+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu

Konu: Skystar2 Arızası ve Çözümü (ALINTI)

ONBASI
    strider_talha is on a distinguished road strider_talha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    45

Skystar2 Arızası ve Çözümü (ALINTI)

Kartınız 15-20 kanal mı gösteriyor?
    Diseqc Switch değişimi mi yapmıyor?
    H yönündeki yayınları mı alamıyorsunuz?
    Türksatta cnbc-e,Hotbirdde multivision grubunu izleyemiyor musunuz?
    Bazı kanalları izliyorum bazılarını izleyemiyorum mu diyorsunuz?
    x kanalı bazen açılıyo bazen açılmıyo diyenlerden misiniz?
    Kafayı yemek üzere misiniz?

Durun,Yok öyle kayış atmak
    Beraber kartınızın arızasını gidereceğiz...
    Nasıl mı? İşte yazıyorum...
    Yukarıdaki sorunlardan en az birinden şikayetçi iseniz (Anten-lnb ayarsızlığından kaynaklanan bir sorun değilse !) Kartınız kesinlikle arızalı...
    Ve işte çözümü...

Çözüme giden 3 yol var...

1. Kart garantide ise servise göndermek.(bu arızayı genelde servis dışı tutup 25$ gibi bi ücret isterler.Ama denemeye değer bir yoldur.Tabi garanti varsa!)
    2. Aşağıda göstereceklerim ve vereceğim bilgileri ya siz ya da işin ehli bir elektronikçiye yaptıracaksınız...Tabi bu uygulamanın bir riskide var.Yanlış bir durumda Power supply,Anakart ve ss2 zarar görebilir.Bu riski Göze alıyorsanız hemen başlayın...

Şimdi geçelim arızanın nasıl giderileceğine...

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz kırmızı çerçeve içerisindeki malzeme bozuk...
    Malzemenin adı bobin...(Kartın ısınmasıyla birlikte bobinde empedans değişikliği meydana gelir.Bu sebeptende bazen bazı kanalları gösterir bazı kanalları göstermez.Bu saçmalamaya bu empedans değişikliği sebep olur...)

Bobini bir şekilde yerinden çıkarın.
    Dış kısmındaki kömürü kırın.Aman dikkat makarayı,yani bobini saracağımız karkası kırmayın...
    Makaradaki teli sarım yönüne dikkat ederek sökün. Usta birisi sökerken kaç kat olduğunu ve sarım sayısını sayar.Biliyorum siz saymadınız.Ben size Söyleyeyim. 115 spir,8 kat. Telin toplam uzunluğu ise 233,5 cm..
    Yerine aynı çapta ve aynı uzunlukta ve aynı özellikteki bir teli itina ile sarıyoruz.(Burası zor ve sıkıcı bir iştir )
    Eveet Şimdi bobini sardık değil mi?
    Yaklaşık olarak aşağıdaki resim gibi bişiy ortaya çıkmalı...(Sağdakine benzemeli...Soldaki orjinal ve arızalı olanıdır)

Çıktı mı?
    Güzel...
    Şimdi onu yerine bir şekilde takalım...
    Kartıda aynı çıkardığımız slota takalım...
    Bilgisayarımızı çalıştıralım..
    Kullandığımız dvbplayer'ı açalım.Bize sorun yaşatan o kanalları açalım...
    aaAAA oda ne çalışıyor! Eywah! Artık sizde bir usta oldunuz...Yaşasın. Birisinin Çocukluğunu yaşamama pahasına öğrendiği mesleği siz 10 dakikada öğrendiniz.Bravo...
    Yok eğer kart çalışmıyorsa olanları söylemek bile istemiyorum

Burada ısrarla üzerinde durmak istediğim konu şu,
    Lütfen bilgi ve becerisi olmayan arkadaşlar bu işi yapmaya kalkışmasınlar.Zira kaş yapayım derken göz çıkarma durumu varki bu istenmeyen bir durumdur..

ARKADASLAR BU KONU HAKKINDA BANA LÜTFEN SORU SORMAYIN ÇÜNKÜ BENDE DE AYNI PROBLEM VARDI. BAŞKA BİR SİTEDEN BULDUM VE SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. UMARIM YARDIMCI OLURUM

2. The Following 2 Users Say Thank You to strider_talha For This Useful Post:

alimuyan (11-04-2007), armadillo (15-10-2007)

ONBASI
    engin1975 is on a distinguished road engin1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    28
    Tecrübe Puanı
    52
    İnşallah bu arıza kimsenin kartında oluşmaz
    Teşekkürler...

YÜZBAŞI
    decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus taninmis sohret sahibi uye decameronus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    383
    Tecrübe Puanı
    710
    ben bobin sarmaktansa yeni kart alayım derim,bobin telini nereden bulacam ayrıca telin kalınlıgı da önemli

ONBASI
    strider_talha is on a distinguished road strider_talha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    45
    evet haklısnız ama ufak bir şey yüzünden yeni kart alacağınıza daha doğrusu alacağıma ben deneyeceğim. Ve deneyen kişileride gördüm adamlar yapmışlar 5-6 kişi var böyle yapan. bende de aynı sorun olduğunu düşünüyorum bazı kanallar bir gün tarama yapıyorum çekiyor diğer gün çekmiyor. zaten toplam 5 kanal falan çekiyor galiba bende de aynısı var. ilk önce kendim deneyeceğim telin kalınlığı 0.3 mm. olmazsa yenisini alırım inşallah bilgisayarın bir parçaında arıza meydana gelmez. gelirse tv kartıma gelsin zaten sıksan 5 kanal çıkıyor

n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    130
    Tecrübe Puanı
    958
    [Only registered and activated users can see links. ]

buradanda bakabilirsiniz , daha detaylı ama ingilizce maalesef...

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    45
    arkadaşlar işte kendi eliyle yapan birisinin kartı

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    45
    Ve işte dünyanın son harikası, gözlerinize inanamayacaksınız. Hem çok enteresan hem de çok komik bir görüntü ama işe yaramış 2 kanal hariç hotbird ve turksattaki bütün kanalları çeken kartın görüntüsünü yayınlıyorum

ÇAVUŞ
    alimuyan is on a distinguished road alimuyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    26
    Tecrübe Puanı
    75
    Bende de aynı sorun var sanırım. belki deneyebilirim (başkasına denetebilirim), ama kanal aramayla bulamasam bile şu an güncel kanalların bir kısmını show-atv-star-D-cnbc- ve birkaç müzik kanalını izleyebiliyorum. Bağdata pirince giderken eldeki bulgurdan da olmak istemiyorum şimdi. işinin ehli biri zorlanmaz yaparken değil mi????

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    45
    Evet arkdaşlar günlerdiğim uğraştığım kartın bobinini kırdım sonra elektrikçilere sordum bu olmaz falan dediler daha sonra da çareyi en son verdiğim fotoğrafta buldum ve denemeye kara verdim.

Sonuç : 3-5 kanal seyretmektense bozarım daha iyi dedim ve teli oradaki gibi dolayıp bağladım çok komik bir görüntü oldu ama bütün kanalları çekiyor sinyal seviyesi en fazla 72 ama olsun diğer kanallarıda 10 sn falan bekleyince normal bir görüntü gibi tv den izlermiş gibi izliyorum.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    45
    Ayrıca şunu da söyleyeyim bobinin tel uzunluğunu aynı yaptım. Fakat sarım sayısını tutturamadım belkide o yüzden sinyal seviyesi düşük ama olsun bütün kanallar yinede cam gibi.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks