+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 15 Toplam 15 Sayfadan
BirinciBirinci ... 5 13 14 15
141 den 146´e kadar. Toplam 146 Sayfa bulundu

Konu: PC deki Divx,Xvid ,Dat,Mpeg,m2p,wmv,...formatlarını Dreambox 500s de izleyin

ER tarabya82 is on a distinguished road tarabya82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı alimansur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Tam olarak bu noktada tıkanıyorum. Ne yaptıysam hep bu uyarıyı aldım.. vlc player ile ilgili bir sorunum var gibi görünüyor. (VLC player de kısayol ayarlarını yaptım).

Bir çok şey denememe rağmen yine de aklıma takılan bir kaç şey var.

1- Mount ayarlarını yaptıktan sonra Dreambox ta dosya kipinde Harddisk in içine girdiğimde pc nin içindeki film "klasörünü" görüyorum fakat içindeki *.avi uzantılı "dosyalarını" görmüyor. Bu da pc ile DB arasında mount yoluyla bağlantının gerçekleştiğini fakat vlc pluing eksikliğinden avi uzantılı dosyaları görmediğini gösteriyor. (mp3 leri oynattım)

2- movieplayer_example1.xml ve movieplayer_example2.xml dosyalarının içindeki ayarları değiştirirken öncelikle pc de profil oluşturdum ve "admin""admin" yazan kısıma bu profilin adını ve şifresini yazdım.(Kullanıcı adı=sky , Pass =sky) Yukardaki 2 dosyanın içinde "port" kısımları var. Resimde görüldüğü gibi ikisine de 8080 yazdım. Paylaştığım klasör "D" nin içinde "Filmler" isimli klasördü. example1 e "/Filmler" yazdım example2 ye "D:/Filmler" yazdım. PC nin ip adresini "cmd" den elde ettim ve bu example dosyalarına yazdım. Buraya kadar yanlış yaptığım bişey varmı bilmiyorum. (CHMOD dan değeri 755 te yaptım)

Example-1 dosyası =

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1" ?>
    <?xml-stylesheet type="text/xsl" href="/XSLMPSettings.xsl"?>
    <vlc>
    <server ip="192.168.1.4" webif-port="8080" stream-port="8080" user="sky" pass="sky" />
    <config startdir="/Filmler" cddrive="F:" />

Example-2 dosyası =

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1" ?>
    <?xml-stylesheet type="text/xsl" href="/XSLMPSettings.xsl"?>
    <vlc>
    <server ip="192.168.1.4" webif-port="8080" stream-port="8080" user="sky" pass="sky" />
    <config startdir="D:/Filmler" cddrive="F:" />

Kısacası.. Bu dosyalarda yapılması gerekenleri yaptığımı düşünüyorum..

3- VLC player ı açtıktan sonra herhangi bir işlem yapıyormuyum pc de ? Bu konuda detay verilmemiş. Bende sadece çalıştırdım ve bıraktım. Ve çalışır konumda iken bu işleri gerçekleştirdim.

Yardımcı olursanız sevinirim..

ER tarabya82 is on a distinguished road tarabya82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Bu arada İşletim sistemi olarak Windows7 Ultimate kullanıyorum. Paylaşım ayarlarından herkese tam yetki verdim.

Söylemeyi unuttum. VLC player ayarlarının doğrulunun kontrolünü [Only registered and activated users can see links. ] adresinden teyid ettim.
    Konu tarabya82 tarafından (07-11-2010 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181
    vlc-0.8.6a-win32 Programını bilgisayarınıza kurun.Ardından masa üstündeki VLC media player kısa yolu sağ tuşla Özellikleri tıklayın Hedef satırını resimde gösterildiği gibi yapın. vlc-0.8.6a-win32 nin http üzerinden kontrolünü sağlamak için Hedef kısmına "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" den sonra bir boşluk bırakarak, --extraintf=http ilave edin.

buradaki anlatım vlc 1.20 plugin için sen 1.8i kaldır 1.20 yi kur ondan sonra tekrar dene
    aşağıdaki linkten 1.20 yi indirip kurabilirsin
    http://www.skystar.org/arsiv/index.p...=&searchMode=f
    Konu tonytr tarafından (07-11-2010 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: Automerged Doublepost - Cift Mesaj Birlestirme
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Yukarda anlattıklarımın hepsini vlc 1.20 plugin de denedim. Masaüstündeki VLC kısayolunun hedef kısmına o bahsettiğiniz eklentiyide yapmıştım zaten. Ama yine DB ile VLC bağlantısı gerçekleşmedi.

VLC 1,80 i ilk denemelerimde kullanmıştım sonra sildim. Şu an VLC 1,20 mevcut.

Sorun hala aynı. yukarda belirttiğim resmi görüyorum malesef

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181
    aşağıdaki komutu kendi ayarlarınıza göre editleyip telnet üzerinde yapıp deneyin birde:
    mount -t cifs -o user=guest,rsize=4096,wsize=4096 //192.168.1.20/dreambox /var/mnt/hdd
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

ONBASI
    wu-tang is on a distinguished road wu-tang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    33
    Tecrübe Puanı
    30
    guzelmıs

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 15 Toplam 15 Sayfadan
BirinciBirinci ... 5 13 14 15

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks