+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Konu: Dm 800 İmaj Nasıl Atılır(Resimli Anlatım)

alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    240
    Thanked 4.747 Times in 850 Posts
    Tecrübe Puanı
    4623

Dm 800 İmaj Nasıl Atılır(Resimli Anlatım)

Dm 800 İmaj Nasıl Atılır(Resimli Anlatım)

Ilk olarak cihazın fişini çekin sonra takın ve elinizi Stanby düğmesine basılı tutun,

Yeşil ve Kırmızı ışık yanmaya başlar ve yanıp söner. Cihaz modemden veya başka bir ip sağlayıcıdan boşta olan ilk sıralardaki IP alır. Mesela modeminiz 192.168.1.1 ise Bilgisayarınız 192.168.1.2 ise Dreambox 192.168.3 ip adresini alır. Bunu Modemden de görebiliriz.

Daha sonra Explorer e ip adresini yazıyoruz.

.

İp explorer yazdıktan sonra resimdeki gibi sayfa karşınıza gelecek ordanda firmware upgrade tıklayın.

Çıkan sayfada GÖZAT Butonuna basarak imajımızı seçelim doha sonrada Flash! Butonuna basın imajınız yüklenmeye başlamıştır dolmasını bekleyin.

Resimdeki gibi FİNİSHED Yazısını gördünüzmü İmaj yüklenmiş demektir ve cihazın fişini çekip takın.VE imaj yüklenmiştir.

arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Thanked 1.263 Times in 595 Posts
    Tecrübe Puanı
    2241

Yeşil ve Kırmızı ışık yanmaya başlar ve yanıp söner. Cihaz modemden veya başka bir ip sağlayıcıdan boşta olan ilk sıralardaki IP alır. Mesela modeminiz 192.168.1.1 ise Bilgisayarınız 192.168.1.2 ise [Only registered and activated users can see links. ] 192.168.3 ip adresini alır. Bunu Modemden de görebiliriz.
    3 yıllık orijinal dm800hd kullanıcısıyım..Çok sık backup atan biri değilimdir.Ancak gerektiğinde de atıyorum.
    Cihazı yeni kullanmaya başladığımda burada anlatılan usulde ip aldırıp backup atıyordum.Ancak yaklaşık 2 senedir ip aldıramıyorum ve ip rakamlarının çıkması gereken yerde dhcp... yazısı çıkıyor.Yanan ışığında kırmızı olduğunu belirtmeliyim.Ben de mecburen dreamup ila 80 dakikak süren işkenceye razı geliyorum..
    Niye böyle olduğu ve çözümü hakkında bilgisi olan arkadaş var mı acaba?
    Selamlar...
    Konu tonytr tarafından (10-02-2012 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.
    Kimlere faydalı olduğumuzu görebilmemiz için,

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

Türkçe Dünyanın En köklü,En Zengin ve En Güzel Dillerinden Biri.Onu Yabancı Sözcüklerle Kirletmeyin.Türkçe Kullanın !!!

3. The Following User Says Thank You to arifkaptan For This Useful Post:

aksihasan (21-09-2014)

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181
    ip alamaması kablodan, kablo bağlantısından, veya modemden, routerden, hubtan (dhcp server için hangisi kullanılıyorsa ondan kaynaklı olabilir)
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

5. The Following User Says Thank You to tonytr For This Useful Post:

aksihasan (21-09-2014)

arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan taninmis sohret sahibi uye arifkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    2241
    Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.
    Daha önce aldırdığım ve halen kullandığım bir ip numarası var.Bununla ağ ayarlarını yapıyor ve serverime müdahale edebiliyorum.Tek problemim yükleme yaparken ekrana gelecek şekilde ip almaması.İp almayınca da backup ları mecburen dream up la yüklüyorum.Bunun dışında cihazımda sıkıntı yok.

Not:İnterneti usb adaptör(US Robotics) ile aldığımı belirtmeyi eksik bırakmışım.
    Konu arifkaptan tarafından (10-02-2012 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

Türkçe Dünyanın En köklü,En Zengin ve En Güzel Dillerinden Biri.Onu Yabancı Sözcüklerle Kirletmeyin.Türkçe Kullanın !!!

7. The Following User Says Thank You to arifkaptan For This Useful Post:

aksihasan (21-09-2014)

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    normalde çalışırken ip statikmi eklediniz yoksa gene dhcp serverdenmi alıyor
    statik değil de dhcp serverden alıyorsa image atarkende dhcp den ip alabilmesi gerekir statik ise onu dhcp tıklı yaparak aldırmayı deneyin o şekilde dhcp den ip alabiliyormu
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet

9. The Following User Says Thank You to tonytr For This Useful Post:

arifkaptan (10-02-2012)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    2241
    Kontrol edip deneyeceğim....

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    2241
    Tekrar merhaba.İp alma meselesini 800hd de ağ ayarlarında DHCP evet ve hayır durumunda tekrar kontrol ettim.Her iki durumda da internet bağlantımda (server çalışıyor,pluginler çalışıyor)mesele yok, fişi arkasından çıkarıp taktığımda gene ip aldıramadım.

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur taninmis sohret sahibi uye alimansur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    240
    Thanked 4.747 Times in 850 Posts
    Tecrübe Puanı
    4623
    Alıntı arifkaptan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yıllık orijinal dm800hd kullanıcısıyım..Çok sık backup atan biri değilimdir.Ancak gerektiğinde de atıyorum.
    Cihazı yeni kullanmaya başladığımda burada anlatılan usulde ip aldırıp backup atıyordum.Ancak yaklaşık 2 senedir ip aldıramıyorum ve ip rakamlarının çıkması gereken yerde dhcp... yazısı çıkıyor.Yanan ışığında kırmızı olduğunu belirtmeliyim.Ben de mecburen dreamup ila 80 dakikak süren işkenceye razı geliyorum..
    Niye böyle olduğu ve çözümü hakkında bilgisi olan arkadaş var mı acaba?
    Selamlar...
    cihazın kapatma düğmesine basılı tuttuğunuzda dhcp yazısı kaybolur ve ip adresi çıkar bir kaç saniye bekleyip öyle deneyin

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    98
    Tecrübe Puanı
    2241
    Dakikalarca da tuttum.Değişen birşey olmadı...
    Cihazda ekrana ip almaması dışında mesele olmadığını tekraren belirtmek istiyorum.Ağ ayarlarını cihaz ip verirken aldığı ip numarasıyla yapıyorum.

Not:
    Alıntı alimansur´isimli üyeden Alıntı
    Yeşil ve Kırmızı ışık yanmaya başlar ve yanıp söner.
    Cihazda lamba yalnız kırmuzı yanıp sönüyor..
    Konu arifkaptan tarafından (11-02-2012 Saat 18:33 ) değiştirilmiştir.

Teşekkürü tıkla, unutma.
    DİLİNİZDEN UTANMAYIN !!!

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    usb adaptörü baştan yazmamıştınız normal ağ kablosu ile denediniz mi?
    boot ederken usb driverleri yüklenmiyor olabilir tahminimce ondan dolayı ip alamıyordur

15. The Following User Says Thank You to tonytr For This Useful Post:

aksihasan (21-09-2014)

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks