+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: bilgisayara hoparlör ilave etmek istiyorum

ONBASI
    REKA is on a distinguished road REKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    61
    Tecrübe Puanı
    41

bilgisayara hoparlör ilave etmek istiyorum

arkadaşlar bende 5+1 ses sistemi var,birde her biri 3 adet'ten oluşan haperlör ( 2 adet ) kabinim var.5+1 sistemde sorun yok normal çalışıyor fakat diğer 2 kabini bilgisayara nasıl bağlaya bilirim.

a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    965
    Thanked 5.071 Times in 369 Posts
    Tecrübe Puanı
    2505
    7+1 sistemin varsa hepsini takabilirsin yada 5+1 sistemin kolonlarıyla birleştirebilirsin bu şekilde denemeler yapmalısın kolay gelsin
    şifreli kanalların çözümü hakkında buraya tıklayın

Plugin <<<-------

progdvb kurulum resimli anlatım için buraya tıklayın

Progdvb <<<-------

PROGDVB ELECARD CODEC ŞİFRESİ <<<-------

Teşekkür buttonlarına basmak veya hidekill yazan yazılara tıklamaylada şifreleri veya linkleri görebilirsiniz.

ONBASI
    keko331 is on a distinguished road keko331 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    113
    Tecrübe Puanı
    61
    arkadasım ilk önce bir elektronikciye gidiyorsun sana tos sa 5+1 inin inputları ve 5+1 in 4 ohm sa (güc kablosunun üstünde yazar) sana seri bağlaman için bi terminal bir de tossa tos giriş birlestiren bir kablo parcası werecek ama önce sn bana ses sisteminin bilgilerini yolla örn ekliyeceğin hoparlörlerin ucundaki jack ler gibi bana buraya yaz bn pm sevmem de sonra eğer dediim gibiyse dicen ki elektronikci abiye bunları bana seri bağla o anlar zaten bi de derdini anlat ufaktan olmassa pm at ya da elektronikci abimize git sor sn bilgileri wer bn sana detaylı anlatırım daha

ONBASI
    REKA is on a distinguished road REKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    61
    Tecrübe Puanı
    41

teşekürler.

Alıntı keko331´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım ilk önce bir elektronikciye gidiyorsun sana tos sa 5+1 inin inputları ve 5+1 in 4 ohm sa (güc kablosunun üstünde yazar) sana seri bağlaman için bi terminal bir de tossa tos giriş birlestiren bir kablo parcası werecek ama önce sn bana ses sisteminin bilgilerini yolla örn ekliyeceğin hoparlörlerin ucundaki jack ler gibi bana buraya yaz bn pm sevmem de sonra eğer dediim gibiyse dicen ki elektronikci abiye bunları bana seri bağla o anlar zaten bi de derdini anlat ufaktan olmassa pm at ya da elektronikci abimize git sor sn bilgileri wer bn sana detaylı anlatırım daha
    sayın arkadaşım verdiğin bilgi için sana teşekür ederim fakat ben diğer 2 kabini bilgisayara bağlamak istiyorum.araya (anfi) mi koymam gerekiyor veya anfi olurmu çünki amacım sesi artırabilmek.

BAŞÇAVUŞ
    hakaneli biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hakaneli biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye hakaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    221
    Tecrübe Puanı
    232
    merhaba arkadaş....
    olayın mantığı şudur: elindeki 5+1 ses sisteminin çıkış gücü (beş kanalın)diyelimki 100watt bunu 5'e böldügün zaman ortaya 20w sonucu çıkar ve buna center yani anfinin subbufferına sarfettiği güçte diyelimki 30w bu sistemin toplam ses gücü 130w eder böyle bir sisteme bahsettiğin kolonları bağlaman durumunda ise şunlar meydana gelir;
    1-sistemi sıhhatli olan 130w üstüne zorlayarak 140-150w gibi ses alabilirsin.
    2-bu zorlama ses kalitesini sesi arttırdıkça düşürür.
    3-sistemin ömrünü kısaltır.
    4-özellikle bass yoğunluklu müziklerde sistem tehlikeye düşer ve seste kulağa hoş gelmeyen patlamalar olur

buna göre peki ne yapılmalı.?
    istediğin güçte yeni bir anfi alınmalı ve aldıgın anfinin her çıkışı kaç watt ses çıkışı sağlıyorsa o ğüçte hoparlör bağlanmalı bunun dışında yapacagın herşey sadece uyduruk şeler olur hoparlör sayısını arttırmansa yüksek ses açısından sana istediğin verimi veremez. sana bir dost tavsiyesi yükses ses herşey değildir ve gurur duyulacak birşeyde değildir. önemli olan ya kaliteli bir sese sahip olmak yada ses yükseldikce kalitesini bozmayan bir sisteme sahip olmak...
    elindeki kolonların ses gücüne bak arkalarında etiket varsa orda yazar eger yoksa hoparlörlerden birini söküp üzerinden okuyabilirsin bütün hoparlörler kaç wattsa topla diyelimki 200w çıktı sonuç gidip 200w anfi al buna kolanları bağla anfilerde ses girişi genelde stereo olur ve tos jackla yani iki renkte olan iki ayrı kanaldır ses girişi bilgisayarların ses çıkışı isi stereo jack olur kulaklıkların kablo ucu gibi yani bilgisayara anfini bağlaman için sana lazım olan kablo bir ucu stereo jack olan diger ucunda ise iki tane tos jack olan kablodur (tos-stereo jack) bu arada o kolonlar bilgisayara direkt bağlanmaz çünkü küçük hoparlör bağlasan dahi ses alamazsın çünkü bilgisayarın ses çıkış güçü o kolonları beslemez ve ses çıkmaz
    Konu hakaneli tarafından (22-07-2007 Saat 05:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks