+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu

Konu: DCW Web Sharingleri Dreamboxta izlemek isteyenlere

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181

DCW Web Sharingleri Dreamboxta izlemek isteyenlere

SBCL + vPlug ile dcw sharing kanallarını izlemek:
    gerekli yazılımlar:
    1- SBCL v1.0i2- vplug herhangi bir sürümü 0.9.6 dan itibaren hepsinde geçerli
    1.7.2 öneririm
    3- güncel v_dcw_sharing.ini dosyası www.hacksat.org tan her daim güncel
    edinebilirsiniz.
    Yapılacak işlemler:1- SBCL yi pc nizi kurduktan sonra SBCL klasörü içinde SBCL
    v1.0i.exe yanında bulunan SBCL.ini dosyasını notepad ile açalım
    ve içinde bulunan
    TCPNcdPrvs= satırını izlemek istediğimiz kanala göre editlemek.
    örneğin sexview tv kanalı 020910 provider ile çalışmakta (bizim share ettiğimiz) sview tv için bu satırı;
    TCPNcdPrvs=00050000000000062CE932010209100000000000000000007C0000000000000000000000
    şeklinde kaydediyoruz burada tek değişen kısım bu sarı renkli provider kısmıdır. (viaccess yayınlar için) örneğin dorcel için bu satırı alttaki gibi editlememiz yeterlidir;
    TCPNcdPrvs=00050000000000062CE932010244000000000000000000007C0000000000000000000000
    tabi ini dosyası içinde bu tek satır olacak hepsini birden yazmayın.
    2- v_dcw_sharing.ini dosyasını editlemek normalde dvbs kartlarda kanal adına göre verilmektedir
    bu dosya ama sbcl ile receiver üzerinden izleyebilmek için buradaki kanal adını SBCL olarak değiştirmemiz gerekmektedir.
    örneğin ;
    [SEX VIEW TV]
    site_url=http://www.cwshare.org/www.dvbsat.org_xppc.php
    regular_exp_pattern_to_find_key=(?s)<br>(.+?)</body>
    key_part1_exp=
    key_part2_exp=
    satırını

[SBCL]
    site_url=http://www.cwshare.org/www.dvbsat.org_xppc.php
    regular_exp_pattern_to_find_key=(?s)<br>(.+?)</body>
    key_part1_exp=
    key_part2_exp=

olarak değiştirip kaydememiz gerekmektedir.
    bu işlemler bittikten sonra sbcl programımızı çalıştırıp server ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir
    ayarlardan sonra serverinizi start edelim

daha sonra vpluga tıklayıp aktif edelim

vplug show monitöre tıklayıp dcw keyleri alıp almadığımızı kontrol edelim

keylerimizde geliyorbundan sonra örnek olarak mgcamd veriyorum. mgcamd için newcamd.conf yada
    newcamd.list dosyanıza sbcl server için cws satırınızı eklemiş olmanız gerekmekte
    yukarıdaki örneğe göre cws satırı:
    CWS = 192.168.1.3 6001 test test 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan sbcl
    yukarıdaki bilgilerde PC local IP i 192.168.1.3 dreambox local IP i 192.168.1.5 verilmiştir
    siz bunu kendi local IP lerinize göre editlemelisiniz

daha sonra mgcamdi restartlayıp 5-6 sn beklediğinizde kanalı izlemeye başlayabilirsiniz.
    Saygılar

english: http://www.dcwshare.com/sbcl.html
    Konu tonytr tarafından (13-07-2007 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

2. The Following 14 Users Say Thank You to tonytr For This Useful Post:

+ Show/Hide list of the thanked

arcade (14-12-2009), asus (16-07-2007), carlos21 (12-07-2007), eniss (12-07-2007), entegre (12-07-2007), islamtaha (22-02-2012), izmir232 (13-07-2007), JAMAL (13-07-2007), mk1962 (12-07-2007), nacis (14-07-2007), Newworld (26-11-2007), TOYOTA1956 (28-11-2007), UYDUCU (12-07-2007), yalnızkurt83 (21-09-2007)

ONBASI
    thasmudyan is on a distinguished road thasmudyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    36
    Tecrübe Puanı
    54
    Alıntı tonytr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok soran olduğu için kısa bir özet açıklama yaptım henüz foruma yazamadım ama aşağıdaki linkten bakabilirsiniz
    [Only registered and activated users can see links. ]

saygılar.
    SBCL ile diger pluginler de kullanılabilir mi?Örnegin Wincsc?Daha dogrusu ben denedim ama calısmadı.Dreambox için buna gerek de yok merak ettim dogrusu niçin çalışmadıgını...

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    Alıntı thasudyan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    SBCL ile diger pluginler de kullanılabilir mi?Örnegin Wincsc?Daha dogrusu ben denedim ama calısmadı.Dreambox için buna gerek de yok merak ettim dogrusu niçin çalışmadıgını...
    arkadaşım dreamboxta diğer pluginleri kullanmanın sana herhangi bir katkısı olmaz wincsc nin yaptığı işlemin alasını mgcamd v.s. yapar zaten
    burdaki amaç dcw webshare ettiğimiz kanalların dreamboxta izlenmesi olayıdır bu da direk dreamboxtaki camdler ile şuan için olanaksız bu sebeple sbcl ve vplug vasıtası ile mgcamd ten pc deki sbcl ye bağlanarak izleme imkanı sağlamak
    linkteki detayları inceleyip ona göre uygulayın, açılmaması için herhangi bir problem yok
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181

ONBASI
    thasmudyan is on a distinguished road thasmudyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    36
    Tecrübe Puanı
    54
    Alıntı tonytr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım dreamboxta diğer pluginleri kullanmanın sana herhangi bir katkısı olmaz wincsc nin yaptığı işlemin alasını mgcamd v.s. yapar zaten
    burdaki amaç dcw webshare ettiğimiz kanalların dreamboxta izlenmesi olayıdır bu da direk dreamboxtaki camdler ile şuan için olanaksız bu sebeple sbcl ve vplug vasıtası ile mgcamd ten pc deki sbcl ye bağlanarak izleme imkanı sağlamak
    linkteki detayları inceleyip ona göre uygulayın, açılmaması için herhangi bir problem yok
    sayın tonytr
    Ben yukardaki sorumu eğitim amacıyla sordum.yoksa tabii ki dreamboxda newcamd, mgcamd varken wincsc yi kim ne yapsın?Ama aynı mantıkla wincsc nin calısabilecegini düşünüştüm sadece.Daha önce vplug+sbcl ile tps izliyordum.Winscs+sbcl kullanınca hangi servera baglanmaya calısırsam calısayım, wincsc' de tpsye ait ECM CAID ve PROV-ID ler gözüküyordu.
    TCPNcdPrvs=00050000000000062CE932010244000000000000000000007C0000000000000000000000
    Ben yukarıdaki satırıma bakınca TPS ye ait provider bilgisini gördüm.Eger bunu baglanmaya calıstıgım server ın PROVIDER ı ile degistirirsem baglanacagımı düşündüm ki basarılı oldum.Fakat ilk yazdıgım mesajı sizin bu provider degisikligi yaptıgınızı görmeden yaptım.Sadece skystar2 için yaptıgımız gibi v_dcw_sharing.ini dosyasını vplug klasörüne atmakla iş biter sanmıstım yukarida da o anlatıılıyor sandıgım için okumamıstım.Sbcl ile dream arasında nasıl baglantı kurulur onları görünce provider degistirmeyi pas geçmişim
    v_dcw_sharing.ini dosyasına port kullnıcı adı şifre deskey degistiriliyor mu diye bakmıstım halbuki ama o aradaki hex in provider oldugunu gormek mukun olmadı tabii ki ya da daha dikkatli olmalıydım

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    demekki ufak ayrıntıları atlamamak gerekiyormuş

ÜSTÇAVUŞ
    eldron biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye eldron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    120
    Tecrübe Puanı
    147
    "sbcl.ini" şu şekilde ;

TCPNcdPrvs=00060400000000062CE93201000000000000000 00000000000000000000000000000

Amaç: filmnet1.

info dan aldığım bilgi aşağıdaki gibi.., ve görüntü yok.!

ilginçtir ki, progdvb de, bu hata mesajının aynısını almama rağmen yayını izliyebiliyorken,??, SBCL ile kurduğum server da dreambox da görüntü alamadım.

saat ayarı, frekans gibi hata yapmış olabilir miyim sizce?

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    sbcl.ini şu şekilde olmalı (arada boşluk bırakmışsınız o olmıyacak)
    Kod:
    TCPNcdPrvs=00060400000000062CE9320100000000000000000000000000000000000000000000
    üstteki satırı değiştirin kaydedin sbcl yi çalıştırın
    vplug aktif edin
    ve vplug active yanında bulunan autoecm autopmt autocat tıksız olsun
    ondan sonra dreamden bağlanın sbcl ye
    ve vplugtan vplug active altındaki
    ecm (hex) yazılı satıra mouse ile çift tıklayın ve bekleyin

ÜSTÇAVUŞ
    eldron biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye eldron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    120
    Tecrübe Puanı
    147
    Hala uğraşıyorum.

tüm bu akışı takip edebileceğim plugins v.s var mı?

"card info center" diye bir plugins yükledim dreambox a ama bu amaçlı kullanılmıyor herhalde.. Dreambox dan bağlantıyı takip edebileceğim ne gibi pluginler mevcuttur?

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    dcw sharingi biz çıkarttık ve sadece biz yapıyoruz zaten bunun ile ilgili herhangi bir script mevcut değil dreambox için
    ama günlük verdiğimiz vplug dosyaları içerisinde dcwshare status programı mevcut onu kullanarak key değişimlerinin takibini yaparak aktif olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz forumda yeni keylerde vplug ile ilgili dosyalar

saygılar.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks