+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu

Konu: tarihe geçen cevaplar

Emekli Admin entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Thanked 5.110 Times in 932 Posts
    Tecrübe Puanı
    6209
    Ey insanlar!olumden nıye korkuyorsunuzki...
    Ölumden korkmak aptallıktır.Çünkü siz oldugunuzda ölüm yok,ölüm oldugunda ıse siz yoksunuz!!!!!

-- Başkalarını anlamak bilgeliktir,kendini anlamaksa aydınlanmaktır --
    --- LAO-TZU ---

Kızılderili Atasözleri :

* Gördüm ki hiçbir büyük işi başarmak insanın sadece kendine güvenmesi ile olmuyor. (Isna La Wica, Siyu kabilesi)

* İnsanların gözleri öyle kelimelerle konuşur ki dil onları telaffuz edemez. (Crow kabilesi)

* Kuvvet istiyorum, kardeşimle dövüşmek için değil, en büyük düşmanımla, kendimle dövüşmek için istiyorum.

* Tok kuş aç kuşla beraber uçamaz. (Omaha kabilesi)

* Bir insan takdire layık bir iş yaptığında hepimiz ne kadar harika olduğunu söyleriz. Fakat gecenin ve gündüzün birbiri peşi sıra değişmesini, gökteki güneşi, ayı, yıldızları, yeryüzündeki mevsimleri, her mevsim olgunlaşan meyveleri gördüğümüz zaman bütün bunların insandan çok daha kuvvetli bir varlığın işleri olduğunu fark etmiyor muyuz ? (Mato Kuwapi, Siyu kabilesi)

* Yeryüzünün sonuna gittim
    Suların sonuna gittim
    Gökyüzünün sonuna gittim
    Dağların sonuna gittim
    Arkadaşım olmayan birşey bulamadım (Şarkı, Navajo kabilesi)

* Arkamda yürüme, öncün olmayabilirim, önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece eşit oluruz. (Ute kabilesi)

Hata yapmak insancadır, aynı hatayı yapmakta ısrarcı olmaksa aptalcadır.
    kim o deme bosuna..
    benim, ben.
    oyle bir ben ki gelen kapina,
    bastan basa sen..

Emekli Admin entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Tecrübe Puanı
    6209
    Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın.(VICTOR HUGO)
    Geçmiş dert için yakınmak ,yeni dert edinmektir.(Shakespear)
    Esaret dağlarında gül olmaktansa, hürriyet dağlarında diken olmayı tercih ederdim..
    İnsanların umudunu kırma..belki de sahip olduğu tek şey odur!!!
    Söz ağzınızdan çıktımı size hakim olur. Söylemedikçe siz ona hakim olursunuz
    Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir.(John Christian)
    Hatirlarmisin! Sen Dogdugunda Sen Aglarken Herkes Guluyordu. Oyle Bir Omur Gecirki Herkes Aglasin Oldügünde Sen Mutlulukla Gülümse.
    Dosttan bol şeyde yok dünyada,dosttan bulunmaz şeyde.(La Fontaine)

Duygularınıza dikkat edin
    davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin
    alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin
    değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin
    karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin
    kaderinize dönüşür... "
    Mahatma GHANDI

"Bugünün bir daha asla doğmayacağını düşün."
    DANTE
    "İyi iş, bir başkasının yüzüne mutluluk gülücüğü konduran iştir."
    HZ. MUHAMMED
    "Size gül veren elde her zaman biraz koku kalır."
    ÇİN ATASÖZÜ
    "Dertli olmanın sırrı, dertli olup olmadığımızı düşünecek kadar boş vakte sahip olmamızdır."
    BERNARD SHAW
    "Sahip olduklarımızı nadiren, eksiklerimizi her zaman düşünürüz."
    SHAKESPEARE
    "Siyasi bir zafer, işlerinizin iyi gitmesi, hastalığınızın geçmesi, uzaktaki bir arkadaşınızın geri dönmesi veya son derece dış dünya ile ilgili bir olay moralinizi düzeltir sizi güzel günlerin beklediğini zannedersiniz. Buna inanmayın, asla öyle olmaz. Size kendinizden başka hiçbirşey huzur ve mutluluk getiremez."
    EMERSON
    "Hayatım, çoğu asla gerçekleşmeyen felaketlerle dolu olmuştur."
    MONTAINGIE
    "Mide ülserlerine yedikleriniz neden olmaz. Ülserler sizi yiyenlerden oluşur."
    DR. JOSEPH MONTAGUE
    "İnsanların düşünmekten kaçınmak için başvurmayacakları yol yoktur."
    TOMAS EDISON
    "Sadece elli-altmış yıl yaşamak için bu dünyaya geliyor ve yeri doldurulmaz saatleri, bir yıl içinde kendimizin ve herkesin unutacağı şeyleri kara kara düşünerek geçiriyoruz. Hayır! Yaşamımızı dişe dokunur işlere ve duygulara, büyük düşüncelere, gerçek aşklara ve kalıcı şeylere adayalım. Çünkü hayat küçük olmayacak kadar kısa."
    DISRAELLI
    "Ey Büyük Ruh; Beni iki hafta birinin yerine geçmedikçe, onu yargılamaktan ve eleştirmekten esirge."
    KIZILDERİLİ DUASI
    "Hayatta amaçlanacak iki şey vardır. Önce istediğinbe ulaşmak sonra onun keyfini çıkarmak. Sadece en akıllılar ikinciye ulaşır."
    LOGAN PEARSALL SIMITH
    "Aslında hiçbirşey iyi veya kötü değildir. Herşey bizim onlar hakkında ne düşündüğümüze bağlıdır."
    SHAKESPEARE
    "Mutluluğa giden tek yol vardır ve bu irademizin dışındaki şeyler yüzünden kaygılanayı bırakmaktır."
    EPISTETUS
    "İnsanların en mucizevi özelliklerinden biri eksiyi artıya dönüştürme gücüdür."
    ALFRED ADLER
    "Akıllı insanlar, oturup kayıplarına hayıflanmazlar, keyifle zararlarını nasıl karşılayabileceklerini düşünürler."
    SHAKESPEARE
    "Hayata en önemli şey kazançlarınızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur."
    WILLIAM BOLITH
    "En rahatlatıcı moral güçleri sağlıklı bir din, uyku, müzik ve kahkahadır. Allah'a inanın. İyi uyumayı öğrenin. İyi müziği sevin. Yaşamın eğlenceli yönünü görün. Sağlık ve mutluluk sizin olsun."
    DALE CARNEGIE
    "Allah'ın olayları yönettiğine ve benim önerilerime ihtiyaç duymadığına inanıyorum. Allah iş başında olunca, sonuçta herşeyin en iyi şekilde biteceğine inanıyorum."
    HENRY FORD
    "Bizim ve Allah'ın birbirimizle işimiz var ve kendimizi onun etkisine açtığımız zaman en derin alın yazımızı gerçekleşir."
    WILLIAM JAMES
    "Biz dünyaya anlaşılmak için değil anlamak için geldik. Anlaşılamamanın üzüntüsünü duyacağımız yerde bütün ruhumuzla başkalarını anlamaya çalışsaydık hayat ne kadar güzel olurdu."
    RENAN
    "Diğerlerine iyi davranırsan kendine en büyük iyliği yapmış olursun."
    ZOREASTER
    "Hayata yapılacak o kadar çok hata varki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok"
    SARTRE

Mutluluk iki bölümden oluşur. Birincisi bulunduğun yere ait olmak, ikincisi ve en iyisi, günlük yaşamı rahat geçirmek.. Yani güzel bir uyku ve yeni ayakkabının ayağını vurmaması..
    Theodor Fontane (Alman yazar, 1819-1898)

Herkes hazza kosar,cok azı onun basında beklemeyi bilir.

Ben sana bir elma versem, sen bana bir elma versen, bende bir elma, sende bir elma olur.
    Ben sana bir bilgi versem, sen bana bir bilgi versen, bende iki BİLGİ, sende iki BİLGİ olur.
    KONFİÇYUS
    kim o deme bosuna..
    benim, ben.
    bastan basa sen..

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Tecrübe Puanı
    6209
    Hayat merdivenlerini çıkarken, insanlara iyi davranalım. Çünkü inerken gene aynı insanlara rastlayacağız.
    Cenap Şehabettin

Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur.
    Arap Atasözü

Bilmediğini bilenin arkasından gidin, bilmediğini bilmeyeni uyarın, bilmediğini bilene öğretin, bilmediğini bilmeyenden kaçının.
    Conficius

Gençliğinde bilgi ağacı dikmeyen, yaşlılığında rahatlayacağı bir gölge bulamaz.
    Seneca

Üzüntü kendi kendini giderir, ama mutluluğun tam zevkini çıkarmak için onu paylaşacağınız birinin olması gerekir.
    Mark Twain

Konfor, bir misafir olarak gelir, gitmemek için elinden geleni yapar, sonunda bizi esir ederek kalır.
    Lee S. Bickmore

Bencillik dostluğun zehiridir.
    Balzac

Bizi esas yoran yaptığımız iş değil, yapmadan kenarda bıraktığmız işlerdir.
    Ebner-Eschenbach

Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin.
    Huang-Çe

İnsanlar köprü kuracakları yerde duvar ördükleri için yalnız kalırlar.
    Newton

Çektiğimiz sıkıntı parasızlık sıkıntısı değil, bilgi sıkıntısıdır.
    İ. İnönü

Alkışı en sessiz şekilde karşılayan, alkışı hak etmiş demektir.
    Emerson

Sana düşmanlık edecek kadar dostuna kuvvet verme.
    Sadi

Konfor, bir misafir olarak gelir, gitmemek için elinden geleni yapar, sonunda bizi esir ederek kalır.
    Lee S. Bickmore

Asla herşeyi bildiğini sanma. Gerçekten çok bilgili olsan da "ben cahilim" diyebilecek cesaretin daima olsun.
    Ivan Pavlov

Kusuru kendisine söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır

Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir.
    Lao-tzu

Haklı olan bir iddia, ergeç muzaffer olur.
    J.Simon

Kimse bizi aldatamaz, biz ancak kendi kendimizi aldatırız.
    Goethe

Eğitim sadece okumak değildir. Okudukları üzerinde düşünebilmek yeteneğidir
    Hilty

Başka birinin sizin kadar iyi yapabileceği bir şeyi bırakın o yapsın, siz yapmayın.
    Andre Gide

Başkaları ile ilgilenirsen iki ay içinde birçok dostlar kazanabilirsin; başkalarının seninle ilgilenmesini beklersen, iki yılda bile tek dost kazanamazsın.
    Dale Carnegie

Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir.
    Cenap Şahabettin

Ana ve babaların çocuklarına bağışlayabilecekleri en güzel miras, günlük zamanlarından bir kaç dakikadır.
    O.A. Batista

Bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder.
    İbni Sina

Çocukların nasihattan çok, iyi örneğe ihtiyaçları vardır.
    J. Joubert

Akıllı bir kimse düşmanından akıl öğrenmeyi ihmal etmez.
    Beydaba

Öyle horozlar var ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar.
    L. Dumont

Düşüncelerini değiştirmeyenler yalnızca deliler ve ölülerdir.
    T. Lowell

İnsan, ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayasını gözler göremez.
    Exupery

Boş bir çuval dik durmaz.
    Benjamin Franklin

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
    N. F. Kısakürek

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.
    W. E. Channing

Suratı ekşi olanın balı da acı olur.
    Şeyh Sadi

Dostu olmayan insan en yoksul insandır.
    J.M.Bechstein

İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.
    V. Hugo

Buluş, başkalarıyla aynı şeye bakıp, farklı düşünebilenler tarafından yapılır.
    A.S. Gyorgyi

Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır.
    F. Bacon

Başkasının izinde yürüyen, iz bırakamaz.
    J. Brannon

Güzel bir gülüş, karanlık bir eve giren güneş ışığına benzer.
    Tolstoy

Suçu bağlışlayan asildir, özür dileyen daha asildir.
    A. Daudet

İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.
    Montaigne

Ana babalarımız tesadüfle, arkadaşlarımız seçimle kazanılır.
    Delille

İyi bir vicdan, en rahat yastıktır.
    C. Brentana

Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi.
    Allen

İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.
    Montaigne

Fısıldanan sözler, çok kere yüksek sesle söylenenden daha uzağa giderler.
    Çin Atasözü

Insanların yalnız yüzlerine değil, içlerine de bakın.
    Chesterfield

Bilim bütün dünyanın malıdır, ulusların sınırlarını tanımaz.
    Goethe

Gözler yaşarmadıkça gönüllerde gökkuşağı olmaz.
    J. V. Cheney

Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz.
    Emerson

Çok dinlememiz ve az konuşmamız için iki kulağımız bir dilimiz vardır.
    Diogenes

Küçük hediyeler dostluk, büyük hediyeler sevgi meydana getirir.
    Lichterberg

memleketin nasıl yönetildiğini anlamak mı istiyorsunuz;onun müziğine kulak veriniz. Nerede güzel eserlerden oluşmuş uyum vardır, orada adalet ve erdem hüküm sürer.
    Konfüçyus

En büyük düşman, benliğinizin dışında değil içindedir.
    R. Rolland

Bütün günler ölüme gider, son gün varır.
    Montaigne

Kuvvete dayanmayan adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.
    Pascal
    kim o deme bosuna..
    benim, ben.
    bastan basa sen..

ÇAVUŞ
    DeggeaL biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye DeggeaL biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye DeggeaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    45
    Tecrübe Puanı
    122

Din degil dil...

Iyi bir insan oldugunuz için dünyanin size adil
    davranmasini beklemek,vejetaryen oldugunuz için bir
    boganin size saldirmamasini beklemek gibidir

Dennis Wholey

--------------------------------------------------

Asagidaki yazi eski dünya box sampiyonu Muhammed ALi
    Clay'in olaylardan sonra dünya ticaret merkezini
    ziyareti esnasinda yahudi asilli Amerika'nin 1
    numarali haber Televizyonu CNN'nin hiristiyan muhabiri

> Mc.Oneil'in sorusuna verdigi süper cevaptir:

> Cnn Muhabiri Mc. Oneil: ''Sn. Muhammed Ali, bu
    dehsetin meydana gelmesine sebep olan teröristlerle
    ayni dinin bir mensubu olarak neler hissediyorsunuz?
    Muhammed Ali: ''Siz..! Hitler ile ayni dini paylasan
    bir mensup olarak neler hissediyorsaniz aynisini...."

BAŞÇAVUŞ
    hayalinrengi Herkesce takdir edilen guvenilir uye hayalinrengi Herkesce takdir edilen guvenilir uye hayalinrengi Herkesce takdir edilen guvenilir uye hayalinrengi Herkesce takdir edilen guvenilir uye hayalinrengi Herkesce takdir edilen guvenilir uye hayalinrengi Herkesce takdir edilen guvenilir uye hayalinrengi Herkesce takdir edilen guvenilir uye hayalinrengi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    315
    Tecrübe Puanı
    318
    Bütün paylaşımlar için elinize ve yüreğinize sağlık

YARBAY
    for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um taninmis sohret sahibi uye for4um - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    52
    Thanked 1.314 Times in 244 Posts
    Tecrübe Puanı
    1596
    bazılarını bildiğim bu sözlerin bir araya toplanmış hali çok iyi olmuş teşekkürler
    HER ŞEY YOLUNDA GİDİYORSA BİR TERSLİK VAR DEMEKTİR.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Tecrübe Puanı
    6209
    "Hayatta amaçlanacak iki şey vardır. Önce istediğinbe ulaşmak sonra onun keyfini çıkarmak. Sadece en akıllılar ikinciye ulaşır."
    LOGAN PEARSALL SIMITH

• (Bir Afrikali soyle demis)
    "Beyazlar, Afrika’ya geldiklerinde bizim topraklarimiz, onlarin Incilleri vardi.
    Bize gözlerimizi kapatarak dua etmeyi ögrettiler.
    Uyandigimizda gördük ki onlarin topraklari, bizim Incillerimiz vardi."

• Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma.
    • İnsanı elbisesine göre karşılar, bilgisine göre uğurlarlar.
    • "Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir."
      (Lao-tzu)
    • Milletin hayatı tehlikeye maruz
      kalmadıkça harp bir cinayettir.K.ATATÜRK
    kim o deme bosuna..
    benim, ben.
    bastan basa sen..

Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l Hatiri sayilir tecrubeli uye Yen@l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    24
    Tecrübe Puanı
    1926
    Öyle güzel ve değerli sözler ki... tekrar hatırlattığınız için çok teşekkürler.
    Saygılar.
    http://img172.imageshack.us/img172/7156/galatasarayog7.gif

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Tecrübe Puanı
    6209
    Bir buda'ya sormuşlar.
    "Bir yaz gününün sıcağından nasıl kaçarız?"
    Buda demişki
    "Alev alev yanan fırına girsene"

Bir bilgeye ” Nasıl insan oluruz?” diye sormuşlar ya.
    “Üç adım atlama” gibi bir cevap vermiş bilge kişi:
    Önce sana kötülük yapanlara kötülük düşünmemen gelir,
    İnsanlığa attığın ilk adım budur… Sana kötülük yapanlara iyilik
    yapabildiğin an ise ikinci büyük adımı atar ve hakiki insan olmaya
    başlarsın.
    Nihayet, sana iyilik yapanla kötülük yapan arasında bir fark hissetmeyecek
    hale geldiğin zaman insan olursun

Bilgeye Sormuşlar;
    ~ insan neden dilek diler?
    ~ insan gerçekleşmesi için diler, ama bilmez ki gerçekleştirmek için
    dilemek
    gerek.

Eflatun'a iki soru sormuşlar:
    Birincisi; "İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nelerdir?
    Eflatun tek tek sıralamış:
    "Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler.
    Ne var ki çocukluklarını özlerler.
    Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler.
    Ama sağlıklarını geri almak için para öderler.
    Yarından endişe ederken bu günü unuturlar.
    Dolayısıyla ne bu günü ne de yarını yaşarlar.
    Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarlar.
    Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler."

Sıra gelmiş ikinci soruya;
    "Peki sen ne öneriyorsun?"
    Bilge yine sıralamış:
    "Kimseye kendinizi sevdirmeye kalkmayın.
    Yapılması gereken tek şey sadece kendinizi sevilmeye bırakmaktır.

ÖNEMLİ OLAN; HAYATTA EN ÇOK ŞEYE SAHİP
    OLMAK DEĞİL, EN AZ ŞEYE İHTİYAÇ DUYMAKTIR."
    Konu entegre tarafından (25-02-2009 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.
    kim o deme bosuna..
    benim, ben.
    bastan basa sen..

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Tecrübe Puanı
    6209
    Bazı insanlar ellerine geçen tüm fırsatlarda zorluğu, bazı insanlarsa her zorlukta fırsatları görürler.

Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.

Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz.
    KONFÜÇYÜS

İÇTEN DIŞA
    Yapmak istediğiniz dönüşümü gerçekleştirebilmenin tek yolu vardır
    Mutluluğunuz sizin dışınızdaki bir şeye bağımlı olduğunda, kendinizi birinin, bir şeyin veya şartların bir kölesi durumuna getirirsiniz.
    Bir köle özgür değildir.
    Ve özgür olmadığınızda mutluluk mümkün değildir.
    İşte bu nedenle mutluluğumuz iniş-çıkışlar gösterir.
    Gerçek mutluluk ne iner, ne de çıkar.
    Gerçek mutluluk, mutluluğunuzun içten dışa doğru olmasındadır.
    Bu bağımsızlık, çaba ve feragat gerektirir.

M. Kemal Atatürk
    Konu entegre tarafından (25-02-2009 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.
    kim o deme bosuna..
    benim, ben.
    bastan basa sen..

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks