+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: Forumumuzda bilgisayar programcısı warmı?

YÜZBAŞI
    emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    79
    Tecrübe Puanı
    623

Forumumuzda bilgisayar programcısı warmı?

Sadece program yazmayı bilen biri değil üniversitenin bilgisayar programcılığı bölümünü bitirmiş iş imkanlarını öğretim şeklini tecrübe etmiş biri bana programcılık mı mühendislik mi daha avantajlı söyleyebilir mi? ikisinin arasında kaldım program yazmak kulağa çok güzel gelio ama şimdiye kadar sadecem autoit'le bikaç oyuna makro yazabildim mühendislik te tercih rehberlerine göre daha geniş bi iş imkanı sunuyor gibi görünüyor ???? kafam karıştı
    TEK BÜYÜK GALATASARAY

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Thanked 25.680 Times in 4.219 Posts
    Tecrübe Puanı
    24632
    sayın kardeşim ben daha yeni bu sene mezun olacağım şuan staj yapmaktayım bilgisayar programcılığı ve teknolojileri bölümünü bitireceğim meslek yüksek okulunda okudum şuan için aktif bir iş imkanı bulamadım askerlik yapmamam ve b sınıfı ehliyetim olmaması büyük sorun ama onların dışında aktif olarak çalışabileceğim baya bir firma buldum diyebilirim umarım fayda olmaşumdur ayrıca programcılık ile mühendislik arasında okul yılları farklı sanırım ben 2 yıl okudum dikkat et
    -Paylaşım yapmadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

YARBAY
    01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® taninmis sohret sahibi uye 01adanalım® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    20
    Tecrübe Puanı
    1337
    2 yıl fazla okumanın yanı sıra muhendislikte 3-5tanede fazladan ders alıolar bildiğim kadarıyla arkadaslar.ama bildiginiz gibi bilgisayar sektoru hızla ilerliyor malum teknoloji saygılar...

01adanalım®

Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    35
    Tecrübe Puanı
    982
    Şahsi fikrim, eğer puanların tutarsa Bilgisayar Öğretmenliğini okuman,nedeni şunlar: Herşeyden önce bir mühendisin gördüğü dersleri daha az zorlanarak görüyorsun,ayrıca Teknik Eğitim Fakültesini Bitiriyorsun lise ve Üniversitelerde öğretmen/öğretim Görevlisi olabilirsin,açıkta kalma ihtimalin bir mühendise oranla daha azdır, Mühendisin suyu çıkar bitirinceye kadar, ama mühendis lafınında fiyakası vardır Programcılıkla ilgili soruna gelince Ben hasan gibi BTP (Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama) mezunuyum, eğer Kamu kurum veya kuruluşlarında çalışmayı (memur olmayı ) düşünüyorsan 2 yıllık okuma, çünkü devlet 2 yıllıkları adamdan saymıyor,KPSS de 86 puanla açıkta kalan nice tekniker arkadaşım var. öte yandan serbest piyasada programcı olarak çalışmak istiyorsan herşeyden önce en az 3 tane Programlama dili,web tasarım,Network kurulumunu bileceksin diğer türlü işe alınsan bile maaşın az olur. şunu da söyleyeyim 2 yıllıklarda verilen eğitim mühendislik fakültelerinde verilen eğitimle aynı ama daha dar bir zamanda o eğitimi alıyorsun, örneğin web tasarım dersini sadece 1 dönemde ama 2 hafta işledik,html,frontpage,dreamvevar,3d Studyo Max,Autocad programlarını sadece 2 dönemde 2 şer hafta gördük.anlayacağın sıkıştırılmış eğitim işine yaramaz. şunu asla unutma okulda verdikleri eğitimle dışarda çalışamazsın çünkü yetersiz bir eğitim aldıgını anlarsın o nedenle kendini okulda çok iyi geliştirmelisin, okulda diyorum bunun nedeni anlamadıklarını hocalarına sorarsan cevap alırsın ama mezun olduktan sonra anlamadığın yada yapamadığını staj yaptıgın yerde olsun çalıştıgın yerde olsun kimse cevaplamaz,kendilerine rakip olur mantığı hakim.
    Sonuç: Önce ÖSS paunlarına bak,puanına uygun beğendiğin bir bölüm bulduktan sonra seçeceğin bölümün ders geçme notuna bak (kimi üniv.de 50 - 60 - 70 yada çan eğrisi geçerlidir,geçme notu düşük olanda daha az zorlanırsın) 1. öğretim yazmaya bak, çünkü ikinci öğretimin hem harç tutarı fazladır hemde başbakanlık bursunu alamazsın (başbakanlık bursu geri ödemesizdir,yani Beleştir,ayrıca yurt konusunda da sıkıntı yaşayabilirsin.
    Hadi şimdiden Hayırlısı olsun....
    Hak Edilmiş Bir Teşekkürü Etmemek, Ayıp Değilse Nedir?

HayaT Kurallardan İbaretse ve Hayat Burada da Sürüyorsa,Buranında Kuralları Varsa Lütfen UYALIM!

YÜZBAŞI
    emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ Herkesce takdir edilen guvenilir uye emrinho™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    79
    Tecrübe Puanı
    623
    dersanenim sabır taşı biricik rehber hocamı darlayıp konuyu açıklığa kavuşturdum. programcılık seçilmicek 2 sene olduğu için ayrıca bu sektörden biri etrafın programcı kaynadığını söledi iice soğudum yeni hedef ege üni. bilgisayar mühendisliği 350 puan felandı okuldan sağlam bi puan gelicek (65-75 arası) 270-280 de yapiim artık dimi
    zamanını ayırıp görüşlerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum..
    TEK BÜYÜK GALATASARAY

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks