+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Konu: Tbs 6522 Multi-standard

ER realmadrid is on a distinguished road realmadrid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    23
    Tecrübe Puanı
    0

Tbs 6522 Multi-standard

Merhaba arkadaşlar,
    Tbs 6522 kartını araştırdım en son çıkan ve çok özellik barındıran bir kart. Merak ettiğim şey 6903 den ucuz olmasına ragmen onun yaptıgı herşeyi yapıyor olması ve daha fazlasını barındırması.
    Kör taramayı destekliyor. Tbs den mail aldım.
    DVB-S/S2/S2X , DVB-T2/T, DVB-C2/C (ITU-T J.83 Annex A/B/C), ISDB-T
    Tbs6903 den eksigini bilen var mı?
    Teşekkürler.

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.591 Times in 868 Posts
    Tecrübe Puanı
    2468
    Eksiği çok !

Kör tarama yapıyor. Ama 6522 'nin demodülatör'ünde kör tarama özelliği yok. Yani "demodülatör'ünde kör tarama özelliği yok" demek, donanımsal kör tarama yapamaz demektir.

"StreamReader.dll" dosyası vasıtası ile kör tarama "emule" edilmiş oluyor yani... Birde emule ederek kör tarama yapmasına rağmen, kör tarama sonrası, analiz pencerelerine ulaşmak mümkün değil. Ayrıca TBS 6522'nin kör tarama hızı, TBS6903 ve TBS5927 ile kıyaslanmayacak kadar yavaştır.

Mesela; TBS6522 ile bir uyduda bir polarizasyondaki frekans sahası, 20 - 25 dakikada tamamı taranabilirken, aynı işlemi, TBS6903 ve TBS5927 ile 3 dakikada yapabilmek mümkündür.( BlindScan 2 fonksiyonunu kullanarak. )

Yine ayrıca, TBS6522 ile yapılan kör taramada, bazı frekansların kaçırılması vs gibi aksaklıklara hiç değinmiyorum.

TBS6522 'nin avantajları ; DVB-S2 - DVB-S2X - DVB-T2 standartlarına ait modülasyonlar tek kart üzerinden izlenebilir. Başka da bir avantajı yok.

Tabi kör tarama işi başlı başına profesyonel bir iş olduğu için, kör taramanın ne kadar sağlıklı yapıldığı önemlidir.

Eğer TV kartını kör tarama ağırlıklı kullanacaksanız, etkin ve zaman kaybetmeden kullanım için, TBS6903 ve TBS5927 'den başka seçenek yok zaten...

Zaman kaybederek fakat etkin kullanım için ise ; TBS5980 USB, Prof 7301 PCI, Prof 8000 PCI-E, Prof 7500 USB, Omicom S2 Rev.3 PCI, Skystar Express HD PCI-E kartlardan birini almak zaruridir.

Velhasılı; TV kartı seçimini amacınıza göre yapmalısınız. Yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız.
    Konu serkanguzel tarafından (25-04-2017 Saat 07:19 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

3. The Following 2 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

67sefa (25-04-2017), realmadrid (24-04-2017)

ER realmadrid is on a distinguished road realmadrid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    23
    Tecrübe Puanı
    0
    Serkan abi bilgilendirdiğn için teşekkürler. Tbs'ye 6903 ün s2x destkli kartı ne zaman çıkacak diye sordum. 6522 kartı aynı özellikte ve kör tarama yapabilirsiniz dediler. Ama durum göründüğünden farklıymış.

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    DVB-S2X standardının üzerinde şimdilik durmamak lazım. Bu standart Newtech firmasının oturtmaya çalıştığı yeni bir modülasyon tipi. Bu modülasyonun avantajı, bir transponder'e DVB-S2 'ye göre % 15 daha fazla kanal sığdırmak mümkün olacaktır. Birde 16APSK, 32APSK sıkıştırma içinden yapılan TV yayını aktarımlarında, yayın kırılmadan gelecek. Yine birde DVB-IP/MPE olarak bilinen kapsül içine alınmış hücresel yayınlar( mesela cep telefonları hücresel çalışır ) DVB-S2X içinden gönderilecek.

Zira DVB-S2X bir modülasyon standardı olmasına rağmen, yerleşik bir standart değildir. Çünkü İsrail'li bir başka firma da, NS3 ve NS4 demodülatör standardını geliştirdi. Şu an N3'te test yayınları yapılıyor. NS3 standardında, DVB-S2X 'e göre % 50 daha fazla sayıda kanal sığdırmak mümkün oluyor. Ayrıca N3 standardında yayın izlemek için cihaz değiştirmeye de gerek kalmıyor. Firma portatif demodülatör çıkaracak ve bu portatif parça, uydu cihazlarının anten girişinden bağlanabilecek...

Kısaca; şu anda her iki standart üzerinde test çalışmaları devam ediyor. Hangisinin yerleşik standart olacağını zaman gösterecek...

Bir bakmışsın, Newtech firması, DVB-S2X 'ten vazgeçip, direkt DVB-S3 'e uygun donanımlar çıkarmaya karar verebilir ve DVB-S2X özellikli TV kartları işlevsiz kalabilir.

Bu alanda teknoloji geliştiricilerin yoğun rekabeti var.

Siz kendi amacınıza uygun TV kartı alın yani...
    Konu serkanguzel tarafından (24-04-2017 Saat 14:54 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

6. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

realmadrid (24-04-2017)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    23
    Tecrübe Puanı
    0
    Serkan abi steven yine mail gönderdi kör taramayı desteklemiyor diyor. "Sorry that 6522 do not support blind scan "

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    TBS6522'nin kör taramayı donanımsal olarak desteklemediğini, bu konu başlığının 2nci mesajında zaten açıklamıştım.

Neden tekrar yazma gereği duydunuz ki !? İlla fırça mı atalım.

Herneyse... 6522'nin nasıl kör tarama yaptığını daha detaylı yazayım.

6522 ile kör tarama yapabilmek için, crazycat'ın hazırladığı driver PC'ye kurulursa, tv kartının donanımı( demodülatör ) kör taramayı desteklememesine rağmen, "crazcat driver'ı + StreamReader.dll" işbirliği ile kör taramayı "emule"( benzeştirme ) ederek gerçekleştiriyor.

İşte 6522 kör taramayı donanımsal desteklemediği için yada diğer bir deyişle 6522'nin demodülatör'ünde kör tarama özelliği olmadığı için, tv kartına unofficial yazılım hilesi ile kör tarama yaptırılmaya çalışılmaktadır. Tabi yazılım hilesi ile yapılan kör tarama işleminde de, tv kartı kör taramayı gecikmeli yapmaktadır. Ayrıca bu şekilde yapılan kör tarama yüzeysel bir kör tarama olmaktadır. Yani kör taramanın alt adımları diyebileceğimiz, frekans analizi vs detay işlemler 6522 ile yapılamamaktadır.

Hadisenin özeti budur.
    Doğru bilginin adresi...

9. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

67sefa (25-04-2017)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    23
    Tecrübe Puanı
    0
    "Neden tekrar yazma gereği duydunuz ki !? İlla fırça mı atalım." Türkçe açıklaması nedir abi?

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı realmadrid´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Neden tekrar yazma gereği duydunuz ki !? İlla fırça mı atalım." Türkçe açıklaması nedir abi?
    Bu konu başlığında önce 2 no'lu mesajımı okuyun.

Sonra, 5 no'lu mesajınızı okuyun.

Sonra, 6 no'lu mesajımı okuyun !
    Doğru bilginin adresi...

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    23
    Tecrübe Puanı
    0
    Anlattıklarında anlamamda problem yok abi teknik bilgiye sahibim. Benim gibi bu kartı merak eden arkadaşlar olursa yardımcı olsun diye konu açtım. Steven bana başta yanlış şey söyleyip sonradan yeniden mail gönderdi. Ben de stevenin yanlış bilip senin doğru söylediğini anlatmak için mesaj gönderiyorum ama karşılığında ikaz gerektirmeyecek birşey yapmama rağmen bu uyarıyı alıyorsam sizin neden bu uyarıyı vermek zorunda olduğunuzu anlamamız gerekir.

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2468
    Alıntı realmadrid´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlattıklarında anlamamda problem yok abi teknik bilgiye sahibim. Benim gibi bu kartı merak eden arkadaşlar olursa yardımcı olsun diye konu açtım. Steven bana başta yanlış şey söyleyip sonradan yeniden mail gönderdi. Ben de stevenin yanlış bilip senin doğru söylediğini anlatmak için mesaj gönderiyorum ama karşılığında ikaz gerektirmeyecek birşey yapmama rağmen bu uyarıyı alıyorsam sizin neden bu uyarıyı vermek zorunda olduğunuzu anlamamız gerekir.
    Kardeş ilk mesajınızda @steven üzerine tek bir kelime bahsetmemişsiniz ki ...

Yani fırça mı atalım, dememi normal karşılamanız lazım.

Donanımsal kör tarama desteğinin olmadığını 2nci mesajımda belirtmeme rağmen, 5 ve 9 no'lu mesajınızda, @steven'ın kör tarama desteği olmadığına dair ifadesini eklemişsiniz.

İşte ben de, kör tarama desteğinin olmadığını 2 no'lu mesajımda zaten belirttim. Dolayısı ile bir başkasının görüşünü neden yazma gereği duydunuz !? şeklinde tepkimi ifade ettim.

Yani kör tarama desteği olmadığını ben söylüyorum ya... İlaveten; @steven 'da öyle diyor, demeye gerek var mıydı ?

Herneyse... Bu vesile ile bu tv kartı kör tarama yapsa bile, hileli( trick, fraudulent ) kör tarama yaptığını, bu yapılan kör taramanın ise, yüzeysel bir kör tarama olup, hiç bir işe yaramayacağını perçinlemiş olduk.

Velhasılı; siXXXXX marka demodülatör bulunan bütün tv kartları ve uydu cihazlarında kör tarama işi hilelidir. Feed'çilikle uğraşanlara, siXXXXX demodülatör'lü tv kartları iş yapmaz.

Feed'çiler için; 50 TL'lik Everest USB tv kartı bile, BlindScan2 modunda, siXXXXX demodülatör'lü tv kartlarına göre daha iyi iş yapar.
    Konu serkanguzel tarafından (25-04-2017 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.
    Doğru bilginin adresi...

14. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

67sefa (25-04-2017)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks