalışmalarının ve yeteneklerinin karşılığını alacaklar. Biz Galatasaray olarak başka ülkelere gitmelerine izin vereceğimiz zamanlar da gelecek ancak o gün bugün değil bence. Ozan'ın heyecanını ve hevesini anlıyorum. Hepimiz genç olduk. Hepimiz gitmek isteriz. Avrupa büyük bir heyecan. Bunları anlayabiliyorum. Ancak Ozan'ın gitme zamanı bugün değil yani devre arası değil."

[Only registered and activated users can see links. ]