+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: Sky Star 2 Çalışmıyor!...

yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    46
    Tecrübe Puanı
    501

New Sky Star 2 Çalışmıyor!...

Merhaba arkadaşlar Sky Star 2 Rev 2.8A kullanıyorum. windows 7 Home Pre yüklüydü sistemimde dün sürcü güncelelyim dedim ama sonra ne olduysa aygıt yöneticisinde TechiSat DVB-PC TV Star PCI kısmında sarı ünlem oluştu.Sürücüsünü kaldırdım Sky NET.sys ı silip tekrar sürücü yükledim yine düzelmedi.Win Xp yükledim bir türlü sürcü yükleyeemdim.Kartı söktüm tekrar geri taktım.Sürücü yüklemeyi denedim sürücüyü yüklerken pc dondu.Reset atmak zorunda kaldım bi kaç kez denedim ama yine durum aynı.Acil yarıdmlarınızı bekliyorum..

cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem taninmis sohret sahibi uye cemocem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    105
    Thanked 1.545 Times in 107 Posts
    Tecrübe Puanı
    614
    win7 de sorunu olanlar bunu denesin belki faydası olur..olursa ne mutlu bana

Çözüm:

1-Aygıt yöneticisini açın, (yönetici haklarıyla)
    2-SkyStar2 kartı bulun (Ağ bağdaştırıcıları veya Ses video oyun denetleyicileri altında olabilir).
    3-Aygıt üzerinde fareyi sağ tıklayın ve “Devre dışı bırak” komutunu seçin.
    4-Tekrar aygıt üzerinde fareyi sağ tıklayın ve “Kaldır” komutunu seçin. Açılan pencerede “Sürücü yazılımını da kaldır” bölümünü işaretleyin.
    5-“C:\Windows\System32\drivers\” klasörü içindeki “SkyNET.sys” ve “SkyNetBDA.sys” dosyalarını silin (eğer varsa)
    6-Yeniden Aygıt Yöneticisi ekranına dönün ve pencerenin üst kısmında yer alan “Donanım değişikliklerini tara” butonuna basın. Kısa bir ekran tazelenmesinin ardından SS2 kartınız otomatik olarak bulunup sürücü hatasız yüklenmiş olması gerekir. Otomatik yükleme olmadı ise aygıt üzerinde sağ tıklayıp “Sürücüyü güncelleştir” komutunu tıklayın ve konum olarak sürücünüzün yer aldığı klasörü gösterin.
    7-Sürücü klasöründeki “Start.exe” dosyasını çalıştırın ve gerekli olabilecek Tecnisat yazılımlarının sorunsuz kurulduğunu göreceksiniz. Kurulum hata ile sonlandırılıyorsa birinci adımdan itibaren tekrar deneyin.
    8-Kurulum tamamlandığında bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer hâlâ bir sorun mevcutsa

a) Kartın PCI slotunu değiştirip bilgisayarı güvenli mod (Safe Mod)’da başlatarak, birinci adımdan itibaren anlatılanları tekrarlayın.
    b) Sorun devam ediyorsa kartınızın EOL kilidi devreye girmiş olabilir (küçük bir ihtimal). Bu durumda forumdan (ya da internetten) “SkyStar2_Repair.zip” dosyasını temin ederek gerekli talimatları uygulayın. Uygulama için “SkyStar2 EOL Kart Kilidinin Kaldırılması” şeklinde araştırma yapınız. (alıntıdır)

3. The Following 2 Users Say Thank You to cemocem For This Useful Post:

nebula65 (20-05-2010), neco60 (20-02-2010)

yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen Hatiri sayilir tecrubeli uye yunusbeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    46
    Tecrübe Puanı
    501
    Teşekkürler 2 pc de sky star 2 vardı değiştiridm ikiside sorunsuz çalışyor atık

YÜZBAŞI
    neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 Hatiri sayilir tecrubeli uye neco60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    76
    Tecrübe Puanı
    750
    teşekkürler cemocem,yaptığın alıntı sayesinde win7'de skystar2'yi çalıştırabildim.Ancak güvenli modda olunca kartı tanıtabildim.Öbür türlü kartı kesinlikle tanımadı.Çok sağol.
    ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks