+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Emo Nasıl Olunur

TEĞMEN
    RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy taninmis sohret sahibi uye RapArmy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    138
    Thanked 1.045 Times in 98 Posts
    Tecrübe Puanı
    646

Emo Nasıl Olunur

Tipik EMO özellikleri:
    1. Türkçe bilmezler, kendi aralarinda kullandiklari tuhaf bir dil vardir. sekil 1 a'daki gibi: hihihihi süfe nahn her bh süfe e ama o arkdaki çnta pempe pempe zrtmis hihihihi ne jki yaaa ajko ne dio o hatun oii fasla tabdim<3 ayhhh çoqhh dadnu ben öpebilirmiim 1 kere aaaaaaaaaaa tacii taniommbi yerdenn askima ben heduee ettim jok yakisiyo bebeimeee mjxxx sfym senii emojukummmmm

2. Saçlarini genellikle tek gözlerini kapatacak kadar öne yatirirlar. Arkada kalan kisimlari ise jöleyle ya da spreyle kabartarak karistirirlar. Bu absürd görünüm, "sekil"den ziyade yüzlerini kapatmak içindir.

3. Yüzlerinin gözüken kisimlarina bol miktarda (paralarinin yettigi kadariyla) piercing yaptirirlar. Ne kadar piercingleri varsa o kadar "havali"dirlar.

4. Yüzlerinin gözüken kisminda "aptal" bir ifade vardir. Bu gerçek bir "loser" gibi görünme isteginin mantigini hala çözemedim sahsen.

5. Mümkün oldugu kadar "görünmeyen" yerlerine dövme yaptirirlar. Dövmeye asla "dövme" demezler. Kesinlikle "tatoo" derler. Bu onlarin "cool" olma anlayisidir. Görünmeyen yerlerine yaptirmalarinin sebebi ebeveynlerinin görmesini engellemektir.

6. Hep marka seyler giymeye çalisirlar ama alisveris yaptiklari yerler de bellidir. Converse ve Vans en kiymetli markalaridir. Nasil "kel" bir emo olmazsa en az 5 Converse'i olmayan bir emo da olamaz.

7. Takildiklari 2 yer vardir: istiklal Caddesindeki is Bankasi'nin önü ve Kadiköy'deki Rexx Sinemasi'nin önü. Bütün günlerini burda ayakta dikilerek (!) ve saga sola bakarak geçrirler. Ayni bir güvercin gibi.

8. Kizlari da erkekleri de biseksüeldir. Onlar için cinsiyetin fazla bir anlami yoktur. Önlerine gelen her emoyla yiyisebilirler. Erkek erkege, erkek-kiza, kiz-kiza...

9. Bazi emo kizlarda metalci erkek tavlama güdüsü gelismistir. Bu kisim uzun saç fetisidir.

10. Dinledikleri seyler basta H.I.M. olmak üzere, Anathema, Katatonia'nin yeni albümleri, Bullet For My Valentine, On Thorns I Lay, Falling Down Boy (!), Placebo (? bknz: "Ne alaka") gibi "duygusal çöküs" temali gruplardir.

11. Her emo kiz mutlaka gay birine asik oldugunu zanneder. Ör: Ville Vallo.

12. Damali pantolon, damali gömlek, damali bileklik, kisaca damali hersey ilgi alanlarina girer ve bunlari üstlerine giyerler. Mümkün oldugunca kirmizi-siyah-mor renkleri tercih ederler. Bunlarin hepsi ayni boyda (1.60), ayni kiloda (50), ayni saç sekline sahip (face-off), ayni ayakkabilar, ayni pantolonlar ve ayni gömlekler giyen, ayni bileklikleri takan, kisaca tamamen ayni insanlardir. Sözde karakterlerine kadar. bu yüzden emo avlamak çok kolaydir. Çok azdiysaniz ve yapacak baska birseyiniz yoksa yoldan geçen bi emo kizindan sigara isteyerek bunu yapabilirsiniz. (Zira onlar birini kafalamak için hep bu yolu kullanirlar)

13. Bira içmek onlar için marifettir. 1 kutu alkolsüz (!) biradan sonra yamulurlar. Hiç olmazsa yamulmus numarasi yaparlar ki etrafindaki erkekler ya da kizlar bunlari daha kolay yiyebilsin. Yaptiklari bütün saçmaliklari alkolün üzerine atabilirler böylece.

14. Zararli maddeler kullanmak onlar için marifettir. Çünkü bu tip seyler, bulunmasi çok zor birseydir onlara göre.Bulduklari seyi de hazine gibi saklar, çok iyi bir halt yiyormus gibi bunu yaptiktan sonra da "ben bilmemne içtim" diye bagirirarak dolasirlar.

15. Kendilerinin dejenere olmadigini, böyle olmanin onlarin varoluslarinda oldugunu söylerler.

16. Metal kültürüyle punk çöplügü arasinda * garibanlardir. Saglam metal gruplarinin melankolik parçalarini duyup onlari da emo gruplar zannederler (Bknz: Opeth). Bu yüzden midir bilinmez, daha çok metalcilere yakin yerlerde takilirlar. sekil 1 a: Moda sahili. (Geçen hafta bu civarda yüzlerce emo gördügümü iddia etsem yalan söylemis olmam heralde)

17. Kisaca punk'larin uzatilmis halidir. Biraz metalcilerden, biraz punklardan biseyler alalim da söyle ortaya karisik birseyler yapalim mantiginin ürünüdürler.

18. Bu tarzi çikaran insan (!?) olarak Ville Vallo'yu gösterebiliriz. Fakat emolarin bile yeni nesili pek tanimamaktir zat-i muhteremi =)

19. Genellikle intihara meyillidirler. Öyle olmasalar bile "emo" yasalari geregi öyleymis gibi davranirlar.

20. Fotograf çekerken beli basli 3 pozlari vardir. Birincisi isaret parmaklarini ve orta parmaklarini uztip, digerlerini bükerek (yani ellerine silah sekli vererek) kafalarina dayarlar. ikincisi ellerine fotograf makinesini alarak kafalarina göre 80 derecelik bir açiyla tutarak kendilerini yukardan çekerler. Böylece kafalari karikatürlerdeki gibi kocaman çikar gövdelerine göre. Komik olmaya çalistiklarini düsünüyorum bu davranisla da.. Üçüncüsü ise artik klasiklesen sasirma pozudur. Birseye sasirmis gibi yaparak tek ellerini açik olan agizlarina kaparlar. Bu 3 poz sekli de emo olmanin altin kurallari arasindadir. Böyle pozlari olmayan bir sahis kendini emo olarak topluma kabul ettiremez.

Altın bi kural daha var buda bende;en kral emo olsan bile ASLA emo olduğunu kabul etme hatta sana emo diyene dal

Bunlara Gerenk yok ama yinede bilmek isteyenler icin biyerde buldum cok komik geldi

2. The Following User Says Thank You to RapArmy For This Useful Post:

n-Gin (16-04-2008)

n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin Herkesce takdir edilen guvenilir uye n-Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    130
    Tecrübe Puanı
    958
    bize ters insan tipleri yani

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks