+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu

Konu: Dreambox Harici Adaptör Tamiri Resimli Anlatımı.

TEKNOKA biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye TEKNOKA biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye TEKNOKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    70
    Tecrübe Puanı
    170

Arrow Dreambox Harici Adaptör Tamiri Resimli Anlatımı.

Dreambox Harici Adaptör Tamiri Resimli Anlatımı.

selam

dreambox 500 serilerinin en sık görünen arızası adaptör sorunudur, adaptör içinde bulunan kondansatörlerin şişmesi sonucu arızalar başlar, ya cihaz açılmaz, ya açılır sinyal bulmaz, ya diseqc geçişlerinde problem başlar, yada cihaz açılmadan yeşil ışıkta kalır.

eli havya tutan herkez bu kondansatörleri alıp değiştirebilir, dikkat edeceğiniz tek nokta ise kondansatörün ayaklarının + ve - yönleridir,

şimdi bir çok tamirci arkadaşım bana bu çalışmayı neden veriyorsun, ekmeğimize taş koyuyorsun, diye bana kızacaklar sanırım.

adaptörün kapağını açıyoruz, sıcak pres olduğu için zor açarsınız, ama çok kolay yoluda var

benim dm500s cihazın adaptörünün kondansatörleri şişmişti, bu gün sorun yapınca açtım değiştirdim, aklımada resim çekmek geldi, resimler için kusura bakmayın, foto mainem yok, cep ile çektim, ama cep telin resim çekmesi çok berbat olduğu için iyi çıkmadı, kusura bakmayın.

kısaca anlatmak istedim

saygılar

2. The Following 4 Users Say Thank You to TEKNOKA For This Useful Post:

bossmsg (19-07-2010), merdal (29-08-2009), sanko86 (28-08-2009), SEVMEK46 (08-09-2009)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks