+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 14 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 131 Sayfa bulundu

Konu: Windows Üzerinde CCcam Çalıştırmak (Resimli)

ER substation is on a distinguished road substation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı substation´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim. firewall'dan kaynaklanıyormuş benim sorunum.

Fakat şimdi de şöyle bir sorun var, 40sn-1 dk izledikten sonra kanal gidiyor.
    Başka kanala geçip geri geliyorum yine kısa bir süre izledikten sonra yine kanal gidiyor. yani görüntü donmuyor, siyah ekran olup öyle kalıyor. bunun sebebi nedir acaba?
    Metinus hangi programı kullandığımı sormuşsun. Progdvb 6 versiyonunun kullanıyorum. sinyal seviyerim çok iyi L: %80 Q: %95, diğer kanallarda hiç bir şekilde takılma donma felan olmuyor.
    CCcam masaüstü'nü açıyorum sonra progdvb'yi açıyorum. Şifreli kanalı açınca
    Channel Change diye başlıyor satırlar ve
    chid 1401 ile başlayan kodlar gelmeye başlıyor. her 10 sn'de bir bu kod geliyor. ama bi ara duruyor artık gelmemeye başlıyor ve 15nci sn'de artık kanal gidiyor. Bu arada server ile bağlantımda bir sorunmu oluyor acaba diye server'a sürekli ping atıyorum gözlüyorum . ama bu donmanın olduğu sırada pinglerde hiç bir değişiklik olmuyor , yani server ile olan bağlantım çok güzel devam ediyor.
    bu data akışının birden bire durmasının sebebi ne olabilir acaba?

BAŞÇAVUŞ
    Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    563
    Tecrübe Puanı
    314
    Slmlar Arkadaşım anlatımın ve emeğin için tşkler tüm yazdıklarını harfiyen uyguladım ama ccam cfg dosyasını açmak istediğim zaman karşıma bu sorun
    çıkıyor (Could not launch 'Terminal!: could not connect to 192.168.11.150:81") bu sorunun çıkmasının nedenide tahminim şu oluşan tap colinux bağlantısına
    tıkladığım zaman (maus sag tuş durum/destek ) tap colinuxun 169 ile başlayan bir ip adresi aldığını görüyorum ve bunu ne yapsam düzeltemedim elle girmeye çalışıyorum o da bir türlü olmuyor belkide ben ip adresini yalnış olarak elle giriyor olabilirimde ip adresini elle nasıl gireceğimi yazarsan sevinirim saygılar

ONBASI
    metinus biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye metinus biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye metinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    60
    Tecrübe Puanı
    48
    Alıntı substation´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metinus hangi programı kullandığımı sormuşsun. Progdvb 6 versiyonunun kullanıyorum. sinyal seviyerim çok iyi L: %80 Q: %95, diğer kanallarda hiç bir şekilde takılma donma felan olmuyor.
    CCcam masaüstü'nü açıyorum sonra progdvb'yi açıyorum. Şifreli kanalı açınca
    Channel Change diye başlıyor satırlar ve
    chid 1401 ile başlayan kodlar gelmeye başlıyor. her 10 sn'de bir bu kod geliyor. ama bi ara duruyor artık gelmemeye başlıyor ve 15nci sn'de artık kanal gidiyor. Bu arada server ile bağlantımda bir sorunmu oluyor acaba diye server'a sürekli ping atıyorum gözlüyorum . ama bu donmanın olduğu sırada pinglerde hiç bir değişiklik olmuyor , yani server ile olan bağlantım çok güzel devam ediyor.
    bu data akışının birden bire durmasının sebebi ne olabilir acaba?
    Progdvb bu işte iyi değil sana tavsiyem dvbdream 1.4i kullanman aygıt olarak "B2C2 SDK (DVB-S)" codec olarak powerdvd8 renderer olarak Video Mixing Renderer i kullan.Daha sonra Ayarlar => Tercihler => Eklenti Arayüzüne gel MD API uyumluluğunu 8.2 yap.Ben böyle kullanıyorum hiç bir problemle karşılaşmadım.

ONBASI
    metinus biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye metinus biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye metinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    60
    Tecrübe Puanı
    48
    Alıntı Aquarius6XX´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slmlar Arkadaşım anlatımın ve emeğin için tşkler tüm yazdıklarını harfiyen uyguladım ama ccam cfg dosyasını açmak istediğim zaman karşıma bu sorun
    çıkıyor (Could not launch 'Terminal!: could not connect to 192.168.11.150:81") bu sorunun çıkmasının nedenide tahminim şu oluşan tap colinux bağlantısına
    tıkladığım zaman (maus sag tuş durum/destek ) tap colinuxun 169 ile başlayan bir ip adresi aldığını görüyorum ve bunu ne yapsam düzeltemedim elle girmeye çalışıyorum o da bir türlü olmuyor belkide ben ip adresini yalnış olarak elle giriyor olabilirimde ip adresini elle nasıl gireceğimi yazarsan sevinirim saygılar
    Sizin problemininz Windows Güvenlik Duvarı veya Firewall programlarından kaynaklanıyor.Tap-Colinux un ipsi 192.168.11.1 alt ağ maskesi 255.255.255.0 olmalıdır.Ayrıca o kısıma elle dns de atayabilirsiniz.4.2.2.1/4.2.2.2 gibi o ekrana girmek içinde Masaüstünden Ağ Bağlantılarım sağ tıkla Özellikler Tap-Colinux da sağ tıkla özellikler ordaki listeden TCP-IP özelliklerini aç Ip ler çıkar karşına

5. The Following User Says Thank You to metinus For This Useful Post:

Aquarius6XX (19-11-2008)

cesur22 herkesin tanidigi uye cesur22 herkesin tanidigi uye cesur22 herkesin tanidigi uye cesur22 herkesin tanidigi uye cesur22 herkesin tanidigi uye cesur22 herkesin tanidigi uye cesur22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    219
    Tecrübe Puanı
    339
    Metinus Kardeşim tamam hoş çok güzel anlatım yapmışsın.Herşeyi kurdum yaptım fekat karşıdan paylaşım alacam sana bir zahmet şu .cfg dosyasını anlıyamıyorum.Forumdada aradım bulamadım.Yardım edersen veya örnek varsa verirsen he Valla çok memnun olacam.Şu wincsc'den kurtulmak istiyorum.Bi yardım lütfen.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    60
    Tecrübe Puanı
    48
    Alıntı cesur22´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metinus Kardeşim tamam hoş çok güzel anlatım yapmışsın.Herşeyi kurdum yaptım fekat karşıdan paylaşım alacam sana bir zahmet şu .cfg dosyasını anlıyamıyorum.Forumdada aradım bulamadım.Yardım edersen veya örnek varsa verirsen he Valla çok memnun olacam.Şu wincsc'den kurtulmak istiyorum.Bi yardım lütfen.
    CCcam.cfg dosyasında anlaşılmıcak bişe yok çektiğin dosya içinde kısayollar diye bir klasör var onun içinden CCcam.cfg nin kısayolunu aç en üstte büyük bir boşluk var oraya karşı tarafdan aldığın C line i yaz kaydet ve çık.Örneğin ;

C: server.dyndnds.org 12000 user pass #=> Bütün kartlar gelir

C: server.dyndnds.org 12000 user pass { 0:0:2 } #=> 2nci ele kadar sınırlar

C: server.dyndnds.org 12000 user pass { 0:0:3 } #=> 3ncü ele kadar sınırlar

8. The Following User Says Thank You to metinus For This Useful Post:

cesur22 (19-11-2008)

BAŞÇAVUŞ
    Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX foruma katkida bulunan uye Aquarius6XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    563
    Tecrübe Puanı
    314
    Alıntı metinus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin problemininz Windows Güvenlik Duvarı veya Firewall programlarından kaynaklanıyor.Tap-Colinux un ipsi 192.168.11.1 alt ağ maskesi 255.255.255.0 olmalıdır.Ayrıca o kısıma elle dns de atayabilirsiniz.4.2.2.1/4.2.2.2 gibi o ekrana girmek içinde Masaüstünden Ağ Bağlantılarım sağ tıkla Özellikler Tap-Colinux da sağ tıkla özellikler ordaki listeden TCP-IP özelliklerini aç Ip ler çıkar karşına
    Arkadaşım cevap için tşkler bir sorunu hallederken bu sefer karşıma başka
    bir sorun çıktı bu seferde win üzerinden internete bağlanamıyorum o yüzden bende bıraktım saygılar

ER substation is on a distinguished road substation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı metinus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Progdvb bu işte iyi değil sana tavsiyem dvbdream 1.4i kullanman aygıt olarak "B2C2 SDK (DVB-S)" codec olarak powerdvd8 renderer olarak Video Mixing Renderer i kullan.Daha sonra Ayarlar => Tercihler => Eklenti Arayüzüne gel MD API uyumluluğunu 8.2 yap.Ben böyle kullanıyorum hiç bir problemle karşılaşmadım.
    Metin Bey yardımlarınız için çok teşekkür ederim. B2C2 SDK değil de DVB -s/-c/-t diye bişey çıkmış onu deneyince oldu. andLinux için 512 MB RAM ayırdım. Ayrıca Net Framework 3.5 yükledim, modemde de 17000 ve 16001 portları için NAT yaptım. Bu işlerden hangisi etkili oldu bilmiyorum ama sorunum çözüldü ve gayet güzel oldu. Belkide progdvb'den dolayı olmuyordu bilemiyorum.
    İlgilenenler için söyleyeyim DVB-S2 kanalları için LNB'nin HD uyumlu olması gerekiyor. Normal LNB ile olmuyor. Yada en azından bende böyle oldu. (örneğin: Inverto Universal Twin LNB, HDTV DVB-S2 compliant)

ER skystar_27 is on a distinguished road skystar_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    3
    Tecrübe Puanı
    0

selam

bende bu programı kurdum ama ag baglabtılarda kablo takılı degıl dıyor yanı nete baglanmıyor linux.ayrı o kodları gırmek ıcın tıkladıgımda program kodları yazmak ıcın ne yapılmalı bır turlu yapamadım lutfen yardım edınız.firewal ve guvenlık duvarı devre dısı bırakmısım

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    60
    Tecrübe Puanı
    48
    Alıntı skystar_27´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu programı kurdum ama ag baglabtılarda kablo takılı degıl dıyor yanı nete baglanmıyor linux.ayrı o kodları gırmek ıcın tıkladıgımda program kodları yazmak ıcın ne yapılmalı bır turlu yapamadım lutfen yardım edınız.firewal ve guvenlık duvarı devre dısı bırakmısım
    Andlinux ü kaldır kaldırtıktan sonra C:\Program Files\ i aç andlinux klasörünü elle tekrar sil.Sonra andlinux ü tekrar kur ama kurarken ilk mesajdaki 6ncı resime dikkat et.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 3 Toplam 14 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks