+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu

Konu: Apartman uydu sistemi ve dreambox

AltYazi Generali chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    31
    Tecrübe Puanı
    172
    Arkadaşlar birici mesajdaki resimde görünen açıklamaları dikkatli okuyup anlarsa sorunlarını çözer.lnb değerlerini de değiştirmenize gerek yok..

ONBASI
    acemiopos is on a distinguished road acemiopos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    39
    Tecrübe Puanı
    33

Apartman sisteminde MDU3 digitürk LNB si varsa..

Arkadaşlar ben de bayağı uğraştım ama sonunda hallettim.
    1 . eğer mdu 3 lnb takılı ise frekanslar şu şekilde olucak.
    L : 09830
    H : 12930
    Eşik değeri : 09830

bu ayarlarla Horizonal kanlları alabilirsiniz...

Şimdi vertical kanalları ben şöyle aldım:

Yanlız uydu ayarlarımız standart dışı olmalı. bir uydu ekledim, herhangi bir uydu. yani kullanmadığımız listede olan bir uydu. bu uydunun lnb numarsasını w3 ünkü 2 ise 3 yapıyoruz, 3 ise 4 yapıyoruz. yani bir fazlası değerlerini de;

L : 09830
    H : 12930
    Eşik değeri : 11700

yapıyoruz. mavi tuşla bir sonraki ekrana geçip orada disecq 1.1 deyip B/A veya A/B yazan yeri daha önceki ayarladığımız W3 de ki değerle aynı yapıyoruz. Yani ilk W3 de orası B/A ise bunu da B/A yapıyoruz. ve yeşil tuşla kaydedip çıkıyoruz.

Sonra bu uydunun TP lerini silip W3 ün vertikal TP lerini ekliyoruz.

Bu uyduyu taratıyoruz veeeeeeee
    kanallar karşımızda ......

ben sorunu böyle çözdüm... umarım sizde de çözülür..

sağlıcakla kalın....

ÇAVUŞ
    akkutx is on a distinguished road akkutx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    23
    Tecrübe Puanı
    69
    Arkadaslar bendede soyle bır problem olustu mdu2 lnb turksat,hotbırt,w3 kullanıyorum hepsını gayet ıyı ızlıyodum fakat yayınlar anıden gıttı sadece w3 gosterıyor turksatta ber yuksek cıkıyor kanalların bazıları gosterıyor bazıları gostermıyor lnb yapılandırmada 3 uydununda ayarları soyle 9750,10000,10600 bu ayarlar sızce dogrumu degılse ne sekıdle olmalı yanı bu sekılde kurulu olan uyduların lnb yapılandırması sızce nasıl olmalı yardımcı olabılırmısınız tesekkurler saygılar

ER fowler is on a distinguished road fowler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı akkutx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bendede soyle bır problem olustu mdu2 lnb turksat,hotbırt,w3 kullanıyorum hepsını gayet ıyı ızlıyodum fakat yayınlar anıden gıttı sadece w3 gosterıyor turksatta ber yuksek cıkıyor kanalların bazıları gosterıyor bazıları gostermıyor lnb yapılandırmada 3 uydununda ayarları soyle 9750,10000,10600 bu ayarlar sızce dogrumu degılse ne sekıdle olmalı yanı bu sekılde kurulu olan uyduların lnb yapılandırması sızce nasıl olmalı yardımcı olabılırmısınız tesekkurler saygılar
    Aynı problem bende de var arkadaşlar. Apartman da Next 10/16 cascade sistem var. Eutalsata MDU2 lnb takılı. Şu an sadece eutalsattaki kanallar geliyor. Hotbird ve Turksat kanallarını göstermiyr ve BER değeri yüksek ve değişken..

ER fowler is on a distinguished road fowler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı fowler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı problem bende de var arkadaşlar. Apartman da Next 10/16 cascade sistem var. Eutalsata MDU2 lnb takılı. Şu an sadece eutalsattaki kanallar geliyor. Hotbird ve Turksat kanallarını göstermiyr ve BER değeri yüksek ve değişken..
    arkadaşlar konu hakkında tecrübesi olan var mıdır ?

ER bluessecret is on a distinguished road bluessecret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    5
    Tecrübe Puanı
    0
    valla aynı problemler bende de var mdu4 lnb varmış ama hiç birinden sinyal bile alamıyorum ne turksat ne hotbırd nede eutelsat
    ama next marka rec. takınca çalışıyor

ER nugget35 is on a distinguished road nugget35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    0
    Chucky,

VErdiğin frekanslar işe yaradı tesekkurler...Turksattan yayın yapan D 'ler içinde bu şekilde bir frekans listesi varmı taratabileceğimiz?

arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Thanked 1.263 Times in 595 Posts
    Tecrübe Puanı
    2241
    Alıntı nugget35´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chucky,

Verdiğin frekanslar işe yaradı tesekkurler...Turksattan yayın yapan D 'ler içinde bu şekilde bir frekans listesi varmı taratabileceğimiz?
    Gereği var mı?
    Zaten onlar diğer kanallarla beraber çıkarlar.Özel bir aramaya gerek yok..
    Ama ille de bulacağım dersen Türksat frekans listesine bakabilirsin..

[Only registered and activated users can see links. ]

[Only registered and activated users can see links. ]
    Kimlere faydalı olduğumuzu görebilmemiz için,

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

Türkçe Dünyanın En köklü,En Zengin ve En Güzel Dillerinden Biri.Onu Yabancı Sözcüklerle Kirletmeyin.Türkçe Kullanın !!!

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    0
    Arif kaptan,

Benim için gerek var zira merkezi sistem yayında otomatik tarama yaptığımda kanalların hepsini bulmuyor aynı DT kanallarını bulamayıp el ile frekans taratarak buldurmak zorunda olduğum gibi Turksat kanallarındaki eksikleri de manuel bulmam gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    0
    Arkadaslar,

D spor frekansı 10970 V 30000 harici bir yerden yayın yapıyormu;? Bu frekanstan çalışan hiçbir kanalı cihaz bulamıyor...Merkezi yayından oolabilirmi bilemiyorum ancak diğer kanllar mevcut...Yardımcı olursanız sevinirim...

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks