Konu Kapatılmıştır
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu

Konu: Dreambox servera bağlanmak için gerekli pluginler

ER desertman is on a distinguished road desertman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    ben drambox500 ve newcamd6.08 kullanıyorum nasıl baglanabılırım ornek bı confıg dosyası gonderebılırsenız ii olur

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181
    Alıntı desertman´isimli üyeden Alıntı
    ben drambox500 ve newcamd6.08 kullanıyorum nasıl baglanabılırım ornek bı confıg dosyası gonderebılırsenız ii olur
    şuraya bir göz at.
    http://www.dvbsat.org/forum/showthread.php?t=7605

saygılar.

Emekli Admin entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Thanked 5.110 Times in 932 Posts
    Tecrübe Puanı
    6209
    Sabit başlık altında olsa daha iyi
    Alıntı tonytr´isimli üyeden Alıntı
    cardserv.cfg dosyanı açıp
    DESKEY = 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
    SERVER_NAME = cardserv
    DEBUG_PORT = 14000
    ENTITLEMENT_PORT = 14001
    ADMIN_PORT = 14002
    ADMIN_PASSWORD = secret 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    USER = local local lan 127.0.0.1 12000
    USER = tonytr tonytr au
    USER = user1 pass1
    USER = user2 pass2
    DEBUG_INIT = no
    DEBUG_NET = no
    DEBUG_ECM = no
    DEBUG_EMM = no
    #SERIAL_PORT = 0
    #TCP_PORT = 10000
    SERIAL_PORT = 1
    TCP_PORT = 10001

# üst slot
    #
    SERIAL_PORT = 0
    TCP_PORT = 10001
    EMM-G = yes
    EMM-S = yes
    EMM-U = yes
    SPECIAL_FEATURES = yes
    #
    # alt slot
    #
    SERIAL_PORT = 1
    TCP_PORT = 10000
    EMM-G = yes
    EMM-S = yes
    EMM-U = yes
    SPECIAL_FEATURES = yes
    #
    # programmer için rs232den
    #
    SERIAL_PORT = 2
    TCP_PORT = 10002
    EMM-G = yes
    EMM-S = yes
    EMM-U = yes
    SPECIAL_FEATURES = no

şeklinde ayarla. userleri örnek gösterdim istediğin kadar çoğaltabilirsin. server portu 10001 olan TCP_PORT tur.

yukardaki server için

client için de newcamd.conf unu ayarlıyacaksın yukarıdaki usere örnek olarak newcamd.conf ta CWS satırı eklemen yeterli :

CWS = 127.0.0.1 10001 local local 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan cardserv
    CWS = 127.0.0.1 10001 tonytr tonytr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan cardserv
    CWS = 127.0.0.1 10001 user1 pass1 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan cardserv
    CWS = 127.0.0.1 10001 user2 pass2 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan cardserv

üstteki şekilde yazarsan server ve clientleri ayarlamış olursun.
    takıldığın yer olursa chate de gelip online yardım alabilirsin.

saygılar.
    kim o deme bosuna..
    benim, ben.
    oyle bir ben ki gelen kapina,
    bastan basa sen..

4. The Following User Says Thank You to entegre For This Useful Post:

ceyhunceyhun (24-09-2008)

izmir232 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye izmir232 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    239
    Tecrübe Puanı
    224
    tony usta bende dreambox 500 aldim yarin geliyor bakalim neler olacak..
    keltos kardes senle paslasabiliriz. serverler konusunda bana yaz yada pm at

ER stonesat is on a distinguished road stonesat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    tonny hocam benim elimdede bi tane yabancı platform bi kart var bunu arada bir paylaşıma açmak istiyorum. Dreambox 500s kullanıyorum. fakat bu işi bir türlü beceremedim. kimileri dyndns.com adresinden host name alacaksın diyo. kimisi modemde ayar yapacaksın bu hostu dreamboxa yönlendirceksin diyo kimisi port açacaksın diyo kimisi newcamd config dosyasına client açacaksın diyo fakat bir türlü aradığım şeyi yapamadım yaptıramadım. Bu işte herhalde hiç kimse bilgi vermek istemiyor. Sağdan soldan aldığım bilgilerde hep eksik birşeyler var bu konuda yardımcı olursan çok sevinirim. Msn adresim [Only registered and activated users can see links. ]

7. The Following User Says Thank You to stonesat For This Useful Post:

kaymakamhakan (11-06-2007)

ER zako32 is on a distinguished road zako32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlar

sharing için d lay nerden bulurum yada bulan program varmı ?
    humax 5400 kullanıyorum paylaşım için

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    www.**************** den bulabilirsin
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

ÜSTÇAVUŞ
    kaymakamhakan biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye kaymakamhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    16
    Tecrübe Puanı
    138
    Alıntı stonesat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    tonny hocam benim elimdede bi tane yabancı platform bi kart var bunu arada bir paylaşıma açmak istiyorum. Dreambox 500s kullanıyorum. fakat bu işi bir türlü beceremedim. kimileri dyndns.com adresinden host name alacaksın diyo. kimisi modemde ayar yapacaksın bu hostu dreamboxa yönlendirceksin diyo kimisi port açacaksın diyo kimisi newcamd config dosyasına client açacaksın diyo fakat bir türlü aradığım şeyi yapamadım yaptıramadım. Bu işte herhalde hiç kimse bilgi vermek istemiyor. Sağdan soldan aldığım bilgilerde hep eksik birşeyler var bu konuda yardımcı olursan çok sevinirim. Msn adresim [Only registered and activated users can see links. ]
    sayın tonyy hocam aynı dertlerı bende yasıyorum bılgısayarımda kurulu ss2 kartım var ayrıca prog dvb kullanıyorum ayrıyetten programer kart yukleyıcım var ve yasal kart satın aldım henuz bılgısayarda seyretmesını beceremedım Baff 3800 2 cı receverda seyredıyorum yanlız bılgısayardan bazı arkadaslarıma da seyrettırmek (paylasım yapmak) ıstıyorum bendekı programer sadece yukleyıcı(ucuz olanı) bununla yapabılırmıyım hangı asamaları (hangı programları kurup neler)yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurlerımı sunarım saygılar

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    newcs ile bir server kurup paylaşım yapabilirsiniz forumda newcs diye aratırsanız birçok kaynak dömkümana ulaşabilirsiniz.
    abone kartınızın yerel platforma ait olmadığı düşüncesi ile yazdım inşallah öyledir yoksa bu forumdan atılmanıza sebep olabilir.
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

ÜSTÇAVUŞ
    kaymakamhakan biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye kaymakamhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    16
    Tecrübe Puanı
    138

server hakkında

Alıntı tonytr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    newcs ile bir server kurup paylaşım yapabilirsiniz forumda newcs diye aratırsanız birçok kaynak dömkümana ulaşabilirsiniz.
    abone kartınızın yerel platforma ait olmadığı düşüncesi ile yazdım inşallah öyledir yoksa bu forumdan atılmanıza sebep olabilir.
    yok hocam yerlı degıl wıev onun ıcın yazdım bu ısı cozebılmek ıcın daha cok dolasmalıyım formda herhalde ılgınıze tesekkurler ben sadece sımdılık receverdan ızleyebılıyorum

Konu Kapatılmıştır
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks