Yaklaşık bir yıl önce kızı Melisa’yı kucağına alan oyuncu Ceyda Düvenci, zor günler geçirdi. Prematüre doğan kızı ölümden döndü, pek çok sağlık sorunu yaşadı. Şimdi her şeyin yoluna girdiğini söylüyor ve ekliyor:

Hale Ceylan BARLAS'ın röportajı

BÖYLE mi Olacaktı?, Dikkat Bebek Var, Binbir Gece’den sonra Umutsuz Evkadınları’nda rol alan Ceyda Düvenci, dizi tatile çıkınca bu kez başka bir projeyle karşımıza çıktı. Ariel’in yeni ürünü ‘Jel Deterjan Kapsül’ü tanıtan sergiye modacı Tuvana Büyükçınar Demir ile destek verdi, markanın yüzü oldu.

Bebek Parkı’nda açılan sergide Türk kadınları arasında yapılan anket sonucunda son yüzyılda kadınların hayatını kolaylaştıran yenilikler, yaklaşık iki bin kadın tarafından belirlendi ve dev maketler haline dönüştürüldü. Yaklaşık bir yıl önce kızı Melisa’yı kucağına alan Düvenci ile konuştuk.

-Ariel’in 2 bin kadın arasında yaptığı ankette, kadınlar vazgeçemedikleri ürün olarak çamaşır makinesini seçti. Siz nelerden vazgeçemezsiniz?

Taze bir anne olarak çocuk bezi benim en büyük kurtarıcım. En vazgeçilmez üçlüm ise çamaşır makinesi, çocuk bezi ve rimel.

-Rol aldığınız dizide dört çocukla baş edebilseniz de gerçek hayatta tek çocukla nasıl gidiyor?

Kızım Melisa çok uslu ve güçlü bir bebek. Biz çok zor zamanlar atlattık. Talihsiz şeyler yaşadık, defalarca ölümden döndü. Buna rağmen o kadar güçlü, savaşçı ve pozitif bir bebek ki gülücükleriyle bana güç katıyor. Yatağına koyarsınız uyur, gülümseyerek uyanır.

-Kızınız prematüre doğduğu için birçok sağlık problemi yaşamıştınız. Sorunlar bitti mi?

Yavaş yavaş yoluna girecek. Doğum esnasında yaşadığımız sorunlar vardı, onlar çözümleniyor. Her zaman diyorum; Allah kimseyi evladıyla test etmesin bu hayatta! Yaşadığımız sorunlar da aşılmayacak şeyler değil. Doktorlarımızla birlikte sorunların çoğunu geride bıraktık.

İKİNCİ ÇOCUĞU DA DÜŞÜNÜYORUM

-İkinci çocuğu düşünüyor musunuz?

İlla ki düşünüyorum, hatta çok istiyorum ama her şartta Melisa’nın üç yaşına gelip kendini toparladığını görmem gerekiyor. Çünkü uzun ve yorucu bir süreçten geçiyoruz. Bir de tabii dizi iki yıl daha devam edeceği için aslında her şey planladığımız gibi gidiyor.

-Siz tek çocuksunuz. İkinciyi istemenizde bunun bir sebebi var mı?

Tabii ki var. Sonuçta ben tek başıma büyüdüm. Hep bir kardeşim olsun istedim ama olmadı. Şimdi de dostlarımdan kardeşler yaptım kendime. Üç kız arkadaşım var, kardeşim gibiler. Kardeş sahibi olmanın keyfini onlar sayesinde biliyorum şu an. İstiyorum ki Melisa da yaşasın bunu.

-Melisa’nın babasıyla arası nasıl?

Büyük aşk yaşıyorlar. Zaten eşim de Melisa için çok mesai harcıyor. Üzerinde çok emeği var. Mesela çok daraldığımı görünce ‘Sen çık dolaş biraz. Ben yıkar, kremler, yatırırım’ diyor.

Formuma kavuşmama beş kilo kaldı

-Umutsuz Evkadınları gidiyor? Memnun musunuz izlenme oranlarından?

Çok memnunuz ve dizide oynamaktan büyük keyif alıyorum. Ayrıca Desperate Housewife’ın taklidi olduğumuz falan da söylendi ama biz birebir telifliyiz. Yani Disney’in eli üzerimizde. Hatta izlenme oranımızdan o kadar memnunlar ki bizimle tanışmak istiyorlar. Çünkü Türk versiyonu tüm Arap ülkelerine satıldı. Tabii Disney de bundan çok memnun olmuş.

- Doğumdan sonra uzun bir süre kilo veremediniz ama şimdi gayet iyi görünüyorsunuz.

Uzun süre verememiştim ama diyetisyene gidip diyete başladıktan sonra zayıfladım. 12 kilo verdim. Haftanın üç günü pilates yapıyorum. Zaten eski formuma kavuşmam için sadece beş kilom kaldı. Tatil sonrası yine diyetisyenime gideceğim ve o beş kilomu da verince rahatlayacağım.

Rotahaber