+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 16 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 153 Sayfa bulundu

Konu: DreamVDR USB (cccam destekli)

ONBASI
    the professor is on a distinguished road the professor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    65
    hocam,

görüyorum ki, motherboard´un(türkcesi ana kart olsa gerek) usb´den calismayi destekliyor. Bu güzel.

Bende kingston´un 4 GB´lik usb sticki var.

Bende usb stick h: , sende baska harf olabilir.

Ben bu usb-sticki Denetim masasindan(Bilgisayarimda olabilir türkcesi, maglüm almancasini kullaniyoruz). Burada usb-stickin üzerine sag mouse ile tiklayip format(bicimlendiriyorum). Bu format isinde fat32 kullaniyorum.
    Not: sen bir fat ilen de dene, belki fat ile olur.

Bundan sonra usb sticki aciyorum ve hemen boot ve slax klasörlerini kopyaliyorum usb-stickin en basina.
    Bunuda yaptiktan sonra h:\slax\modules klasörünün icine geliyorum ve rapidshare´den indirdigim modülleri bu h:\slax\modules klasörünün icine yapistiriyorum. Su ana kadar her seyi anladin mi?

Anladin diyelim,
    Start-->Ausführen-->cmd yaziyorum
    Baslat-->Calistir---> cmd yaziyorum olsa gerek türkcesi

h:
    cd boot
    bootinst.bat
    sonra enter(ok) tusuna basiyorum ve 5 saniye bekliyorum. Islem tamamdir diyor, sonra yine entere basiyorum ve pencere kapaniyor.

PC´yi yeniden baslatiyorum ve f12´ye basiyorum. Bende baslangic aninda f12´e bastigin zaman sana soruyor, cd´den mi, ide´den mi yoksa usb´den mi baslasin diye. Ben biosta usb stcki 1. baslatsin diyorum, ama bazen yapmiyor, sende ki problem bu olsa gerek.

USB´yi seciyorum ve slax boot ediyor.

Sen yine f12 tusuna bas, sende f12 olmayabilir belki bas tustur.

Bios´ta islemlerini dogru yaptigina emin ol. F10 ile isini bitir. F10 save ve exit(kayit et ve cik) demektir.

Haa, bende DreamVDR calismiyor, herhalde skystar karti olmadigi icin, en azindan acilsa ve bir avi dosyasi test edebilseydim hos olurdu.

Saygilar

2. The Following 2 Users Say Thank You to the professor For This Useful Post:

benvekendim (09-06-2008), cesur22 (03-12-2008)

ÇAVUŞ
    baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    308
    Tecrübe Puanı
    94
    Alıntı the professor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam,

görüyorum ki, motherboard´un(türkcesi ana kart olsa gerek) usb´den calismayi destekliyor. Bu güzel.

Bende kingston´un 4 GB´lik usb sticki var.

Bende usb stick h: , sende baska harf olabilir.

Ben bu usb-sticki Denetim masasindan(Bilgisayarimda olabilir türkcesi, maglüm almancasini kullaniyoruz). Burada usb-stickin üzerine sag mouse ile tiklayip format(bicimlendiriyorum). Bu format isinde fat32 kullaniyorum.
    Not: sen bir fat ilen de dene, belki fat ile olur.

Bundan sonra usb sticki aciyorum ve hemen boot ve slax klasörlerini kopyaliyorum usb-stickin en basina.
    Bunuda yaptiktan sonra h:\slax\modules klasörünün icine geliyorum ve rapidshare´den indirdigim modülleri bu h:\slax\modules klasörünün icine yapistiriyorum. Su ana kadar her seyi anladin mi?

Anladin diyelim,
    Start-->Ausführen-->cmd yaziyorum
    Baslat-->Calistir---> cmd yaziyorum olsa gerek türkcesi

h:
    cd boot
    bootinst.bat
    sonra enter(ok) tusuna basiyorum ve 5 saniye bekliyorum. Islem tamamdir diyor, sonra yine entere basiyorum ve pencere kapaniyor.

PC´yi yeniden baslatiyorum ve f12´ye basiyorum. Bende baslangic aninda f12´e bastigin zaman sana soruyor, cd´den mi, ide´den mi yoksa usb´den mi baslasin diye. Ben biosta usb stcki 1. baslatsin diyorum, ama bazen yapmiyor, sende ki problem bu olsa gerek.

USB´yi seciyorum ve slax boot ediyor.

Sen yine f12 tusuna bas, sende f12 olmayabilir belki bas tustur.

Bios´ta islemlerini dogru yaptigina emin ol. F10 ile isini bitir. F10 save ve exit(kayit et ve cik) demektir.

Haa, bende DreamVDR calismiyor, herhalde skystar karti olmadigi icin, en azindan acilsa ve bir avi dosyasi test edebilseydim hos olurdu.

Saygilar
    Ancak bu kadar net bir anlatın yapılabilir.Üstad saolasın..
    Sonunda açıldı.işyerinde olduğum için DreamVDR yi çalıştırmadım tv kartı olmadığından.inşallah akşam evde de çalışır.

Tekrar teşekkürler...

ÇAVUŞ
    baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 foruma katkida bulunan uye baki_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    308
    Tecrübe Puanı
    94
    Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda sistemi usb den başlatmayı becerip slax ı çalıştırdık.. ancak şimdide DreamVDR açılmıyor.masaüstündeki DreamVDR ye tıklıyorum.açılacak gibi oluyor.ekran görüntüsü bi görünüyor sonra kayboluyor..ve açılmıyor......du

/video klasöründe vdr.sh dosyası var bu dosyayı editle ve orda xinelibout ta xv yazan yeri xshm yaz çalışacaktır.

bunu uygulayınca açıldı.şimdi kanal göstermiyor hiç.bakalım biraz kurcalayıp buluruz belki bişeyler..
    Konu baki_55 tarafından (09-06-2008 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.

ONBASI
    the professor is on a distinguished road the professor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    65
    hocam sen bu aciklamalari nereden buluyorsun?
    Örnegin: /video klasöründe vdr.sh dosyası var bu dosyayı editle ve orda xinelibout ta xv yazan yeri xshm yaz çalışacaktır.

Saygilar

obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    33
    Tecrübe Puanı
    241
    Alıntı baki_55´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda sistemi usb den başlatmayı becerip slax ı çalıştırdık..
    Bende baya bi uğraştım SS2 nin olduğu pc çalışmıyor diğer bir pc daha var onda çalışıyor.SS2 nin olduğu pc yeni diğeri eski bir pc usb bir türlü başlamıyor ss2 nin olduğu pcden.

Saygılar.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    65
    obin hocam,

sende hangi mainboard mevcut? hem calisanda, hem calismayanda

obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin gelecegi parlak uye obin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    33
    Tecrübe Puanı
    241
    Alıntı the professor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    obin hocam,

sende hangi mainboard mevcut? hem calisanda, hem calismayanda
    USB okuta bildim şükür şimdi DreamVDR çalışmıyor.Birazda onunla uğraşayım bakalım.

Saygılar.

ÇAVUŞ
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    308
    Tecrübe Puanı
    94
    Alıntı obin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    USB okuta bildim şükür şimdi DreamVDR çalışmıyor.Birazda onunla uğraşayım bakalım.

Saygılar.
    /video klasöründe vdr.sh dosyası var bu dosyayı editle ve orda xinelibout ta xv yazan yeri xshm yaz çalışacaktır.

açılır gibi olup kapanıyorsa bunu uygula çalışır..

arkadaşlar hotbir den sinyal alabilen var mı.türksat ve hotbird var bende.türksat kanal taratıp buldum çoğunu çalışıyor.ancak hotbird de hiç bir kanal açılmıyor.LNB yarlarından USe DİSEQC kısmını seçiyorum ancak kaydetmiyor.hotbirdeen nasıl sinyal alabiliriz.

cccam ı çalıştıran oldumu..neler yapmak gerekiyor çalıştırmak için.(cccam.cfg dosyasını düzenleyeceğiz(ama çok karışık) başka ne yapmalıyız.cccam için.)

birde bu programa gbox ekleme imkanımız var mı..

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    33
    Tecrübe Puanı
    241
    bende hiç açılma eyilimi göstermiyor.

Saygılar.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    4
    Tecrübe Puanı
    65
    baki hocam selamlar,

"/video klasöründe vdr.sh dosyası var bu dosyayı editle ve orda xinelibout ta xv yazan yeri xshm yaz çalışacaktır."
    ---> ben bunu bulamadim ne yazikki. Tam olarak nerede hocam bu klasör/dosya?

Tesekkürler, Saygilar

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 16 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks