+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 16 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 153 Sayfa bulundu

Konu: DreamVDR USB (cccam destekli)

ER benvekendim is on a distinguished road benvekendim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    16
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı baki_55´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad teşekkürler.
    asıl önemli sorunum: MSI 690G onboard anakart kullanıyorum.ancak usb den açılış seçeneği yok.cd den , hdd den ve flopy den seçenekleri var.
    Bu sorunu nasıl çözerim.anakartı değiştirmeden..
    arkadaşım anakartın sitesine gir. orda bios güncellemesi vardır.anaakrtın biosunu güncellersen cd den açılma olayı olabilir.bios güncellemeyi internette arat bir çok döküman mevcut

BAŞÇAVUŞ
    bulgurcali yararli uye bulgurcali yararli uye bulgurcali yararli uye bulgurcali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    424
    Tecrübe Puanı
    313
    disecq ayarları nasıl yapılıyor bu dreamVDR acaba
    dreamVDR hakkında bilgilere nasıl ulaşabiliriz

benim
    lnb 1 -- turksat
    lnb 2 -- hotbird
    lnb 3 -- 7 eultesat ve sirüs 5
    var ne yapmam gerekli..

.

BAŞÇAVUŞ
    bulgurcali yararli uye bulgurcali yararli uye bulgurcali yararli uye bulgurcali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    424
    Tecrübe Puanı
    313
    içinde hazır gelen hotbird kanalarına tıkladığım bir görüntü yada singal gelmiyor

ÇAVUŞ
    baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    308
    Tecrübe Puanı
    94
    arkadaşlar usb den sistemi başlatmak istediğimde sitem açılırken boot error diyor ve bir süre bekledikten sonra sistem normal açılıyor.sistemde xp ve pardus birlikte kurulu..
    bios ayarlarından usb yi hardisk in altında görüyor.onu sistem başlatma için 1.seçenek yaptım ancak açılırken Boot error diye kalıyor ve sonra normal açılış devam ediyor.ne yapabilirim neden kaynaklanıyor olabilir..

ONBASI
    the professor is on a distinguished road the professor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    65
    ben az önce basarili bir sekilde usb´den boot yaptim.
    Slax acildi basarili bir sekilde.
    Baslangicta zaten kde´li olani seciyoruz.
    Desktop´da DreamVDR gözüktü. DreamVDR ikonuna(kücük logo) tikladim, ama acilmadi.
    Acilmayisinin sebebi acaba bende tv kart olmadigi icin olabilir mi acaba?
    En azindan bir avi/mpeg vs. test etmek isterdim.

Haa, avi/mpeg slax ortaminda acildi, ama ben dreamvdr´de de denemek isterdim.

Saygilar

ONBASI
    the professor is on a distinguished road the professor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    65
    bu arada benim gibi ethernet modem(ADSL_Modem, buna usb´li adsl modemler de dahil) ile internete girmek isteyenlerin vermesi gereken komut:
    rpppoe-setup

ip´mi statik yapmama ragmen bir türlü internete baglanamadim, komik olan ise ip aliyorum internetten, ama hic bir sayfa acilmiyor.
    Örnegin google´ye ping atiyorum, yine basarili olamiyorum.

Yaklasik 4-5 seneden beri linux kullanicisiyim, o kadar daaa fazla bilgim olmamasina ragmen, hic bir zaman internet problemi yasamamistim(ubuntu, suse, fedora, pardus) ilen, ama bu slax ile evet yasadim.

Bu arada DreamVDR desktop´ta olan kisa yoluna tiklamama ragmen acilmadi. Acaba dvb-s karim olmadigindan mi?
    Türkce dil´i güzel olmus.

Saygilar

ÇAVUŞ
    baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    308
    Tecrübe Puanı
    94
    üstad usb yi nasıl tanıttığını detaylı anlatabilir misin.ben beceremedim hala..
    ben öncelikle USB Disk Storage Format Tool aracı ile flash diski biçimlendiriken HPUSBFW_BOOTFILES.zip dosyanın içindekileri de usb ye aktardım.sonra slax klasörü içindekileri usb ye aktardım.boot klasörü içindeki bootsint.bat ı çalıştırdım.sonra modıles kalsörü indekileri usb ye aktardım..bios ayarlarından sistemi usb den başlayacak şekilde ayarladım.(bios da usb mi hardiskin altında 2.bir disk olarak görüyor.bende onu birinci seçeneğe getirirp sistem açılışını ondan ayarladım) ancak sonuşç olumsuz...direk sistem normal şekilde başlıyor.Dün akşam denemelerimde Boot Error hatası veriyordu.. neyi yanlış yapıyorum..yardımcı olabilir misiniz.
    Konu baki_55 tarafından (09-06-2008 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.

ER vatan206 is on a distinguished road vatan206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    arkadaslar bende sistemi başarılı bir şekilde kurdum fakat uydu kartım ınca DG23 model kartımı tanımadı nasıl tanıtabilirim.

ER vatan206 is on a distinguished road vatan206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı baki_55´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad usb yi nasıl tanıttığını detaylı anlatabilir misin.ben beceremedim hala..
    ben öncelikle USB Disk Storage Format Tool aracı ile flash diski biçimlendiriken HPUSBFW_BOOTFILES.zip dosyanın içindekileri de usb ye aktardım.sonra slax klasörü içindekileri usb ye aktardım.boot klasörü içindeki bootsint.bat ı çalıştırdım.sonra modıles kalsörü indekileri usb ye aktardım..bios ayarlarından sistemi usb den başlayacak şekilde ayarladım.(bios da usb mi hardiskin altında 2.bir disk olarak görüyor.bende onu birinci seçeneğe getirirp sistem açılışını ondan ayarladım) ancak sonuşç olumsuz...direk sistem normal şekilde başlıyor.Dün akşam denemelerimde Boot Error hatası veriyordu.. neyi yanlış yapıyorum..yardımcı olabilir misiniz.

arkadasın flah diskini ilk once fat32 biçimlendir sonra indirdiğin slax dosyasını winrar ile aç hedefi direk flash diski göter 5 10 dakka sürecektir sonra modüles dosyalarındaki dil dosyalarını usb diske actıgın slax/modüles dosyasının için kopyala.bu kadar kolay gelsin.

ÇAVUŞ
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    308
    Tecrübe Puanı
    94
    Alıntı vatan206´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasın flah diskini ilk once fat32 biçimlendir sonra indirdiğin slax dosyasını winrar ile aç hedefi direk flash diski göter 5 10 dakka sürecektir sonra modüles dosyalarındaki dil dosyalarını usb diske actıgın slax/modüles dosyasının için kopyala.bu kadar kolay gelsin.
    üstad bunları yaptım ama olmuyor..

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 16 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks