+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Konu: Btkcam konuları enıgma1 ve enıgma2 ve dıger versıyonlar ıcın sorular-cevaplar

SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Thanked 4.127 Times in 629 Posts
    Tecrübe Puanı
    2459

New Btkcam konuları enıgma1 ve enıgma2 ve dıger versıyonlar ıcın sorular-cevaplar

BTKCAM KONULARI ENIGMA1 VE ENIGMA2 VE DIGER VERSIYONLAR ICIN SORULAR-CEVAPLAR

Diğer konu cok uzun ve karısık oluyor aranılanlar bulunamıyor kanaatine vardım ve Btkcam konusunu actım lütfen soru ve cevaplar ıcın bu konuyu kullanınız

Kesinklikle beleş server bu konuda yer almasın

server varmı,yokmu,aktif mi,kapalı mi,şöyle mi böyle mi

sadece Btkcamın calısma sıstemı ıcın konusulacaktır
    2023 NEWCAMD SERVER

2. The Following User Says Thank You to SEVMEK46 For This Useful Post:

nacis (03-07-2012)

ONBASI
    oktay48 is on a distinguished road oktay48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    10
    Tecrübe Puanı
    35
    arkadaşlar şu enigma 2 cihazlar için btkcam kurulumu nasıl yapılıyor örnek olarak dm 500 hd cihazda btk cam sistemini çalıştırmak için ne yapmalıyız

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı oktay48´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu enigma 2 cihazlar için btkcam kurulumu nasıl yapılıyor örnek olarak dm 500 hd cihazda btk cam sistemini çalıştırmak için ne yapmalıyız
    Çok kolay,

FlashFXP ile Dream'e bağlan,

/usr/bin/ içerisine; "btkcam_mips" dosyasını gönder, (CH MOD yetki seviyesini 755 yap.)

/usr/scprit/ içerisne; "btkcam_mips_cam.sh" dosyasını gönder, (CH MOD yetki seviyesini 755 yap.)

/usr/keys/ içerisine; "btkcam.cfg" dosyasını gönder, (CH MOD yetki seviyesini 644 yap.)

/usr/keys/ içerisndeki "btkcam.cfg" dosyasını sağ klik, düzenle ile açıp, B: line satırını yapıştırdıktan sonra, dosyayı kaydedip, kapatın.

Dream'i enigma restart yapınız, işlem tamamdır.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

5. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

alikale (15-09-2012)

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    10
    Tecrübe Puanı
    35
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok kolay,

FlashFXP ile Dream'e bağlan,

/usr/bin/ içerisine; "btkcam_mips" dosyasını gönder, (CH MOD yetki seviyesini 755 yap.)

/usr/scprit/ içerisne; "btkcam_mips_cam.sh" dosyasını gönder, (CH MOD yetki seviyesini 755 yap.)

/usr/keys/ içerisine; "btkcam.cfg" dosyasını gönder, (CH MOD yetki seviyesini 644 yap.)

/usr/keys/ içerisndeki "btkcam.cfg" dosyasını sağ klik, düzenle ile açıp, B: line satırını yapıştırdıktan sonra, dosyayı kaydedip, kapatın.

Dream'i enigma restart yapınız, işlem tamamdır.

Kolay gelsin.
    softcamda btkcam 081 activ gözüküyor ancak softcam menejerde ccam 2.3.0 görünüyor burada btkcam 0.81 yok bu yüzden çalıişmıyor softcam menejer bölümünde ccam yerine btkcam gözükse aktif olduğu anlaşılacak bir yerde yanlışlık var ama bulamadım gp3 ıvcs imaj kullanıyorum

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    10
    Tecrübe Puanı
    35
    ts panelden btkcam ı indirdim ancak btkcam 1.0 versiyonu iniyor softcam menejerden de etkinleştirdim ama yine çalışmadı

SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 taninmis sohret sahibi uye SEVMEK46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    387
    Thanked 4.127 Times in 629 Posts
    Tecrübe Puanı
    2459

ts panelden btkcam ı indirdim ancak btkcam 1.0 versiyonu iniyor softcam menejerden de etkinleştirdim ama yine çalışmadı
    Gel chate hemen halledelim....

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    softcamda btkcam 081 activ gözüküyor ancak softcam menejerde ccam 2.3.0 görünüyor burada btkcam 0.81 yok bu yüzden çalıişmıyor softcam menejer bölümünde ccam yerine btkcam gözükse aktif olduğu anlaşılacak bir yerde yanlışlık var ama bulamadım gp3 ıvcs imaj kullanıyorum
    Kullandığınız Btkcam sürümünü kaldırın,

Yollarını verdiğim klasörler içerisinden manual'de kaldırabilirsiniz.

Sonra Btkcam 0.82 sürümünü indirin ve bahse konu klasör'lere atınız.

İşlemleri tamamladıktan sonra cihazınızı enigma restart yapmayı unutmayınız.

İzah ettiklerimin dışında başkaca yapılacak işlem yok. Dikkatinizden kaçan bir işlem varki, btkcam'ı aktif hale getirememişsiniz.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

ONBASI
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    10
    Tecrübe Puanı
    35
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız Btkcam sürümünü kaldırın,

Yollarını verdiğim klasörler içerisinden manual'de kaldırabilirsiniz.

Sonra Btkcam 0.82 sürümünü indirin ve bahse konu klasör'lere atınız.

İşlemleri tamamladıktan sonra cihazınızı enigma restart yapmayı unutmayınız.

İzah ettiklerimin dışında başkaca yapılacak işlem yok. Dikkatinizden kaçan bir işlem varki, btkcam'ı aktif hale getirememişsiniz.

Kolay gelsin.
    dm 500 hd de btkcam ı verdiğiniz klasörler içinden manuel kaldırdım,sonra btkcam 0.82 sürümünü (btkcam mips olanını indirdim ve bahsettiğiniz usr altındaki klasörlere attım key dosyası içerisindeki btkcamcfg dosyasının chmod değerini 644 yaptım ve çalışan blibe satırınıda içersine attım çıktım cihazı yeniden başlattım blue panelden c1-softcam a girdiğimde ccam ve sağ tuşla gidince btkcam 0-82 (activ) olarak gözüküyor buradan btkcamı yeniden başlatıp çıkıyorum kanallar açılmıyor daha sonra buradan çıkıp menü tuşuna basarak kuruluma geliyorum burada softcam maneger kısmına giriyorum gelen pencerede cccam 2.3.0 yazıyor hemen altındada btkcam_1_cam Active var orayı seçip yeşil tuştan start/restart yapıyorum ve çıkıyorum ancak aktif görülen btkcam da şifreli kanallar açmıyor aynı b line satırı ile dm 500s de sorunsuz çalışıyor.dm 500 hd de neden çalışmadığını bir türlü anlıyamadım bu işi anlıyan akadaşlardan izmirde otuan birisi olsa cihazı alıp götürecem nasıl yapılacağını görerek öğrenmek için

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    dm 500 hd de btkcam ı verdiğiniz klasörler içinden manuel kaldırdım,sonra btkcam 0.82 sürümünü (btkcam mips olanını indirdim ve bahsettiğiniz usr altındaki klasörlere attım key dosyası içerisindeki btkcamcfg dosyasının chmod değerini 644 yaptım ve çalışan blibe satırınıda içersine attım çıktım cihazı yeniden başlattım blue panelden c1-softcam a girdiğimde ccam ve sağ tuşla gidince btkcam 0-82 (activ) olarak gözüküyor buradan btkcamı yeniden başlatıp çıkıyorum kanallar açılmıyor daha sonra buradan çıkıp menü tuşuna basarak kuruluma geliyorum burada softcam maneger kısmına giriyorum gelen pencerede cccam 2.3.0 yazıyor hemen altındada btkcam_1_cam Active var orayı seçip yeşil tuştan start/restart yapıyorum ve çıkıyorum ancak aktif görülen btkcam da şifreli kanallar açmıyor aynı b line satırı ile dm 500s de sorunsuz çalışıyor.dm 500 hd de neden çalışmadığını bir türlü anlıyamadım bu işi anlıyan akadaşlardan izmirde otuan birisi olsa cihazı alıp götürecem nasıl yapılacağını görerek öğrenmek için
    800HDse kullanıyorum. 500HD ile aynı işlevlere sahip.

Yalnız 800HDse kullanımımdan bazı tecrübeler edindim.

Öyleki;

- Emu restart yaptığım zaman, emu aktif görünmesine rağmen, aktif olan server'den data akışı olmayabiliyordu...

- Yine cihazı enigma restart yaptığım zaman, emu aktif görünmesine rağmen, aktif olan server'den data akışı olmayabiliyordu...

- En son çaresini, cihazı hard restart ederek bulmuştum.

Kısaca anlatmaya çalıştığım husus; HD serisi enigma 2 altyapısını kullandığı için, yazılımdan kaynaklanan nedenlerle, image'ın bazı bölümleri aktif olmayabiliyor.

Bin ve script klasörlerinin içindeki btkcam dosyalarının CHMOD değerlerini 755 yapmayıda ihmal etmeyiniz.

Saygılar, sevgiler.
    Doğru bilginin adresi...

ER puzzle988 is on a distinguished road puzzle988 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    34
    Tecrübe Puanı
    0
    selam openpli de btkcam nasıl kurulur bu backupı kullanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden tşkler

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks