+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Konu: Everest 4+1'e Ek hoparlör bağlanırmı

TEĞMEN
    dracula foruma katkida bulunan uye dracula foruma katkida bulunan uye dracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    46
    Tecrübe Puanı
    382

Everest 4+1'e Ek hoparlör bağlanırmı

Everest 4+1 Ek hoparlör bağlanırmı
    aiwa müzik setim bozuldu iki kolonu boşta 4+1 iki hoparlörünü söktüm bunları taktım çalıştı.
    şimdi elimdeki iki hoparlörü bu sisteme dahil etmem için ne yapmam lazım yaparsam cihaza zarar verirmiyim.
    cihazın ardında 4 hoparlör yuvası var.
    bir pc birde dvd cihazına ses çıkışı var.

birde artı sormak istediğim genelde bir hoparlörden daha iyi ses gelirken diğerinden daha az ses geliyor nedendir acaba?
    Her İnsan Ölür,Ama Her İnsan Gerçekten Yaşamaz

YARBAY
    halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    204
    Tecrübe Puanı
    1456
    diğer hoparlörlerden paralel alabilirsin fakat bu max. yüklenmelerde zara verebilir bence eski sistem kullan. aiwa nın neresinde problem var ?? bunuda hani varsa aux girişi bu şekilde bir başka bağlantı yapabilirsinde ondan sormuştum.... eğer sorun aiwa nın ses çıkışı ve aux girişinin çalıştırmayacak bişeyse pc ses çıkışından paralel alıp aiwa nın aux girşine girip aiwa hoparlörlerinin aiwana bağlayıp kullanabilirsin

Umut kalbin aynasıdır...

Bildiğimiz ve kullandığımız konulara cevap yazalım. Çünkü referanslarınıza ihtiyaçımız var
    Türkiye Karayolları Haritası

KORGENERAL
    sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    86
    Thanked 5.532 Times in 1.000 Posts
    Tecrübe Puanı
    4866
    ses düzenine ek taktığın kabin ohm'u yüksek ise ses çıkış katına yüklenmelere yolaçar. yüksek sesle dinlemen halinde elemanları yakman mümkün..terazi dengesiz düzgün durur mu.?
    bu forumda nick ve mesaj silinmesi diye bir uygulama yoktur

TEĞMEN
    dracula foruma katkida bulunan uye dracula foruma katkida bulunan uye dracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    46
    Tecrübe Puanı
    382
    paralel takma nasıl oluyor bilmiyorum kablo kesip diğerinemi ekleyeceğim ?
    kablo kesmek istemiyorum bu nedenle switch gibi bişey varmıdır acaba bunun için ?

aiwalarda 6 ohm yazıyor ama everesti bilmiyorum.

aiwa müzik seti yandı sadece kolonlarını kullanmak istiyorum.

terazi meselesinde haklısınız ama yüksek seside açtım valla son ayar bişey olmadı
    Her İnsan Ölür,Ama Her İnsan Gerçekten Yaşamaz

KORGENERAL
    sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    86
    Thanked 5.532 Times in 1.000 Posts
    Tecrübe Puanı
    4866
    paralel bağlama ( + , - ) uçların bağlantısı ;

2 kabinde uçlar = + , - , + , - ard arda bağlama seri
    2 kabinde uçlar = ( + , + ) , ( - , - ) paralel :P

başta güç hesabını yapmazsan kabin kaldırdığını sanırsın.fakat ileri zamanlarda seste bozulmalar ile başlar sonra da çıkışlar ısındığından güm....!!!!!
    bu forumda nick ve mesaj silinmesi diye bir uygulama yoktur

YARBAY
    halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 geleceğin sohret adayi uye halilkara35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    204
    Tecrübe Puanı
    1456
    bana kalırsa hiç riske atma o zaman 4 + 1 dende olursun allah korusun...
    bak forumda ikinci el bölümü var

Umut kalbin aynasıdır...

Bildiğimiz ve kullandığımız konulara cevap yazalım. Çünkü referanslarınıza ihtiyaçımız var
    Türkiye Karayolları Haritası

ONBASI
    ophion is on a distinguished road ophion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    34
    sagol

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks