+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu

Konu: MyTHEATRE RESİMLİ KURULUM (V3.25 ve üSTÜ)

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Thanked 25.680 Times in 4.219 Posts
    Tecrübe Puanı
    24632

MyTHEATRE RESİMLİ KURULUM (V3.25 ve üSTÜ)

MyTHEATRE RESİMLİ KURULUM (V3.25 ve üSTÜ)

MyTheatre v3.26 veya v3.xx.x kurdunuz.Başlıyoruz:
    (Donanım yüklemesi,codecler tamam ,PC nizde vahim problemler yok,
    diseqc,anten kablosu vb gibi harici herşeyi tamam varsayarak)Kısa açıklamalar
    resimlerin hemen altındadır.Özellikle resim üzerinde yazılanlara dikkat!

A)TEMEL AYARLAR:
    1.

Önce Diseqc (varsa) ayarlayacağız.Bu tür menulere daime sağ tıkla erişiyoruz.

Ayarlayacağınız uyduya bir tıktan sonra DİSEqC kutusunu tıklayın.First.. kutusuna ok. kuyun.
    uydu kablonuz diseqc nin kaçıncı girişinde ise yanından seçiniz.Diseqc kullanmıyorsanız
    boş bırakın.Ok ve apply den sonra kapatmayın aynı yerde sağa geçiyoruz.

EN CAN ALICI KISIMLAR BURADA.SÜREKLİ MANUEL GÜNCELLEME YAPABİLİRSİNİZ.
    Resimdeki yazılara dikkat..Transponder ekleyebilir,silebilir,varolanı yeniden editleyebilir,
    yalnız boş olanları seçip yeniden taratabilir(sel Empty)..gibi

scan dedikten sonra gelen pencereniz,zaman alabilir..

TAramadan sonra kanallarınız otomatik listelire eklendi.İlk orijinal kurulumda fav boştur.
    ZAmanla hazırlarsınız.Sağ üstteki menulerde gezinerek listelerinizi görün.En sağ üstte sıkışık
    bir yerde alt alta All/V/R tıklayarak listenizin içeriğini kısıtlar/açabilirsiniz.
    Yeşil-Şifresiz/Kırmızı-Şifreli/sarı hepsini gösterir.

2.GÖRÜNTÜYÜ/SESİ ALMAK İÇİN AUTOGRAPH

BU yoldan....

Auto gRAph butonunu tıkla açılır menuden sisteminde var olan ve MyTheatrenin
    kullanabileceği decoderleri gör ve seç..

Ses için de seçim yaptık..Kapatalım.Henüz atanmadı devam..

Bu yolla onaylı olsa da tekrar tıklayın..Başka bir olumsuzluk yoksa bir kanal açıp
    izlemenin keyfini çıkarmaya başlayın.TEBRİKLER....
    Aynı yolu baştan izleyerek yeni seçimler deneyebilirsiniz.(Render Mod dada değiştirip
    denemeleri yineleyebilirsiniz.

Ancak özellikle P4 xxxx HT kullananlar aşağıdaki ayarı yapsınlar.Sonra hocam bu
    bir süre sonra takılıp kalıyor demeyin..

Buraya setting/general setting ten ulaştığımızı artık biliyorsunuz.Buradaki 2,3 ve 4
    kutularını boşaltıp pencereyi kapatın.BU MENULER KAPANDIĞINDA YAPTIĞINIZ AYARLAR AKTİF OLUR!

BEN KENDİ ÖZEL GRAPHLARIMI YAPIP KULLANACAĞIM DİYENLER (Ben Öyleyim..)
    Bİrlikte yapıp kullanalım...

İlk olarak MyTheatre ana klasöründe Graphs/GraphEdit simgesine sağ
    tıklayarak masa üstüne kısayol oluşturalım.Çİft tıklayarak açalım,
    (Önceden sisteminize bir şekilde codecler kurulmuş olsun.)

Resimde gördüğünüz gibi sırayla 1 ve 2 nolu yerleri tıklayalım.Kullanacağımız
    sürücü ve filtrelerin listesi açılsın.

MyTheatre için source seçiyoruz ve insert e tıklıyoruz.Arkaya bu açıldı.

Sıra serbest seçim (size kalmış) filtrelerimizi seçmeye geldi.İçindi audio decoder ve video
    decoder olan bir çifti seçip insert diyeceğiz.

Video filtremizi de seçtik.Altta üç dikdörtgen oluştu.İsterseniz Audio decoderlere
    yardımcı da seçebilirsiniz.ÖRNEĞİN Cyberlink Audio decoder yanına bir de AC3 filter seçerek
    ses decodenizi geliştirebilirsiniz.Ancak bu ikili seçimler sisteme biraz daha yük bindirir.
    Ama yolunu biliyorsunuz artık özgürce denemeler yapın.Beğendiklerinizi saklayın.

resimdeki gibi bunları ve devamını birbirine eklemek için komut verdik.Programınız sizin
    için bu işlemi bitirir.Video renderi değiştirmek isterseniz silip directshow filter listesinden
    değiştirebilirsiniz ama programın atadığı ile devam edelim.Devam;

file menusune girip kayıt ediyoruz.İsim verirken filtre adları eklerseniz iyi olur)Kaydı doğrudan
    MyTheatre graphs klasörüne yapabileceğiniz gibi başka bir yere kaydedip oradan kopyalayarak
    graphs klasörüne atabilirsiniz.(Yedeğiniz olur)
    Tamamen size özel graphınız hazır.İşe yarayacakmı görelim..

MyTheatre açıp yukarıdaki gibi filtrenizi seçiniz.Bir kanal açıp izleyiniz.Bu da tamam..
    -Paylaşım yapmadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

2. The Following 9 Users Say Thank You to sanko86 For This Useful Post:

Battal (14-12-2007), bkorkmaz (01-11-2008), djemocan (10-02-2008), efatihan (15-10-2008), Falcon2002 (11-05-2019), kicker55 (29-08-2011), verakles (28-01-2008), yasaraydogan (07-12-2009), ßuræk (20-03-2007)

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Tecrübe Puanı
    24632
    KUMANDA (usb) KULLANIMI
    Ben belki de en çok USB kumanda desteğini seviyorum.Diğer özellikleri
    zaten tartışılmaz.
    Önce USB kumandanızın windows tarafından insan arayüz aygıtları olarak tanındığından emin
    olunuz.(İlk defa USB porta taktıktan sonra bir süre bekleyip çıkarıp yeniden takınız.)Bir
    kere tanındıktan sonra sorun kalmaz.
    MyTheatre açıp setting/general settings ten resimdeki menuye giriniz.

Açılan menude Twinhan seçiniz.Sonra,,,

Twinhan seçili iken en sağda komut açıklaması bulunun satırlara çift tıklayarak
    küçük kutunun açılmasını sağladıktan sonra bu satırdaki komuta uygun tuşa (Kumandanızdan)
    basarak bu kutunun kapanmasını sağlayınız.Bu tuş tanıtıldı.BU işlemi tuşlarınız bitene kadar
    tekrarlayınız.Menu sayfasını kapattığınızda atadığınız her tuş çalışır durumdadır.Deneyerek
    görünüz.MyTheatreyi orijinal olarak C:\Programfiles\MyTheatre biçiminde kurmayıp kopya
    olarak bir yere açtıysanız pr.açma kapama tuşu (Ctrl+Shift+Alt+f6) çalışmayabilir.
    Uyarı:BU komut için tanıtma hiç yapmayınız.Kumandanızın off/onn tuşu otomatık tanınır.

TÜM KUMANDALAR İÇİN ORTAK ÇÖZÜM (uİCE)
    Kumandanız USB veya com portta olabilir.Epeyce çetrefil bir yolla
    olsa da bu kumandaların artık işe yarama zamanı geldi.İlgili pluginler
    yüklendikten sonra eskiden kalma kumandalarınız da (Gİriş için eski
    kartlar zorunlu kasaya takılmak koşuluyla) işe yarayacak.
    Biz şimdilik DVB-S kartlarıyla gelen kumandalara bakalım.
    GErekli programlar umarım daha önceden vardır.
    Asıl programımız uİCE 2.34 ve USB desteği için USBHID
    İkisinin de linki aşağıda, öncelikle indirelim.
    Com port kumandalar için ikinciye gerek yok.uİCENİN de ne yazık ki 30 gün süresi var.
    Bu 30 gün kısıtlamasını artık bir şekilde siz halledeceksiniz.HEle bir çalışsın da..

http://www.mediatexx.com/download/uicesetup.exe

http://www.mediatexx.com/download/usbhid.exe

- Önce uİCE setup çalıştırınız.
    - USB kullanacaklar sonra USBHID.EXE çalıştırsınlar.İkisi de kuruldu.

KUrarken masa üstüne kısa yol oluşturunuz.
    Uiceyi açalım.

Ben USB için anlatım yapacağım.COM port kumandacılar vinlirc kurduktan sonra uiceden
    winLIRC seçerek başlasınlar.Devamı aynı.

Açılır menuden USB seçtik ve hardware setupu tıkladık

intialize tıkladık.Setup tıklayarak durumu gördük.Burada disable kutucuğu boş olmalı
    3 nolu boşluğa sağ tıklayarak new remote control deyin ve açılan kutucuga tuşunuzun adını
    klavyeden giriniz.Ben listeyi önceden hazırladığım için dolu.Merak etmeyin sizinki de
    dolacak.

Sonra yeni adınızın üzerine sağ tıklayarak

Learn single buton tıklayın açılan pencerede

ismi tekrarlayın veeee nihayet kumandanızın ilgili tuşuna basıp tanınmasını sağlayınız.
    ok deyip çıkınız.Çalıştırmak istediğiniz tüm tuşları 2.resimdeki işlemden başlamak
    üzere tekrarlayarak burada işinizi bitirip..Actıons bölümüne geçiniz.

görev atayacağınız tuşun artısını ve açılanı tıklayarak sağ tarafı görünüz.Bazıları boş,
    bazıları amaca uygun atanmış olabilir.

Ben play tuşuna görev atayacağım.Bu bir örnek çalışmadır.Siz istediğiniz tuşa istediğiniz
    görevi verebilirsiniz.

Ben bu tuşun bir programımı açıp/aynı tuşla kapamasını istiyorum.YUkarıdan seçimi yapıp
    tıklıyorum.Aşağıya bakınız..

Buradan program klasörlerime girip .exe olanı (Ben M.player exe seçiyorum)

Seçim yapıldı.Ok deyip ...

uygula diyorum.Hide diyerek uicenin faal olarak saatin yanında kalmasını sağlıyorum.
    Bu tuşlara bu sırada istediğiniz görevleri ,klavye kısayollarını,....gibi her şeyi
    görev olarak atayabilirsiniz.BU konu çok detaylı ayrıca anlatmak gerekir.Siz deneme yanılma ile
    de veya programın yardımından bu işi geliştirebilirsiniz.
    Neyse yukarıdaki uzun çalışmamız oldu mu,merak ediyorum deneyelim.

Eveeettt,kumandamın play tuşuna basıyoruummm..

Harıka ve çok hızlı çalıştı....Kendimi kutluyorum.Azıcık ing.bilseydim ne olurdu sanki..

Ben öteki tuşları tanıtacağım arakadaşlar.Size de kolay gelsin.Uiceyi full yapan olursa
    bizi mahrum etmesin..

uİCE MARİFETLERİ

Şimdi sıkı durun,mouse ile yaptığınız birçok şeyi uzaktan kumanda ile yapmaya ne dersiniz?
    Klavye kısa yolu olmayan,veya hep fare ile yaptığınız işlemler muhakkak vardır.Ben örnek olarak
    Masa üstünde daima kısa yolu bulunan MyTheatreyi mausun çift tıklaması ile açarım.Kanalım oynarken
    kayıt butonuna tek tıkla tıklayarak kayıt başlatırım.BUnu kumandamla yapacağım...
    1.yi yapalım.
    Saatin yanında duran kumanda butonuma sağ tıkla open diyorum.Action bölümüne geçiyorum.
    (BAzen kumanda sembolünüz pasifleşirse hardware setuptan intialize deyin yenilenir)

0 tuşu işime yaramayan bir tuş.İşe yarasın.New diyorum.

Buraya dikkat,set mouse position seçerek başlıyorum.Noktalı yeri tıklıyorum,mausumu MyTheatre
    kısayolunun üstüne götürüp klavyeden F2 tuşuna basıyorum,(başka hiçbir şeye dokunmayın)
    ok-ok deyip çıkıyorum.Bu bize kumandadan 0 a bastığımızda fare okunun mytheatreye gitmesini
    sağladı.İyi de çift tık ne olacak.Devam,oluşan komutun altına sağ tık..

0 tuşuna ikinci görev yükleyeceğiz.(Sİz uygun bir sıra ile başka uygulamalar için istediğiniz
    kadar birbirini takip edecek görevler verebilirsiniz.tek tuş bu işi yapar.

Bu kez duble click ve left seçip ok deyip bitiriyoruz.

ikinci görevi de tamam.Apply ve hide deyip çıkıyoruz.

Mytheatre açıldı.Önceden ayarlı oldugu için son kapandığı kanal gösterime başladı.
    Tamda bu anda sevdiğiniz bir şey çıktı ve kayıt!Bunu da 1 tuşuna atayacağım.
    MyTheatreniz açık iken uiceyi de açın ve yukarıdakileri aynen yapın.Fareniz
    MyTheatrenin kayıt butonu üzerinde iken F2 ye basın.BU işi bitirdikten sonra ikinci (tık işi)
    görevi atamaya geçin burada "clik mouse" ve left seçin.Gerisi aynı.

Deneyin...Mutlu oldunuz umarım.(Kaydı nasıl mı durdururuz?Fare ile aynı kayıt butonunu
    tıklayınca kayıt durumuyor muydu?O zaman <kaydı başlattığınız tuşa yeniden basın!Mantığı
    anladınız umarım.Peki MyTheatreyi nasıl kapatacağız? 2 tuşuna da mytheatrenin köşesindeki
    x kutusunu tanıtın..Artık oynayıp durursunuz,bu oyuncakla,bana öyle geliyor.Kendinizi
    fazla kaptırmayın arakdaşlar.Sevdikleriniz de sizden en az buradaki kadar ilgi bekler..

Sevgilerimle..

4. The Following User Says Thank You to sanko86 For This Useful Post:

ßuræk (20-03-2007)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Tecrübe Puanı
    24632
    İLERİ KAYIt ZAMANLAMA
    Yalnızca bilgisayarınız açıkken programladığınız kayıtlar için MyTheatre açılır/kayıt
    yapılır.Tüm atadığınız görevleri kusursuzca yerine getirir.Nasıl mı?

Önce kendinize bolca yeri olan bir bölüme kayıt klasörü oluşturun ve yukarıdaki gibi
    MyTheatreye bu klasörü tanıtın.(Default olarak bu yer MyTheatre ana klasörüdür.)

-Programlayacağınız kanalı açın ve:

Yukarıdaki yolla programlama penceresine gidin.

Yukarıda yazılanlara dikkat!1.programı yaptınız.YEterli değilse yeni kanal açıp devam:

İkinci-üçüncü..programları yapın.Zaman dilimlerine dikkat(Kesişimleri boş küme olsun)
    Artık PC nizi açık bırakıp her türlü işinize rahatca bakabilirsiniz

Emekleri ve hassasiyeti için @ladacı ya teşekkürü bir borç bilirim.
    Konu sanko86 tarafından (06-05-2007 Saat 20:04 ) değiştirilmiştir.

6. The Following User Says Thank You to sanko86 For This Useful Post:

ßuræk (20-03-2007)

BAŞÇAVUŞ
    skyTURK foruma katkida bulunan uye skyTURK foruma katkida bulunan uye skyTURK foruma katkida bulunan uye skyTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    11
    Tecrübe Puanı
    290
    paylaşım için teşekkürler. @hasan; senin hızına ferrari bile dayan(a)maz...
    Zevk Varlığım; Dandik GoldMaster Receiver, En eskisinden SkyStar 2
    Türksat ve Eutelsat W3a vede Hispasat a dönük 3 adet sabit 90 Ofset Çanak.
    İdare Etcek Cinsten Pc (P4, 2 GHz, 512 RAM, 9600 Ati, 60 + 160 Gb HDD, 17 Inch Göstergeç)

ÜSTÇAVUŞ
    jaz biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye jaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    122
    süper bir paylaşım tek kelimeyle süper
    verilen emekler için bir teşekkür etmek kime ne kaybettirir

NOT:HİDEKİLL butonu mesajların altında sağ tarafta bilmeyenler için

ONBASI
    infeno is on a distinguished road infeno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    35
    Kardeş şimdi bende progdvb nin son sürümü var öncelikle sen hangisini tavsiye edersin bide progdvb yi kaldırıp bunu kurmam herhangi bir sorun yaratır mı
    SENİ UNUTMAK İÇİN AND İÇTİM GÖZLERİN GELDİ AKLIMA VAZGEÇTİM.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Tecrübe Puanı
    24632
    Alıntı infeno´isimli üyeden Alıntı
    Kardeş şimdi bende progdvb nin son sürümü var öncelikle sen hangisini tavsiye edersin bide progdvb yi kaldırıp bunu kurmam herhangi bir sorun yaratır mı
    kurmak sorun yaratmaz ama ben sana progdvb veya altdvb öneriyorum

ONBASI
    infeno is on a distinguished road infeno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    35
    Eywallah kardeş o zaman gerek yok ben eskiden dvbdream kullanıyodum onda kayıta bastığında biraz daha geriden başlıyodu kayıta fakat şimdi olmuyo o yüzden sordum
    SENİ UNUTMAK İÇİN AND İÇTİM GÖZLERİN GELDİ AKLIMA VAZGEÇTİM.

ÇAVUŞ
    clmro is on a distinguished road clmro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    36
    Tecrübe Puanı
    97
    bızler ıcın harcanılan tum emeklere tesekkurler...........

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Tecrübe Puanı
    24632
    Alıntı infeno´isimli üyeden Alıntı
    Eywallah kardeş o zaman gerek yok ben eskiden dvbdream kullanıyodum onda kayıta bastığında biraz daha geriden başlıyodu kayıta fakat şimdi olmuyo o yüzden sordum
    my theatre de en büyük özellik görüntü kalitesi diğer programlara göre codecleri daha iyi işliyor sanırım görüntü olarak net ama o sorunu codeclerle çözüyoruz progdvb veya altdvbde yani sorun olmuyor oda saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks