+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu

Konu: Dreambox 500S Türü Cihazlarda Kumanda Alıcı Gözünün Alımının Çoğaltılması

ONBASI
    rush16 is on a distinguished road rush16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    45
    Tecrübe Puanı
    36
    çok teşekkür edrim, dediğiniz gibi yaptım 1 tane fodiyot aldım ve taktım çalışıyorda lakin gözü neredeyse dışarı çıkardım tam karşısından çekmiyor acayip bir şekilde çapraz yerlerden çekiyor)acaba kumandada mı bir sorun var,yan sanayi kullananlar daha memnun gibi,birde pilleri ben şarjlı pil kullanıyorum ve bunlar 1.2v ,normal piller 1.5v bilmem fark edermi birara deneyeceğim bakalım.enazından cihazı birşekilde çalışır duruma getirdik öneri için çok teşekkür ederim.saygılarımla.

2. The Following User Says Thank You to rush16 For This Useful Post:

UYDUCU (13-07-2009)

UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    253
    Tecrübe Puanı
    764
    Alıntı rush16´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür edrim, dediğiniz gibi yaptım 1 tane fodiyot aldım ve taktım çalışıyorda lakin gözü neredeyse dışarı çıkardım tam karşısından çekmiyor acayip bir şekilde çapraz yerlerden çekiyor)acaba kumandada mı bir sorun var,yan sanayi kullananlar daha memnun gibi,birde pilleri ben şarjlı pil kullanıyorum ve bunlar 1.2v ,normal piller 1.5v bilmem fark edermi birara deneyeceğim bakalım.enazından cihazı birşekilde çalışır duruma getirdik öneri için çok teşekkür ederim.saygılarımla.
    Alıcı göz (fotodiod) çok hassas olması da iyi birşey değil.
    Tam karşıdan almamasının sebebi bu olabilir.
    "gözü neredeyse dışarı çıkardım" demişsiniz, olması gerektiği yere takın ve öyle deneyin.
    Tam karşıdan giden sinyal çok yoğun olursa komutlarda ve frekansta sapma yapar.
    Aldığınız fotodiodun foksu nerdeyse orası önüdür.
    (Foks diodun üzerinde küçük bir kabarçık gibi lense benzer kısmıdır)

ONBASI
    rush16 is on a distinguished road rush16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    45
    Tecrübe Puanı
    36
    Alıntı UYDUCU´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıcı göz (fotodiod) çok hassas olması da iyi birşey değil.
    Tam karşıdan almamasının sebebi bu olabilir.
    "gözü neredeyse dışarı çıkardım" demişsiniz, olması gerektiği yere takın ve öyle deneyin.
    Tam karşıdan giden sinyal çok yoğun olursa komutlarda ve frekansta sapma yapar.
    Aldığınız fotodiodun foksu nerdeyse orası önüdür.
    (Foks diodun üzerinde küçük bir kabarçık gibi lense benzer kısmıdır)
    evet haklısınız dediğinizi daha önce yaptım ve eski yerine hatta o gözü olması gerekenin tam tersi şekilde yerleştirince öndende almaya başladı.ilgi ve bilginize çok teşekkür ederim.saygılarımla..

UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU geleceğin sohret adayi uye UYDUCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    253
    Tecrübe Puanı
    764
    Alıntı rush16´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet haklısınız dediğinizi daha önce yaptım ve eski yerine hatta o gözü olması gerekenin tam tersi şekilde yerleştirince öndende almaya başladı.ilgi ve bilginize çok teşekkür ederim.saygılarımla..
    Sorunu çözdüğünüze sevindim.

ÜSTÇAVUŞ
    darkstar biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye darkstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    18
    Tecrübe Puanı
    144
    Arkadaşlar bir de aşağıdaki yöntem var cihazın garantisini bozmadan sadece kumanda ile halledilebiliyormu (alıntıdır)

KUMANDA YÖNTEMİ İLE .
    Bu yöntem tüm kumandalar içinde kullanılabilir

Gerekli malzemeler
    1. 1 Adet Dream kumandası
    2. Selobant
    3. Tornavida
    4. Küçük bir parça aliminyum folyo (mutfakta kullanılanlardan)
    5. Makas

1) ilk önce kumandanın pil kapağını açıp vidayı söküyoruz.

2) kumandanın içi ve ledi görüyoruz..

3)Ledin ayaklarını aliminyum folyodan korumak için bantla izole ediyoruz.

4)Aliminyum folyoyu yerleştirip bantlıyoruz.
    Dikkat edilmesi gereken yer kesinlikle aliminyum folyoyu arka tarafındaki tuş yollarına değmesin ön tarafa taşmayacak..Bant ile yanlardan tutturulcak.

5) Kumandamızı aynı vaziyette takıyoruz

6) Artık kumandamız Hazır

7) Ve kumandamızı Test Ediyoruz..Kumandayı Ters tutsak dahi aldığını görüyoruz...
    Konu darkstar tarafından (20-07-2009 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    253
    Tecrübe Puanı
    764
    Alıntı darkstar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir de aşağıdaki yöntem var cihazın garantisini bozmadan sadece kumanda ile halledilebiliyormu (alıntıdır)

KUMANDA YÖNTEMİ İLE .
    Bu yöntem tüm kumandalar içinde kullanılabilir

Gerekli malzemeler
    1. 1 Adet Dream kumandası
    2. Selobant
    3. Tornavida
    4. Küçük bir parça aliminyum folyo (mutfakta kullanılanlardan)
    5. Makas

1) ilk önce kumandanın pil kapağını açıp vidayı söküyoruz.

2) kumandanın içi ve ledi görüyoruz..

3)Ledin ayaklarını aliminyum folyodan korumak için bantla izole ediyoruz.

4)Aliminyum folyoyu yerleştirip bantlıyoruz.
    Dikkat edilmesi gereken yer kesinlikle aliminyum folyoyu arka tarafındaki tuş yollarına değmesin ön tarafa taşmayacak..Bant ile yanlardan tutturulcak.

5) Kumandamızı aynı vaziyette takıyoruz

6) Artık kumandamız Hazır

7) Ve kumandamızı Test Ediyoruz..Kumandayı Ters tutsak dahi aldığını görüyoruz...
    Cihazın alıcı gözü normal durumdaysa, yani normalda çalışıyor fakat siz mesafeni veya kumandanın etkisini daha da arttırmak istiyorsanız işe yarar bir yöndetem.
    Ama alıcı cihaz zaten kumanda sinyalini almıyorsa veya alıcı göz içeride doğru konumda değilse bu yöntem de pek işe yaramaz.

ÜSTÇAVUŞ
    darkstar biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye darkstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    18
    Tecrübe Puanı
    144
    Başka bir forumda okumuştum hocam kumanda ters tutulsa bile sinyali aldığı yazıyordu, anlatım da resimliydi. Reklam olmasın diye o resimleri ve o forumla ilgili yazıları silerek koydum.

Alıntı yaptığım yazıyı yazan kişiler de sizin gibi uzman, konuyu bilen kişiler.

kumanda problemi olanlar için cihazın garantisini bozmadan çözüm sunan bir yöntem olduğu için paylaşmak istedim sadece.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    253
    Tecrübe Puanı
    764
    Alıntı darkstar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir forumda okumuştum hocam kumanda ters tutulsa bile sinyali aldığı yazıyordu, anlatım da resimliydi. Reklam olmasın diye o resimleri ve o forumla ilgili yazıları silerek koydum.

Alıntı yaptığım yazıyı yazan kişiler de sizin gibi uzman, konuyu bilen kişiler.

kumanda problemi olanlar için cihazın garantisini bozmadan çözüm sunan bir yöntem olduğu için paylaşmak istedim sadece.
    Kimseye böyle yapmayın demedik ki.
    Tabi ki önce kutuyu açmadan ve en kolay yapılacak şeyleri denemek lazım.
    Herkesin Dreamboxunda göz yalnış durucak değe bişey yok.
    Kumandayı zayıf almasının birçok nedeni olabilir.
    Önce senin anlattığın yoldan yapmayı deneyebilirler.
    Hatta kumandayı bile açmaya gerek yok.
    Aluminyum folyoyu LEDin boyunda delerek LEDin altına da yerleştirmek mümkün.

Fakat olması gereken kutunun içindeki alıcının doğru yerde olması.
    Kime ne daha kolay geliyorsa onu yapabilir.
    Cihazınız garantiliyse neyin derdini çekiyorsunuz.
    Alın cihazı verin servisine yapsınlar, versinler.

Ben Dreamboxu müşteriye vererken "al bunun gözünü evde yaparsın" deyemiyorum.
    Sorunu olan ciahazları kendim yaparak müşteriye vermek zorundayım ve taktir edersiniz ki kumandanın önünde araba farına benzer bişey takmak hiçte hoş görünmez.
    Saygılar.

ONBASI
    ergun16 is on a distinguished road ergun16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    26
    çok riskli yanlıs bişey yaparsak ne olucak peki..

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    253
    Tecrübe Puanı
    764
    Çok yalnış ve riskli bişey yapmamanız için yazılıyor bukadar yazı.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks