+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu

Konu: SS2 DE ÇİFT LNB İLE HOTBİRD SİNYALİNİ ALAMAZ OLDUM.

ÇAVUŞ
    KOBE BRYANT biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye KOBE BRYANT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    65
    Tecrübe Puanı
    68

New SS2 DE ÇİFT LNB İLE HOTBİRD SİNYALİNİ ALAMAZ OLDUM.

Arkadaşlar bunla çok uğraştım çözüm bulmadım sorunum şöyle benim 2 tane antenim var biri hotbirde bakıyor diğeri türksata bakmakta çanaklarımın ikisin de star sat marka çift lnb takılıdır. Bu lnblerin teki receiver gidiyor teki benim pc deki skaystar 2 kartıma benim bu ik tane antenlere bağlantı birimi olarak da aynı marka ayrı olarak 2 tane star sat 2.0 disiqc switch bağlantı birimim vardır. Bugün bu bağlantı birimlerinden ss2'ye bağlı olanı söküp bir arkadaşımın verdiği switchi bozuk mu değil mi diye kontrol amacıyla arkadaşımınkini taktım ama ss2 bu switchi çalıştırmadı. Bende demek bozukmuş dedim çıkarttım ve eskisi gibi çalışan kendi lnb' mi taktım ama kendi swich'imi söküp çıkarttığıma bin pişman oldum progdvb disiqc ayarları tam olmasına rağmen disiqc kısmından switch'e belirttiğim türksat çalışıyor ama hiçbir şekil de hotbird kısmı çalışmıyor. Lnb'ler de çanaklar da sorun yok çünkü receiver de herşey sorunsuz çalışmaktadır. Neden acaba ss2 switch iki uydu ayrımını yapamıyor anlamadım gitti çünkü türksatın çalışıp ta hotbirdin çalışmaması çok ilginç. Ha daha önce çalışmadığını bilmesem tamam diyeceğim switch bozuldu diyeceğim ama makineler deki switchleri söküp yer değiştirdim sorun yok switchler doğru şekilde çalışıyor.
    Aklıma bin türlü şey geldi çözüm olarak recevier sinyal gönderiyor ondan çalışmıyor diyeceğim bu kez peki türksat niye çalışıyor diyorum switch bozuk desem çalışan şey niye bozulsun ama onla da kalmadım recevira giden switch ile ss2 ye giden yer değiştirdim aynı marka diye onla da yetinmedim switchden disiqclerin yerlerini değiştirip baktım sonuç yine yok sonuç olarak ben buraya takıldım pc den kaynaklanıyor dedim pce format çektim yine çalışmadıi Ben switch de uzman olmuştum derken ama bu işe hiç çare bulamadım. Sizin anlayacağınız arkadaşımızın switchini kontrol edelim dedik olan bize oldu. Kaş dereken göz çıkarttık üstadlar sizlere soruyorum benim derdime nasıl bir çare bulunur. Selamlar.

ÜSTÇAVUŞ
    makinist foruma katkida bulunan uye makinist foruma katkida bulunan uye makinist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    187
    Tecrübe Puanı
    216
    diseqc swich üzerindeki sayılara göre bağladınmı bu uçları farklı bağlarsan çalışmaz receiverdada ayarları var yani hotbird 2 de ise onu 3 e bağlarsan olmaz birde kablonu kontrol et uçlarda sorun oluşmuş olabilir. görmeden bu kadar destek verebilirim kardeş.

3. The Following User Says Thank You to makinist For This Useful Post:

KOBE BRYANT (18-08-2008)

ÇAVUŞ
    KOBE BRYANT biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye KOBE BRYANT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    65
    Tecrübe Puanı
    68
    makinist kardeş onlar da sorun yok zaten yukarıda belirttim o şekil de tabiki yaptım ama ss2'ye türksat sinyali geliyor ama hotbird sinyali gelemiyor. Önceden ss2'imde yukarıda belirttiğim şu deneme yapmadan önce sorunsuz şekilde kullanıyordum hotbirdi ve türksatı sinyalleri tam geliyordu switch şimdi neden ayrım yapamıyor şaştım kaldım bozuk desem türksatın sinyalini niye alıyor. Zaten onu reiverinkine taktım çalışıyor sorun yok yani Zaten ben eve uydu alıcısı aldığım da sadece pc'e almıştım. Bunu takan adam ona göre ayarladı ve ona göre switch taktı. Daha sonra ben receiver ve çift lnb aldım işte ikiye çıkardım benim receivere de ben aynı marka lnb ve switch aldım ki switchi şimdiye kadar sorun yaratmadı diye ben şu başkasının switchini denem amacıyla taktım ya onu takınca ss2'ye arız mı verdiki çalışmaz oldu diye düşünüyorum. kısaca böyle makinist kardeş.

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Thanked 25.680 Times in 4.219 Posts
    Tecrübe Puanı
    24632
    Öncelikle geçmiş olsun yazdıklarını okudum başın gerçekten garip bir sorun ile dertte sana birkaç birşey yazayım.

Öncelikle anladığım kadarı ile sadece hotbirt sorunlu yani tek çanaktan sorun var bunu çözmek için biraz uğraşman gerek birde mesafe sorunu falan filan .....Ancak buradan birkaç birşey yazabiliyoruz.

Başlayalım ben şu şekilde yapardım,
    Çanakta sorun varmı?=YOK
    LNB Sağlammı? = EVET
    Diseq siz sinyal alınıyormu? Yani diseq olmadan deneyiniz.=
    [SS2 ye tek kablo ile hotbirt bağlayınca diseq olmadan diseg ayarı yapılmadan sadece hotbirt varmış gibi deneme yapınız.]
    -Paylaşım yapmadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

6. The Following 2 Users Say Thank You to sanko86 For This Useful Post:

KOBE BRYANT (18-08-2008), makinist (18-08-2008)

ÇAVUŞ
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    65
    Tecrübe Puanı
    68
    hasan kardeş yazdıkların için tabi ki teşekkürler yazmakla ancak okadar oluyor ne yazık ki sabah kalktım ss2 nin switchini receivere bağladım acaba bu kez çift lnbiyi ss2 bozdu mu diye bunlada kalmadım switchin 1. kısmına Türsat 2. kısma Hotbird 3. kısma da ss2'ye giden Hotbirde taktım receiverden 1/4 yani türksat sinyal var ok sonra 2/4 Hotbird sinyal yok 3/4 Sinyal yine yok demek dedim lnb bozuldu düşündüm derken bu kez işin tersini yaptım Receivere giden switchi tekrar taktım 1/4 yani türksat sinyal var ok sonra 2/4 Hotbird sinyal var ok 3/4 Sinyal yine var ok bu lnb'nin bozuk olmadığını bana çıkardı. Ss2'nin Galiba Ss2'ye giden switchin 2 3 4 girişleri galiba çalışmıyor. Galiba Ss2'ye giden switchin 2 3 4 girişleri galiba çalışmıyor. Şimdi gitsem switch alsam mı diyorum ama senin dediğin gibi ss2'ye tek kablo ile hotbirdi bağlayıp deneyemiyorum çünkü tek bağlantı birleştiricim yok şimdi ben de tek çalışan switch e hotbirdi bağladım yine sinyal yok ama türksatı takınca var. Sorun İşini bokunu çıkardı kafam çok karıştı bu işin işinden zor çıkacam galiba. Gidip bir uyducumu getirsem ne yapsam bilemiyorum şimdi gelmeye çok para alırlar. Artık arkadşlar aklınıza ne geliyorsa yazın Bu işin cıngarı çıktı.
    Konu sanko86 tarafından (18-08-2008 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Thanked 25.680 Times in 4.219 Posts
    Tecrübe Puanı
    24632
    Bana sorarsan bir switch al dene hatta uyducuya deneyebilirmiyim diye rica et.

Ayrıca lütfen mesajlardaki tabirlere dikkat edelim.
    Mesajını düzenledim.
    Konu sanko86 tarafından (18-08-2008 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: Automerged Doublepost - Cift Mesaj Birlestirme
    -Paylaşım yapmadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

9. The Following User Says Thank You to sanko86 For This Useful Post:

KOBE BRYANT (18-08-2008)

ÜSTÇAVUŞ
    makinist foruma katkida bulunan uye makinist foruma katkida bulunan uye makinist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    187
    Tecrübe Puanı
    216

Arrow

Uyducu getiremem dersen her parçayı tek tek test edeceksin kobe benim eve inen kablom yüzünden eve su indi bu işte acayip durumlar oluşabilir sakin olmak gerekli sana kolay gelsin kardeşim.

11. The Following User Says Thank You to makinist For This Useful Post:

KOBE BRYANT (18-08-2008)

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181
    ss2 kartını söküp başka çanak lnb diseqc donanımı olan bir pc de test et birde, diseq sökümü sırasında pc açık ise karta zarar vermiş olabilir.
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

13. The Following User Says Thank You to tonytr For This Useful Post:

KOBE BRYANT (18-08-2008)

ÇAVUŞ
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    65
    Tecrübe Puanı
    68
    Alıntı makinist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uyducu getiremem dersen her parçayı tek tek test edeceksin kobe benim eve inen kablom yüzünden eve su indi bu işte acayip durumlar oluşabilir sakin olmak gerekli sana kolay gelsin kardeşim.
    Makinist kardeş sana katılıyorum çok ilginç bir durum sakin olmak lağzım Hasan kardeş senin dediğin gibi disiqc olmadan makineye türksatı gönderdim türksat çalıştı bu kez tek olarak hotbirdi gönderdim hotbird çalışmadı. Bu kez elime Receiveri aldım balkona çıktım uydu alıcısının yanın da receivere direk hotbirdi bağladım çalıştı. Demekki çanakın yanında sorun yokmuş tekrar dedim bu kez aklıma şöyle geldi. Receiveri alıp odama getirdim ss2 giriş kablosunu ona taktım. balkondan da disiqc olmadan önce türksatı taktım receiver algılayıp çalıştı. Bir de bu kez hotbirdi taktım ama hotbirdi Receiver bile algılamadı. Oturma odasındaki girişte hotbirdi makine algılıyordu. Bu demek oluyor ki Balkondan benim odama gelen kabloda bir bokluk var türksat sinyallerini gönderiyor makine ama hotbird sinyallerini göndermiyor çok ilginç ama sorun bu Şimdi ne yapıyım kablo alıp da deneyim mi arkadaşlar. Selamlar.

mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 taninmis sohret sahibi uye mert_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    376
    Thanked 4.784 Times in 247 Posts
    Tecrübe Puanı
    1531
    Alıntı KOBE BRYANT´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makinist kardeş sana katılıyorum çok ilginç bir durum sakin olmak lağzım Hasan kardeş senin dediğin gibi disiqc olmadan makineye türksatı gönderdim türksat çalıştı bu kez tek olarak hotbirdi gönderdim hotbird çalışmadı. Bu kez elime Receiveri aldım balkona çıktım uydu alıcısının yanın da receivere direk hotbirdi bağladım çalıştı. Demekki çanakın yanında sorun yokmuş tekrar dedim bu kez aklıma şöyle geldi. Receiveri alıp odama getirdim ss2 giriş kablosunu ona taktım. balkondan da disiqc olmadan önce türksatı taktım receiver algılayıp çalıştı. Bir de bu kez hotbirdi taktım ama hotbirdi Receiver bile algılamadı. Oturma odasındaki girişte hotbirdi makine algılıyordu. Bu demek oluyor ki Balkondan benim odama gelen kabloda bir bokluk var türksat sinyallerini gönderiyor makine ama hotbird sinyallerini göndermiyor çok ilginç ama sorun bu Şimdi ne yapıyım kablo alıp da deneyim mi arkadaşlar. Selamlar.
    öncelikle gecmiş olsun..
    canakların balkonda olması sana kolaylık sağlar..eğer receiver ve tv ni balkona alıp,hotbird elenbisinden swich e gelen kısa kabloyu switch ucundan söküp receiver e bağlayıp ta hotbitd i seyrederken odanda seyredemeiyorsan iki problem vardır.ya switch sinyali geçirmiyor yada kablon..şimdi hotbid elenbisindeki o switch e giden kısa kabloyu cıkar..switch ten odana gelen kabloyu direk elenbiye bağla halen daha sinyal alamıyorsan kablonda sorun var diyicem ama türksat sinyalıde bu kablodan geliyor..denemek için receiver de kullandığın turksat kablosunu hotbird elenbisine direk bağla bakalım sinyal alabılecekmisin. eğer alıyorsan hemen gidip bir kablo almalısın..ss2 de kullanıcaksın bu kabloyu biraz kalıteli olasun..ss2 tv kartında bir problem olduğunu sanmıyorum çünki turksat ı izleyebiliyorum diyorsun sorun olsa onuda izleyemezsin diye düşünüyorum..bende öyle bir sorun yasamıstım..switch te 1 nolu cıkısta turksat 2 nolu cıkısta hotbird vardı bir gün hotbird den sinyal alamamaya basladım. baya bir uğrastıktan sonra switch in hotbird cıkısı olan 2 nolu cıkıs ın arızalı olduğumu 3 nolu cıkısa bağlayıp ss2 de diseqc ayarlarını buna göre ayarladıktan sonra sinyal alınca anladım..ve halen daha böyle kullanıyorum..kolay gelsin sevgilerimle..
    Konu mert_2005 tarafından (18-08-2008 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.

16. The Following User Says Thank You to mert_2005 For This Useful Post:

KOBE BRYANT (18-08-2008)

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks