+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Konu: Bir bilgisayar kendi kendine neden kapanır? (YARDIM EDİİİNNN)

YÜZBAŞI
    ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    62
    Tecrübe Puanı
    746

Question Bir bilgisayar kendi kendine neden kapanır? (YARDIM EDİİİNNN)

Arkadaşlar öncelikle pc nin özelliklerini vereyim..
    p4 3.2 işlemci
    160 gb samsung hdd
    asus p4p800-s anakart
    kingston 512+512 ram
    ati-redeon 256 mb ekran kartı..

Durup dururken kendi kendine kapanıor reset atmıo kökten kapanıoo.Ramlerden mi acaba die düşünüyorum ramlarin mhz leri farklı yani ne zaman kapanacağı belli olmuyor bi bakıyosun 5 dakka bi bakıyosun 3 saat ama artık gına geldi.
    Virus die düşündüm taratttım virus yok format atayım dedim format atarken de kapandı bana birisi yardım etsin yoksa balkondan saalıcam bunu ya alalı 2 ay oldu daha adam gibi çalışmadı zıkım yaa.
    Saygılar...

jenba555 Herkesce takdir edilen guvenilir uye jenba555 Herkesce takdir edilen guvenilir uye jenba555 Herkesce takdir edilen guvenilir uye jenba555 Herkesce takdir edilen guvenilir uye jenba555 Herkesce takdir edilen guvenilir uye jenba555 Herkesce takdir edilen guvenilir uye jenba555 Herkesce takdir edilen guvenilir uye jenba555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    943
    ens@r sanırım ramlerden yapıyor frekanslar farklı ise olabilir frekansı düşük olanı ilk sıraya takarak dene bide

Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    119
    Tecrübe Puanı
    862
    Evet arkadaşa katılıyorum.
    sorun bilgisayarın beslemesinden de kaynaklanabilir.
    Bazıları elektriklerin en ufak dalgalanmasından etkileniyor.
    Bir diğer olasılık da pc toplanırken statik elektrik kapmış olması bu
    durumda pc durmadan salaklaşır.Bunu gidermek için anakart özerinden herşeyi söküp pil dahil 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar toplamak.
    Daha iki gün önce başıma geldi komşunun pc oda asus anakart statik kapmıştı
    Kolay gelsin...

ONBASI
    torik is on a distinguished road torik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    49
    Tecrübe Puanı
    30
    Başka bir güç kaynağıyla denersen sorun düzelir büyük ihtimalle. Bende de aynısını yapmıştı.

Emekli Admin entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre taninmis sohret sahibi uye entegre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    321
    Thanked 5.110 Times in 932 Posts
    Tecrübe Puanı
    6209
    Bence kapağını çıkarıp öyle çalıştır. Fanların doğru çalışıp çalışmadığını kontrol et.
    Genelde çok ısınan kasa kendini kapatır.
    2nci ihtimalde power supply arızalı olabilir.
    Başka bir sebebi olması ihtimali çok düşük.

YÜZBAŞI
    ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r geleceğin sohret adayi uye ens@r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    62
    Tecrübe Puanı
    746
    dediklerini denedim arkadaşlar powerı değiştirdim yine aynı
    pili çıkardım biraz bekledim geri taktım yine aynı
    ama her parçayı ayrı ayrı çıkarmadım
    ve bundan bi hafta evvel benim onboard olan ethernet arızalandı şuan çalışmıyor acaba bi ilgisi varmıdır.
    onboard olmasından alaka kurdum
    acaba yeni board alsam sorunum çözülürmüüü
    Saygılarr...

eozen81 herkesin tanidigi uye eozen81 herkesin tanidigi uye eozen81 herkesin tanidigi uye eozen81 herkesin tanidigi uye eozen81 herkesin tanidigi uye eozen81 herkesin tanidigi uye eozen81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    20
    Tecrübe Puanı
    552
    Dostum onboard olan ethernet kartını bios dan disable et bir de öyle dene bakalım

YÜZBAŞI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    62
    Tecrübe Puanı
    746
    biosa girebilsem ahhhh bi açılsa pc .....

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181
    kapanma sorunu varsa pc nde demekki açılıyor, o zaman bios a da girebilmen gerek.
    kendi kendine kapanma sorunu yüksek sıcaklık olabilir. hdd lerin, işlemcin v.s. donanımların aşırı ısınıyorsa bu ısınmayı önlemen gerekli ilk olarak.
    işlemci ve anakart ısısını "aida" programı ile hdd ısılarını da forumda verilen "HDDLife" programı vardı onla görüp fikir edinebilirsin.yapman gereken kasa da iyi bir havalandırma sağlamak ya da havalandırması iyi bir kasa ile değişmek.

saygılar.

YÜZBAŞI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    62
    Tecrübe Puanı
    746
    Arkadaşlar pc imde kapanma sorunu vardı artık o da hiç açılmıyo bu seferde artık yollıcaz bi yerlere denemediğim şey kalmadı powerda değiştirdim olmadı...

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks