+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Konu: openpli enigma2 cccam yukleme sorunu??

ONBASI
    hyndai is on a distinguished road hyndai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    34

openpli enigma2 cccam yukleme sorunu??

arkadaslar openpli enigma2 de cccam veya oscam nasil calistirilir ve nereye yuklenir veya hangi plugin lazim calismasi icin bu konuda yardim istiyorum.tskler

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    34
    pour activer le controle d"acces ... ( pour softcam)
    cd /home/xxxx/openpliPC/enigma2/dvbsoftwareca
    make
    sudo cp dvbsoftwareca.ko /lib/modules/`uname -r`/misc
    // If directory doesn't exist, create it
    sudo depmod -a
    sudo modprobe dvbsoftwareca

fatal: module dvbsoftwareca not found hatasi ailiyorum nasil cozerim arkadaslar.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    34
    arkadaslar sorunu hallettim gibi ama baska bir problem daha cikti.kanallar ecm infoda acik gosteriyor oscam infodan hangi kanala baktigimi ve yayinin gittigini goruyorum fakat goruntu olarak logo harici bir yayin gelmiyor.20 sefer kapatip aciyorum arada geliyor bunu duzeltmenin bir yolu yokmu ??

DreamVDR foruma katkida bulunan uye DreamVDR foruma katkida bulunan uye DreamVDR foruma katkida bulunan uye DreamVDR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    16
    Tecrübe Puanı
    258
    malesef yok openpli ve enigma_cougar şuan için emu için destek vermiyor. dvb*ca da hata oldugu biliniyor ama kimse el atıp düzeltmiyor.
    Zoru hallederiz.İmkansız biraz zaman alır...
    GigaBlue 800 HD
    Azbox Premium HD
    XBMC & DreamVDR & Enigma2PC
    (DVB-S2)

Motorlu Çanak 42E,19E,16E,13E,7E,5E

ONBASI
    netvamp is on a distinguished road netvamp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    26
    Tecrübe Puanı
    42
    Alıntı hyndai´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sorunu hallettim gibi ama baska bir problem daha cikti.kanallar ecm infoda acik gosteriyor oscam infodan hangi kanala baktigimi ve yayinin gittigini goruyorum fakat goruntu olarak logo harici bir yayin gelmiyor.20 sefer kapatip aciyorum arada geliyor bunu duzeltmenin bir yolu yokmu ??
    Hala bu sorunun çaresi yok mu ? bir türlü şifreli kanalları izleyemiyorum ozamanda kıymeti kalmıyor

Çok güzel bir proje ama bu şifreli kanal sorununu canımı sıktı ubuntu 12.04 kullanıyorum tüm güncellemeleri yapılı kernel de dahil ondan mı acaba dedim ama bilmeyince sadece tahmin yürütebiliyoruz.

hiç kullanan var mı sağlıklı bir şekilde yardım etsin.

DreamVDR foruma katkida bulunan uye DreamVDR foruma katkida bulunan uye DreamVDR foruma katkida bulunan uye DreamVDR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    16
    Tecrübe Puanı
    258
    Alıntı netvamp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala bu sorunun çaresi yok mu ? bir türlü şifreli kanalları izleyemiyorum ozamanda kıymeti kalmıyor

Çok güzel bir proje ama bu şifreli kanal sorununu canımı sıktı ubuntu 12.04 kullanıyorum tüm güncellemeleri yapılı kernel de dahil ondan mı acaba dedim ama bilmeyince sadece tahmin yürütebiliyoruz.

hiç kullanan var mı sağlıklı bir şekilde yardım etsin.
    Sistemden uzun süredir uzak kaldım. en kısa zamanda yeniden dönüş yapacagım. Şifreli kısma gelince dediğim gibi dvb*ca da hataların oldugu kesin ama kimse düzeltme yapmıyor ca yı yapmak o kadarda kolay değil demekki. Ama önceki denemelerimde birçok şifreli kanalları açıyrdu. eğer hiçbir knalı açmıyorsa kurulumunuzda bir hata olamlıdır. özellikle dvb*ca da .

Kolay gelsin
    Zoru hallederiz.İmkansız biraz zaman alır...
    GigaBlue 800 HD
    Azbox Premium HD
    XBMC & DreamVDR & Enigma2PC
    (DVB-S2)

Motorlu Çanak 42E,19E,16E,13E,7E,5E

ONBASI
    netvamp is on a distinguished road netvamp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    26
    Tecrübe Puanı
    42
    Alıntı DreamVDR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistemden uzun süredir uzak kaldım. en kısa zamanda yeniden dönüş yapacagım. Şifreli kısma gelince dediğim gibi dvb*ca da hataların oldugu kesin ama kimse düzeltme yapmıyor ca yı yapmak o kadarda kolay değil demekki. Ama önceki denemelerimde birçok şifreli kanalları açıyrdu. eğer hiçbir knalı açmıyorsa kurulumunuzda bir hata olamlıdır. özellikle dvb*ca da .

Kolay gelsin
    Raider05 in kurulumunu yaptım sorunumu çözdüm aslında buraya yazmamıştım sorunun nedenide raider kendi açılışta black screen sorununu çözmek için logo.mvi diye bir dosya var onu kullanmış ben o dosyayı silince başlangıc ekranı siyah olarak geliyor ama sonra açılış trt 1 kanalına ayarlı trt1 geliyor ve şifreli kanallarıda çözüyor.

Tek sıkıntı olarak bazen ecm alamadığında ve tekranında aldığında küçük bir moziklenme yerine görüntü takıla takıla ilerliyor bir kanal aşağı tekrar aynı kanala gelince normale dönüyor.

Evet sizinde dediğiniz gibi biraz sorunlu bir sistem bir kaç kumanda sorunuda var sarı mavi yeşil gibi tuşlar ve ses tuşu çalışmıyor kumandanın mesela

Birde ben hd glass skininin pluginini aktif edemedim hata verdi sanırım siz çalıştırabilmiştiniz onu.

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks