Ortadoğu'da yayın yapan bir kanala konuşan Beren Saat: "TV'de kendimi izlemek yerine, bir çobanı izlemek daha yararlı" dedi.

Oyuncu Beren Saat Ortadoğu’da yayın yapan ’Al- Qahira Al- Yawm’ programına konuştu. İşte anlattıkları...

TECAVÜZ SAHNESİ BENİ SARSTI

Oyunculukta yetenek önemli ama sizi doğru sunacak birilerinin ya da oynayacağınız karakteri doğru kuracak bir senaristin olması da gerekiyor.

* ’Fatmagül’ün Suçu Ne?’deki tecavüz sahnesi benim için çok zor bir sahneydi. Birkaç gün boyunca çekimden kalan fiziksel ağrılarla o sahnenin duygusal yorgunluğu geçmedi.

Empati kurmamızı gerektiren böyle sahneler bizi çok yoruyor. O kadınları daha derinden algılayabildiğim için çok mutluyum.

ROLLERİM BENİ BESLİYOR?

Diziye başlarken bir psikiyatristle çalıştık. Kadınların tecavüz sonrası bu travmayı atlatmaya çalışırken neler yaşadıklarını anlamaya çalıştık.

* Bütün roller dönüp dolaşıp beni besliyor; daha sevgi dolu birine de dönüştürüyor. Önceden önyargılı yaklaştığınız birini oynadığınızda; onu daha iyi tanımış ve sevmiş oluyorsunuz.

* Oynadığım dizilerin her bölümünü izlemiyorum. Bazen kendimi eleştirmek için izliyorum. Kendimi izleyeceğime çoban bir kızı izlemek daha faydalı olur.

* Yakında film çekeceğim. Biraz dinlenip filme konsantre olmak istiyorum.

Kaynak: Milliyet