+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: Kollu motorumu en az kaç Voltluk Adaptör ile çalıştırabilirim?

arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Thanked 1.263 Times in 595 Posts
    Tecrübe Puanı
    2241

Kollu motorumu en az kaç Voltluk Adaptör ile çalıştırabilirim?

Elimde kullanılmış sağlam 36 Volt DC 18 inçlik kollu motorum var ve düşündüğüm bir kendin yap (DIY) sisteminde kullanmak istiyorum.Bu sistemde kolun çalışma hızının önemi yok.Bildiğim kadarı da voltaj düştükçe kolun çalışma hızının da düşeceği yönünde.(24 V DC nin hızını yavaşlatarak ta olsa çalıştırdığını biliyorum.)

Sorum şu:

Dreamboxlarda kullandığım bir adaptör (-input:100-240V 1.0A 70 VA - output: +12Volt 3A) ile bu kollu motoru hızı çok az da olsa çalıştırabilir miyim, birbirine bağlarsam kollu motorum herhangi bir zarar görür mü?

İlgilenen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kimlere faydalı olduğumuzu görebilmemiz için,

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

Türkçe Dünyanın En köklü,En Zengin ve En Güzel Dillerinden Biri.Onu Yabancı Sözcüklerle Kirletmeyin.Türkçe Kullanın !!!

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Arif hocam, kollu motorla anteni çevirmek için, uydu cihazı ile motor arasında vbox pozisyoner cihazı da olması gerekmektedir.

Yani Vbox pozisyoner'den antendeki kollu motora kadar güç kablosu da çekmek gerekecektir.

Dolayısıyla, kollu motorun voltajını, vbox pozisyoner'in verecektir.

Hasılı kelam, Dreambox cihaz anteni çevirirken, ilave akım çekmez.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    2241
    Konuyu tam anlatamadım sanırım.Kollu motoru en yavaş durumunda olsa da projeme zarar vermiyor.Projemde kol yaklaşık 15cm ileri 15 cm geri yani 30 santim hareket etsin hızı ne olursa olsun benim işimi görecek.Kullanacağım adaptör hurdaya çıkardığım 800 hd nin adaptörü idi.Konumuz da dreambox konu dışı yani.Kol hareket etsin benim işimi görür.Selamlar.

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

Türkçe Dünyanın En köklü,En Zengin ve En Güzel Dillerinden Biri.Onu Yabancı Sözcüklerle Kirletmeyin.Türkçe Kullanın !!!

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    O şekilde çalışabilir mi? Ezbere bir şey söylemem doğru olmaz.

Ancak Vbox poziyoner cihaza, odaklanılacak uydular rezerve edilmektedir.

Kollu motor, en az 2 amper çeker. Deneyin isterseniz...
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

5. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

hotbord_34 (06-03-2019)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    2241
    Teşekkür ederim..

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

7. The Following 2 Users Say Thank You to arifkaptan For This Useful Post:

hotbord_34 (06-03-2019), serkanguzel (06-03-2019)

hotbord_34 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hotbord_34 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hotbord_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1.393
    Tecrübe Puanı
    235
    hariçi pozizyoner gerekli dm 800 ancak dayzek motor çevirir pistonlu motor da 36 dc ile çalışıyor

9. The Following User Says Thank You to hotbord_34 For This Useful Post:

arifkaptan (06-03-2019)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    2241
    Çalıştırdım.İşimi görecek şekilde tek yönlü ileri gidiyor.Şimdilik zarar görmedi.
    Sisteme yabancı olduğum için geri gelmesini (tek yaptığım fişin yönünü değiştirmek) beceremedim ama bir şekilde çözeceğiz.

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

11. The Following User Says Thank You to arifkaptan For This Useful Post:

hotbord_34 (13-03-2019)

osmanke Herkesce takdir edilen guvenilir uye osmanke Herkesce takdir edilen guvenilir uye osmanke Herkesce takdir edilen guvenilir uye osmanke Herkesce takdir edilen guvenilir uye osmanke Herkesce takdir edilen guvenilir uye osmanke Herkesce takdir edilen guvenilir uye osmanke Herkesce takdir edilen guvenilir uye osmanke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    57
    Tecrübe Puanı
    902

Thumbs up

Arifkaptan usta konu eski ama yinede müdahil olmak istedim kendini niye yoruyorsun,ki şu cihazdan bi tane bul bi yerden cihaz çok eski model next 2500dpcıx.motor fiyatları 35"50 TL arası değişiyor bende vardı sistemi kaldırdım yeni bina olduğu için çıkardım cihaz uzun sürede elimde durdu ancak kullanmadığım için bir yaşlıya verdim bilseydim sana gönderirdim bu cihaz senin işini görür kullanımı çok kolay muhtemelen elektronik tamiri yapan bazı elektronikçilerde bulabilirsin sadece yapman gereken çanakta bağlı olan kollu motorun kablolarını cihazın arkasına gerektiği gibi takmak ve uyduları video,daki gibi tanıtıp otomatik olarak kullanmak saygılar.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

13. The Following User Says Thank You to osmanke For This Useful Post:

arifkaptan (11-12-2019)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks