+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: En iyi TV Kartı

ER orkun123 is on a distinguished road orkun123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb En iyi TV Kartı

Merhaba arkadaşlar,

İnternette uzun uzun araştırdım fakat pek bir net bilgi edinemedim.
    Sorum şu:
    Şuan dünyadaki bütün piyasadaki en iyi, en son teknolojik donanıma sahip tv kartı hangisidir?

Fiyat önemli değil, ne olursa olsun almak istiyorum.

Uzman arkadaşlar tarafından yardım bekliyorum bu konuda. Şimdeden teşekkürler...

asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus Herkesce takdir edilen guvenilir uye asus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    32
    Tecrübe Puanı
    534
    burada da var pc kartlar kardeş bak bi kafana göre degerlendirme yap
    http://www.buydvb.net/tbs-6925-pcie-...-card_p32.html

ER orkun123 is on a distinguished road orkun123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    2
    Tecrübe Puanı
    0
    İlginiz için teşekkürler. Araştırma yaptım ama mesela avermedia'nın sözde en donanımlı trinity modeli hakkında hiç olumlu yorumlar okumadım özellikle win7 kullanıcıları için. Driverları bile eskiymiş win7ye uyumlu değilmiş performansı da kötü. Şuan piyasada fiyatı 250 civarı fakat bu fiyata böyle ürün alınmaz beklentileri karşılayamıyor çünkü. İnternette araştırırken çoğu yorum herhangi bir tv kartı için beni hiç tatmin etmedi. O yüzden çok kararsız kaldım. İçime sinecek bişey olsun istiyorum açıkçası...

zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas taninmis sohret sahibi uye zyadas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    273
    Thanked 7.499 Times in 196 Posts
    Tecrübe Puanı
    1893
    Al arkadaşım hem ucuz hemde SS2 ye kafa tutacak kart linki.
    Ben iki yıldan fazladır Prof DVB-S2 7301 modelini kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım, hiç bir programla uyumsuzluğunu görmedim.

[Only registered and activated users can see links. ]

azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 taninmis sohret sahibi uye azap_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    163
    Thanked 1.424 Times in 77 Posts
    Tecrübe Puanı
    442
    SS2 yani skystarS2 bir kart alıcaksanız şimdiden hatalara ve sorunlara hazır olun bana kimse diyemez sorunsuz hd kanal izliyorum diye skystarS2 ile donma sıkıntısı codec sorunu ve hd kanallarda sinyal almama gibi vs sonuclarla karşılaşa bilirsiniz benimde tavsiyem size prof 8000 cı modelidir garanti diyosunuz tv kartı bu kardeşim yaptıgı bir sinyal alıp görüntüyü iletmesi hıc bişe olcanı sanmıyorum bende ilk başalrda skystar2 ile başladım ama şu anki tercihim ve genel olrak herkesin tercihi prof iyi düşünün derim...
    skystar HD 2,adlınux,,hadu,,gboxx,flycam,atlanta hd box
    19E+42E+39E+13E+7E+9E+16E,
    ------------------ LaststoP---------------------

azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli taninmis sohret sahibi uye azimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    745
    Thanked 1.449 Times in 517 Posts
    Tecrübe Puanı
    1086
    şu an itibariyle en iyisi bu

7. The Following User Says Thank You to azimli For This Useful Post:

serkanguzel (31-10-2015)

ONBASI
    bocuk is on a distinguished road bocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    5
    Tecrübe Puanı
    20
    Merhaba, Konu fazlalığı olmasın ve konu toplu olsun diye buradan devam etmem sanırım daha uygun.
    Bende bir tane uydu kartı almayı düşünüyorum. Daha öncede tv kartı kullandım. Bayaa eski bir kart ve inanılmaz bir şekilde hala çalışıyor. Gerçi driver sorununu aşmak bayaa bir zahmetli oluyor. Sadece kablo tv de kullandım. Kablo tv bloomberght , discovery gibi kanalları kırpınca binadaki uydu sistemine geçmeye karar verdim. Adamlar kafalarına göre kanalları kırpıyor. Olacak iş değil. Cart tv, curt tv gibi bir sürü saçma sapan kanalları kapatmıyorlar. Onlar hala açık. Neyse.
    Sorum şu binadaki uydu sisteminde izlemek için hangi tarz kartları tavsiye edebilirsiniz. İzlemek istediğim kanallar bloomberght, discovery id, natgeo people. Bunları izleyecek kullanımı sorunsuz olan bir kart tavsiye edebilirmisiniz. Diğer kanallar çok önemli değil. Çok fazla tv izlemem.
    Forumu bayaa okudum. Genelde üzerinde durduğum kartlar.

1- Prof 8000 = 72 $ + kargo. 90 dolar civarına patlar. Herkes sanırım çok memnun bu karttan. Kanal geçişleri hızlı ve kör tarama yapabiliyormuş. Bence istediğimiz kanalları göstermedikten sonra kör tarama gerekli bir özellik değil. Discoveryleri herhalde kör tarama ile bulmaya imkan yoktur.
    2- Skystar S2 = Kargo dahil 30 $. Bir çok diriver sorunundan bahsedilmiş. Sanırım şirket artık bu kartları çıkarmıyormuş. Bu işten çekilmiş. Ayrıca arada kartın tanınmamasından bahsedilmiş. Çıkartıp tekrar takıldığı zaman tanıyormuş. Saniyede 45mb data hızı varmış. Fiyatının ucuz olması en büyük artısı. Windows 10 da driver sorunu aşılabiliyor mu? Sonuçta ekonomik olmakta fayda var. Çok sorun çıkarıyorsa tabii ki istemem.
    3- TBS 6922 = Kargo dahil 65 $. Kart hakkında pek bilgim yok. Kullanıcı yorumu hiç okuyamadım.
    4- TBS 8922 = Kargo dahil 70 $. Bir üsteki kartın sanırım PCI versiyonu.
    5- TBS 6982 = Kargo dahil 85 $. Çift tunerli. Sanırım TBSler diğer kartlardan biraz daha kaliteli. Çünkü data hızları biraz daha yüksek gibi diğerlerine oranla.

Özet olarak
    - Merkezi sistemde kullanılacak. Bir veya daha fazla çanak olabilir. Çanaklardan biri türksata dönük.
    - bloomberght, discovery id bunları izlemek istiyorum.

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Edit= Kör tarama ile ne tür kanallar bulunuyor? Discovery gibi kanallar bulunuyormu?
    Konu bocuk tarafından (15-11-2015 Saat 17:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: diğer

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.597 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2469
    Alıntı bocuk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Konu fazlalığı olmasın ve konu toplu olsun diye buradan devam etmem sanırım daha uygun.

Bende bir tane uydu kartı almayı düşünüyorum. Daha öncede tv kartı kullandım. Bayaa eski bir kart ve inanılmaz bir şekilde hala çalışıyor. Gerçi driver sorununu aşmak bayaa bir zahmetli oluyor. Sadece kablo tv de kullandım. Kablo tv bloomberght , discovery gibi kanalları kırpınca binadaki uydu sistemine geçmeye karar verdim. Adamlar kafalarına göre kanalları kırpıyor. Olacak iş değil. Cart tv, curt tv gibi bir sürü saçma sapan kanalları kapatmıyorlar. Onlar hala açık. Neyse.

Sorum şu binadaki uydu sisteminde izlemek için hangi tarz kartları tavsiye edebilirsiniz. İzlemek istediğim kanallar bloomberght, discovery id, natgeo people. Bunları izleyecek kullanımı sorunsuz olan bir kart tavsiye edebilirmisiniz. Diğer kanallar çok önemli değil. Çok fazla tv izlemem.

Forumu bayaa okudum. Genelde üzerinde durduğum kartlar.

1- Prof 8000 = 72 $ + kargo. 90 dolar civarına patlar. Herkes sanırım çok memnun bu karttan. Kanal geçişleri hızlı ve kör tarama yapabiliyormuş. Bence istediğimiz kanalları göstermedikten sonra kör tarama gerekli bir özellik değil. Discoveryleri herhalde kör tarama ile bulmaya imkan yoktur.

2- Skystar S2 = Kargo dahil 30 $. Bir çok diriver sorunundan bahsedilmiş. Sanırım şirket artık bu kartları çıkarmıyormuş. Bu işten çekilmiş. Ayrıca arada kartın tanınmamasından bahsedilmiş. Çıkartıp tekrar takıldığı zaman tanıyormuş. Saniyede 45mb data hızı varmış. Fiyatının ucuz olması en büyük artısı. Windows 10 da driver sorunu aşılabiliyor mu? Sonuçta ekonomik olmakta fayda var. Çok sorun çıkarıyorsa tabii ki istemem.

3- TBS 6922 = Kargo dahil 65 $. Kart hakkında pek bilgim yok. Kullanıcı yorumu hiç okuyamadım.

4- TBS 8922 = Kargo dahil 70 $. Bir üsteki kartın sanırım PCI versiyonu.

5- TBS 6982 = Kargo dahil 85 $. Çift tunerli. Sanırım TBSler diğer kartlardan biraz daha kaliteli. Çünkü data hızları biraz daha yüksek gibi diğerlerine oranla.

Özet olarak
    - Merkezi sistemde kullanılacak. Bir veya daha fazla çanak olabilir. Çanaklardan biri türksata dönük.
    - bloomberght, discovery id bunları izlemek istiyorum.

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Edit= Kör tarama ile ne tür kanallar bulunuyor? Discovery gibi kanallar bulunuyormu?
    Selamlar,

Sanırım internal( dahili ) bir tv kartı almak istiyorsunuz.

Kartları kendi kriterlerinize göre de incelemişsiniz. Sıralamanız da gayet uygundur.

Eğer internal özellikli olanını alacaksanız, tercihiniz öncelikle, Prof 8000 yada Prof 7301 olmalıdır. İkisi de aynı karttır. Sadece PC'de bağlandığı portlar farklıdır.

Diğer bahsettiğiniz kartları demodülatörü nedeniyle tavsiye etmiyorum.

Kör tarama konusu, dipsiz bir kuyu gibidir. Avantajları sayısızdır. Prof 8000/7301 alırsanız, kör tarama özellikli olur zaten.

Eğer external( harici ) bir HD TV kartı kullanmak isterseniz, şu kartı da alabilirsiniz. Kör tarama( BlindScan2 ) özelliği de var. Fiyatı 60 TL. Para değil yani... Önce hele bu kartla bir başlayınız. İleride kör taramada daha gelişkin özelliklere ihtiyaç duyarsanız, daha profesyonel kartlara geçiş yaparsınız.

Önerdiğim bu ucuz kart ile 4K yayınlar da izlenebilir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

10. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

bocuk (15-11-2015)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks