+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu

Konu: Apartman uydu sistemi ve dreambox

ER meto is on a distinguished road meto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Unhappy Apartman uydu sistemi ve dreambox

apartmana next 10x multiswich santralı ile bu santrala bağlı türksat,hotbird ve digitürk uyduları bu sıra ile bağlandı ,ben de dreambox 7020 si de aynı sıralama ile olmak üzere uyduları tanıttım , yeni setting yükledim kanallar geldi ama digitürkte hiçbir kanal açılmıyor "aradığınız servis bulunamadı "ifadesi geliyor.(türksat ve hotbird de sorun yok) ,yanlışı nerede yaptım yardımcı olursanız sevinirim

benzer sistem kullanıp problem yaşamayanlar varsa sorun bizim apartmanın sisteminde demektir, öncelikle bu hususta bilgi verebilecek varmı?

Not;kurulan santralden ayrı bir kabloyu da ss2 kartıma bağladım onda da aynı sorun var (türksat ve hotbirt kanallarını alıyorum digitürk kanalları çalışmıyor)

AltYazi Generali chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    31
    Tecrübe Puanı
    172
    öncelikle digitürk çanağına hangi lnb takılmış onu bulman gerek.üniversal mi mdü mü.ama bunlara gerek kalmadan .frekanslarla oynayarak da ayar yapabilirsin aşağıdaki resimde bulunan MDÜ-2 satırındaki frekansları düzenle ve tarat.

3. The Following 5 Users Say Thank You to chucky For This Useful Post:

izmir232 (07-03-2009), ißrahimyzci (20-02-2010), Newworld (03-03-2009), oz@ (18-07-2009), Rehgozer (27-11-2009)

ER meto is on a distinguished road meto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    6
    Tecrübe Puanı
    0
    merhaba,anlattığınız şekilde çözüm bulamadım

Apartman sisteminde türksat ,hotbird ve w3 uydusunun ile karasal yayının next multi swich e girişi var ama w3 kanallarını alamadığımdan şunu yaptım :
    multi swich den çıkan kabloyu ve benim ayrı bir w3 uydusu çanağımdan gelen kabloyu linkte görünen swic te birleştirip çıkışından aldığımız kabloyu da drembox(dreambox 7020 si ) irtibatlandırdığımda yalnızca türksat kanalları alınıyor ayarlar nasıl olmalı

[Only registered and activated users can see links. ]

AltYazi Generali chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky Herkesce takdir edilen guvenilir uye chucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    31
    Tecrübe Puanı
    172
    Alıntı meto´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,anlattığınız şekilde çözüm bulamadım

Apartman sisteminde türksat ,hotbird ve w3 uydusunun ile karasal yayının next multi swich e girişi var ama w3 kanallarını alamadığımdan şunu yaptım :
    multi swich den çıkan kabloyu ve benim ayrı bir w3 uydusu çanağımdan gelen kabloyu linkte görünen swic te birleştirip çıkışından aldığımız kabloyu da drembox(dreambox 7020 si ) irtibatlandırdığımda yalnızca türksat kanalları alınıyor ayarlar nasıl olmalı
    o sütunlardan biri mutlaka senin için uyar.ama dreambox ta swich ayarını yapıyormusun..ya da lnb değerlerini değiştirdin mi dikkat et...aşağıdaki açıklamaları oku mutlaka sana uyar..

ER yavuzol is on a distinguished road yavuzol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler "chucky"
    Sormak istediğim lnb değerleri..

dm500 kullanıyorum ve ortak anten mevcut. Muhtemelen ya universal yada mdu1. sırasıyla yazdıklarını deneyeceğim.
    Ama öncesinde Yalnız lnb değerleri ne olmalı, çok farklı değerler var.
    lfo1, lf02 ve eşik ayarlarını girebiliyorum bu cihazda.

doğrusu ne olmalı ?

10000 10450 11700
    10450 10000 11700
    10400 10000 11700
    10000 10400 11700

teşekkürler.

ER VİPPXX is on a distinguished road VİPPXX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    9
    Tecrübe Puanı
    0
    Eğer merkezi sistem Digitürk çanağı var ise, siz de LNB yi değiştiremiyorsanız, aşağıdaki ayarlar ile sonuç alabilirsiniz. Kendim denedim ve sonuç aldım.

Not: Alıntıdır.

DIGITURK ve DREAMBOX
    Eğer Dreambox’ınızı kurulu bulunan Digiturk anten sistemine bağlarsanız pek çok kanalı alamadığınızı göreceksiniz. Bunu aşmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

1.ADIM
    SETUP menüsünden Service Searching’i seçin ( Kurulum, Servis Arama)

2.ADIM
    Satelite Configuration menüsünü seçin (Uydu Yapılandırma)

3.ADIM
    Şekilde de görüldüğü gibi non-standart user defined configuration’ı seçip ok tuşlarıyla LNB üzerine gidip OK tuşuna basın. ( Standart dışı kullanıcı tarafından tanımlanmış yapılandırma Eutalsat LNB numarası üzerinde OK tuşuna basın )

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 640x512.

4.ADIM
    LOF/L: değerini 10000 olarak değiştirin.ve YEŞİL tuşa basarak yaptığınız değişikliği saklayın.

Daha sonra uyduyu taratın. Sınırlı sayıda kanal bulduğunuzu göreceksiniz. Bulamadığımız diğer kanalları bulabilmek için 5.adıma geçin.

5.ADIM
    Manual Transponder Scan ( El ile transporder tarama) menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.

6.ADIM
    Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.

7.ADIM
    Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.

8.ADIM

Click this bar to view the full image.

alıntıdır

8. The Following User Says Thank You to VİPPXX For This Useful Post:

oz@ (18-07-2009)

ER KoVBoY47 is on a distinguished road KoVBoY47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    0
    Resimler çıkmamış dolayısı ile değerler okunamıyor.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Merhaba VİPPXX,

Cevabınız için teşekkürler, merkezi sistem dt çanağı olduğundan LNB değiştiremiyorum ve doğru değerler nedir onu öğrenmek istiyorum.

Aşağıdaki alıntı yazıyı bende görmüştüm ama maalesef resimler gözükmediğinden deneyemedim. Burda da durum aynı.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    10000 10400 11700ve 2 bölümdeki tp ler ile çözdüm, teşekkürler.

ER KoVBoY47 is on a distinguished road KoVBoY47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı yavuzol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    10000 10400 11700ve 2 bölümdeki tp ler ile çözdüm, teşekkürler.
    Herkes sizin gibi çözümünü de buraya yazsa forum çok daha faydalı olacaktır. Teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks